?> Уряд Швейцарії надає підтримку Чорнобильській програмі | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Чорнобиль і світ"

Уряд Швейцарії надає підтримку Чорнобильській програмі відродження та розвитку ПРООН

Уряд Швейцарії надає підтримку Чорнобильській програмі відродження та розвитку Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН – ЧПВР) у її зусиллях подолати наслідки Чорнобильської катастрофи.

18 квітня 2005 року Його Високоповажність пан Крістіан Феслер, Посол Швейцарії в Україні, в супроводі керівництва Чернігівської обласної та Ріпкинської районної адміністрацій та представників Програми Розвитку ООН відвідали місце втілення проекту ПРООН – ЧПВР.

Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН – спільний проект Уряду України та ПРООН. Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України – провідне міністерство, яке опікується проблемами подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Чорнобильська програма відродження та розвитку розпочала свою діяльність у вересні 2002 року. ЧПВР є третім етапом Чорнобильської програми ООН; діяльність Програми заплановано до березня 2007 року. Уряд Швейцарії – важливий донор ЧПВР, внесок якого на сьогодні складає 274,000 тис. дол. США. Фінансову допомогу, яку надає Уряд Швейцарії, адмініструє Швейцарська агенція зі співпраці та розвитку.

Метою діяльності ЧПВР є підтримка зусиль Уряду України щодо подолання довготермінових соціальних, економічних і екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, створення більш сприятливих умов життя та забезпечення сталого людського розвитку в регіонах, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Завдяки партнерству з міжнародними організаціями, обласними та районними державними адміністраціями, сільськими радами, науковими установами, неурядовими організаціями і приватним бізнесом, ЧПВР надає підтримку громадам у реалізації їхніх ініціатив з економічного, соціального розвитку та відродження довкілля, а також сприяє поширенню інформації про Чорнобильську катастрофу в Україні та за її межами.

Замглай 060

Учасники візиту ознайомилися з проектами, які підтримує Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН і Швейцарська агенція зі співпраці та розвитку, спрямовані на відродження постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій в с. Замглай. У рамках візиту Його Високоповажність пан Крістіан Феслер у присутності журналістів офіційно відкрив сільський фельдшерсько-акушерський пункт та молодіжний центр у с. Замглай Ріпкинського району Чернігівської області. Ці проекти були ініційовані та втілені у життя організаціями громад (ОГ)  с.Замглай. Наприкінці програми візиту була надана можливість журналістам поспілкуватися з високо посадовцями.

У с. Замглай діють три організації громади: “Темп”, “Перемога” і “Вогник”, які ініціюють та впроваджують у життя проекти соціально-економічного відродження та розвитку села та району. Зокрема, у 2003-2004 рр. громади “Темп”, “Перемога” і “Вогник”, мобілізували ресурси сільської ради, Чернігівської районної державної адміністрації, приватних спонсорів і ПРООН-ЧПВР для впровадження чотирьох проектів по реконструкції молодіжного центру, шкільної майстерні й спортмайданчика, фельдшерсько-акушерського пункту та налагодження газопостачання, загальною вартістю 46,000 дол. США. ОГ отримували різноманітну допомогу від ПРООН-ЧПВР під час втілення цих проектів. У 2003-2004 рр. громади с. Замглай також ініціювали та здійснили без фінансової підтримки ПРООН-ЧПВР чотири проекти спрямовані на ремонт кладовища, очищення колодязів, прибирання вулиць, відновлення водогону та підтримання діяльності сільського ринку.

Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано "ПЧ" № 4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 15:27
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта