?> Україна більше не соціальна держава | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.09.2011, рубрика "Дайджест, Наше право"

Україна більше не соціальна держава

Андрій Павловський, Понеділок,

"Українська правда"12 вересня 2011

Андрій Павловський, народний депутат України, міністр праці та соціальної політики в опозиційному уряді, для УП

З голосу, з порушенням регламенту за наполяганням уряду внесено і прийнято у першому читанні законопроект №9127, що слово в слово, включно з назвою, повторює раніше відхилений проект №7562 "Про гарантію держави відносно виконання рішень суду".

В перехідних положеннях цього законопроекту, між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

Згідно з проектом, соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, військовослужбовців, міліціонерів, прокурорів, шахтарів, лікарів, вчителів та інших будуть регулюватися не законами, а урядом в ручному режимі.

Отже урядові новації такі:

- не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ;

- не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим, хто на них раніше міг претендувати щорічно і законно;

- ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для 16 категорій українських громадян.

В поясненні до проекту зазначено: "порядок і розмір виплат в кожному році встановлюється Кабміном з врахуванням реальних фінансових можливостей держави".

У перекладі людською мовою: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.

Слід звернути увагу на те, що влада підло заховала такі положення (невигідні для громадян) в законопроект, який не має стосунку до соціальної теми і його таємно рекомендував до ухвалення Ківаловський комітет з питань правосуддя.

Робиться це з однією лише метою – щоб закон був ухвалений непомітно і тихо, інакше є загроза, що дії влади викличуть широке незадоволення і протест.

Андрій Павловський, народний депутат України, для УП

http://www.pravda.com.ua/columns/2011/09/12/6580501/

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 13 сентября 2011 г. в 8:17
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта