?> УГОРСЬКА «ЛАФА» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
09.06.2011, рубрика "Кіно"

УГОРСЬКА «ЛАФА»

Уже вдруге в Києві пройшов фестиваль сучасного угорського кіно. Його ініційовано продюсерською агенцією «Артмедіа» під керівництвом невтомного Юрія Черниша, за сприяння посольства Республіки Угорщина в Україні та угорської кіноакадемії «Filmunio». Партнером проекту вже традиційно виступив «Otpbank».

Цього року до програми фестивалю увійшли п’ять різножанрових фільмів – від історичного портрету до відео арту, які створені як корифеями угорського кіно, такими як Кароль Макк (фільм «Такі, як є», надзвичайно актуальна для киян розповідь про порядного мера), так і талановитим дебютантом, що вже встиг підкорити не один фестивальний «Олімп» (Аттіла Тіл із фільмом «Паніка»).

Шанувальників відео арту чекали в кінотеатрі «Київ» на перегляді фільму Бенедека Флігауфа «Чумацький шлях», глядачів, які бажали більше дізнатися про життєвий шлях видатного угорського письменника та журналіста Шандора Мараі – стрічки Іштвана Дардаї та Дьордя Салаї «Емігрант: все інакше».

Відкрила фестиваль бурлескна комедія Томаша Кеменьфі «Лафа» -- розповідь про те, як в умовах «ринкової економіки» кмітливі мешканці одного забитого села перетворили свій населений пункт на світовий курорт.

Під дзвін бокалів шампанського та акомпанемент угорської музики на відкритті виступив представник посольства Угорщини в Україні, Надзвичайний Посланник та Повноважний міністр Міклош Мороц.

-Угорщина ще до свого головування у Євросоюзі із січня цього року виступала й виступає за поглиблення двосторонніх відносин зі своєї сусідкою, Україною, підтримувала й підтримуватиме рух України в бік до Євросоюзу.

Покращенню стосунків між нашими країнами, наголосив пан Мороц, може сприяти не лише поглиблення співробітництва у царині політики, економіки, торгівлі, але й розширення знань наших країн щодо побуту, культури народів, які мешкають поруч, що, у свою чергу, допомагає краще зрозуміти один одного.

Цього року угорцями вже було здійснено низку культурних заходів, наприклад, концерт під назвою «Музичний діалог», виставка карикатур «Обережно, ми йдемо до Європи!», концерт із нагоди двохсотої річниці від дня народження Ференца Ліста, виставка, присвячена цьому композитору, була розгорнута в кінотеатрі.

Угорське кіно, започатковане 1912 року, завжди було цікавим і самобутнім. Місцеві митці прагнули поєднати видовищність із драматургією. Чотири рази угорське кіно долало кризу й піднімалося з колін. Навіть за часів соціалізму в середніх школах Угорщини викладали як факультативний предмет «Введення в історію та естетику кіно»!

Як на мене, найцікавішими угорськими фільмами є трилогія Іштвана Сабо «Мефісто» (1981), «Полковник Редль» (1985) та «Хануссен» (1988) із Клаусом-Марією Брандауером у головній ролі; «Зірки Егера» Золтана Варконі (1968, про боротьбу угорців із турками-османами); «Ерагон» Стефана Фангмейєра (2006) та «Кривава графиня – Баторі» Юрая Якубіско (2008);

Не зважаючи на приємні слова пана Мороца, Угорщина фактично провадить антиукраїнську політику. На Закарпатті роздаються угорські паспорти, на гірських перевалах встановлюються знаки угорської влади (у вигляді орлів), засмічується Дунай, під час паводку вода з території Угорщини та Румунії заливає територію України. Угорщина навіть не збирається покращувати візовий режим по відношенню до українців.

Валерій СЕРДЮК,

спецкор газети «Пост Чорнобиль»

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 9 июня 2011 г. в 7:12
и размещена в разделе Кіно.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта