?> Україна, Росія та Казахстан працюють над взаємним визнанням пільг громадянам, що потерпіли внаслідок ядерних аварій | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.06.2010, рубрика "Новини"

Україна, Росія та Казахстан працюють над взаємним визнанням пільг громадянам, що потерпіли внаслідок ядерних аварій

25 червня 2010

У столиці Білорусі м. Мінську завершилося чергове XXIII засідання Консультативної Ради з праці, міграції та соціального захисту населення держав-учасниць СНД, під час якого обговорювалися позиції сторін щодо можливості реалізації Угоди про взаємне визнання пільг і гарантій для учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих військовослужбовців. Також розглядалася можливість розповсюдження дії відповідних нормативних актів Російської Федерації та Республіки Казахстан на громадян України, які потерпіли внаслідок ядерних аварій, випробувань ядерної зброї та військових навчань з використанням ядерної зброї.

Українську сторону представляли фахівці Міністерства праці та соціальної політики України - директор Департаменту захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Олена Кравченко та   заступник директора Департаменту у справах людей похилого віку та соціальних послуг Ірина Кисляк.

„На сьогодні існує нагальна необхідність щодо врегулювання питання про розповсюдження чинності відповідних нормативних актів Російської Федерації та Республіки Казахстан на громадян України, які потерпіли внаслідок ядерних аварій, випробувань ядерної зброї і військових навчань із застосуванням ядерної зброї. І проведення в рамках цього засідання консультацій на рівні експертів з питання інвентаризації нормативно-правової бази співробітництва по наданню соціальної допомоги громадянам держав-учасниць СНД – це важливий крок у цьому напрямі”, - вважає Олена Кравченко.

Вона поінформувала, що чинним Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” врегульовано питання соціального захисту „чорнобильців”. Водночас ряд його положень не поширюється на осіб із числа тих, хто брав участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (прирівняних чи віднесених до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи), оскільки в окремих статтях закону підкреслюється зв’язок саме з Чорнобильською катастрофою та вказуються конкретні терміни і тривалість участі у роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Так, за словами Олени Кравченко, на вказану категорію осіб не поширюються пільги та компенсації, передбачені законом в частині виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров`ю особам, які стали інвалідами, виплати щорічної допомоги на оздоровлення, пенсійного забезпечення. Тому було прийнято рішення внести необхідні зміни до „чорнобильського” закону.

Відповідний законопроект Мінпраці було розроблено. У ньому, зокрема, пропонується поширити дію статей 48, 54 та 59 чинного закону на осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї. При цьому прийняття законопроекту, на переконання Мінпраці, не призведе до звуження соціальних гарантій вказаній категорії громадян, у тому числі й у частині пенсійного забезпечення.

„На сьогодні законопроект погоджено із центральними органами виконавчої влади та сторонами соціального діалогу, отримано позитивний висновок Міністерства юстиції. Тепер все залежить від позиції Мінфіну та Мінекономіки у цьому питанні. Мінпраці порушило клопотання перед цими міністерствами щодо необхідності погодження законопроекту, передбачивши набрання ним чинності, за умови стабілізації макроекономічних показників у державі, з 2012 року”, - сказала Олена Кравченко.

Офіційний сайт міністерства праці та соціальної політики

http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=107895&cat_id=107177

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 27 июня 2010 г. в 7:42
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта