?> У Києві презентували італійську книгу, присвячену Чорнобильській трагедії | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.05.2011, рубрика "Дайджест, Новини"

У Києві презентували італійську книгу, присвячену Чорнобильській трагедії

Ірина Тимошенко

GolosUA.com, 5.05.2011

В Києві презентували книгу "Зоря на ім'я Полин: пам'ятаючи Чорнобиль", що вийшла в Італії. В презентації взяли участь культуролог, письменниця, професор Римського університету "Ла Сап'єнца" Оксана Пахльовська, яка представила італійське видання представникам українських ЗМІ, та відома українська поетеса Ліна Костенко, чиї твори увійшли до книги.

До книги включено і сценарій "Ювілей мертвого міста", написаний Ліною Костенко у 1993 році, за яким Ролан Сергієнко зняв фільм "Чорнобиль. Тризна", а також матеріали конференції, присвяченої Чорнобильській темі, яка відбулась у Інституті Студій суспільної та релігійної історії (місто Віченца). Також до неї додано диск, що відтворює художній супровід конференції: це художні роботи з виставки Анатолія Гайдамаки та Ігоря Костіна, зняті молодими італійськими режисерами і малюнки дітей - колишніх мешканців Прип’яті та Чорнобиля.

"Ця книжка - своєрідне вікно для Італії в чорнобильську тему, у сприйняття України не тільки як частини європейської цивілізації, а й як частини європейського болю, європейської розгубленості, європейського страху і віри в те, що цю біду можна подолати тільки разом", - підкреслила О.Пахльовська.

Вона також повідомила, що в Італії є великий інтерес до цієї теми, оскільки в цій країні проживає друга за чисельністю українська діаспора у світі. "В Італії вже відбулося три презентації видання "Зоря на ім'я Полин: пам'ятаючи Чорнобиль", - повідомила О. Пахльовська, - і зараз видавці готуються до ще однієї презентації книги у Римі".

В свою чергу Ліна Костенко зазначила, що "така книжка робить дуже велику справу і багато дає для іміджу України. Тому я вдячна всім, хто не забуває біду України і підтримує нас", - додала поетеса.

http://www.golosua.com/ua/main/article/kultura/20110505_v-kieve-prezentovali-italyanskuyu-knigu-posvyaschennuyu-chernobyilskoy-tragedii

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 5 мая 2011 г. в 9:27
и размещена в разделе Дайджест, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта