?> У ПРАВДИВИХ ПРАВДИ НЕ ЗАБРАТИ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
02.11.2010, рубрика "Підрозділ № 6033"

У ПРАВДИВИХ ПРАВДИ НЕ ЗАБРАТИ

Ось вони – щасливі й задоволені. А цього стану їм потрібно було ждати цілісіньких тринадцять років. Саме так, бо лиха рука місцевого чиновника ще у 1997 році відібрала у них заслужене, точніше завойоване, ім'я «ЛІКВІДАТОР». Ця битва тривала 48 діб з невидимим та надзвичайно підступним ворогом у приміщеннях четвертого та третього реакторів Чорнобильської АЕС, на риштуваннях об’єкту «УКРИТТЯ», частіше нині вживаної назви «САРКОФАГ», а ще були не менш небезпечні виїзди на пожежі в зону відчуження, пункти санітарної обробки, могильники… Словом поняття «дезактивація» вони засвоїли сповна і на довго. Відлуння її відчуває сьогодні кожен із нас. Хто обмеженим зором, хто перемінливим кров'яним тиском і нестерпними головними болями. А ще кожен відчуває втомлюючий біль суглобів ніг, рук…

…Та от настав той пам’ятний для нас день – 28 жовтня 2010 року. Двадцять одному нашому побратиму урочисто було вручено посвідчення ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році серії А категорії 2 замість брехливого і фальшивого третьої категорії з облудною датою участі у подоланні такої страшної – 1988-1990 роки. Але ж ні! Прикарпатські «партизани» у складі сформованого з усіх куточків Івано-Франківщини протипожежного батальйону, як зараз наважилися підтвердити можновладці, «на принципах воєнного часу», прибули у трагічну зону відчуження 18 липня 1986 року і відбули звідти аж 3 вересня.

Надто трудним і тривалим був наш шлях боротьби за правду. Десятки вимогливих і справедливих листів у різні чиновницькі інстанції рикошетили сухими відписками. Мовляв, все по закону. Тільки масовими пікетами вдавалося в якійсь мірі привернути увагу до злободенної проблеми. Необхідно було стерпіти лютий, навіть ненависницький, владний спротив у судах, де відбулося більше ста засідань. Навіть половинчасті постанови судів заблокували! своїми недолугими апеляціями.

Час істини пробив тільки 29 вересня 2010 року на засіданні Комісії зі спірних питань Міністерства праці та соціальної політики України. Тільки там нас почули і зі здоровим глуздом підтвердили нашим побратимам другу категорію. Так, у правдивих правди не забрати! І на цей раз це гасло у черговий раз справдилося.

На жаль, на цьому наші намагання набиратимуть нових обертів. Без статусу залишилося ще 137 наших воїнів, з яких вісімнадцятьом не судилось відчути оцей солодкий смак перемоги і віри у правду, передчасно пішовши із життя. Та це почуття ми передамо їх родинам, жертовний подвиг во ім'я інших буде славен у нових поколіннях.

Пресслужба ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 2 ноября 2010 г. в 19:53
и размещена в разделе Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "У ПРАВДИВИХ ПРАВДИ НЕ ЗАБРАТИ" 2 комментария

 1. марина сказал(а):

  Поздравляем, удачи Вам, поддерживаем Вас в ваших успехах.     Так держать.
   
  Кузнецовская Спилка ликвидаторов  Ровенская обл.

 2. Михаил сказал(а):

  Дякуємо  Вам за коментар Марина!
  При бажанні та можливості просимо Вас написати на дані електронні адреси для подальшого нашого спілкування та контакту, а саме:
  Ярослав Олiйник    oliynuk.yaroslav@mail.ru  або   Бiленчук Михайло  myhailo.bilenchuk@yandex.ru
  Успіху Вам.
  До  контакту.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта