?> Уряд Японії – чорнобильцям! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
15.05.2006, рубрика "Чорнобиль і світ"

Тепло благодійних сердець

Остання п’ятниця квітня видалась теплою і сонячною. А ще вона по особливому запам’ятається жителям села Русанів, що в Броварському районі на Київщині. Саме тут, на околиці під лісом, приймав гостей та новоселів триповерховий будиночок. Його господиня – Катерина НОВАК, голова правління Міжнародного благодійного фонду “Діти Чорнобиля”.

 З 1995-го року фонд активно здійснює навчання дітей іноземними мовами, гімнастики, ручної праці, а також організовує різноманітні виставки та концерти для дітей у центрі столиці, співпрацюючи  приблизно з 20000 сімей з усієї України. У сім’ях, що зареєстровані як постраждалі від аварії на ЧАЕС в Україні, є дві тисячі дітей-інвалідів.

Ще два роки тому фонд мріяв про відкриття центру  соціальної адаптації. Триповерховий будинок за рішенням Київської міськдержадміністрації передала організація “Дипсервіс”. Його директор Галина МЕНЖЕРЕС з любов’ю перерізала блакитну стрічку й запросила перших відвідувачів та гостей оглянути кімнати. Світлі й зручні кімнати відпочинку, обладнана спортивна зала, масажний кабінет, камін. На подвір’ї чудовий сад і басейн. Уже в липні він буде готовий прийняти  перших 15 дітей віком від 15 до 18 років. Зміна триватиме 18 днів. Курс включає фізичну та психологічну терапію, а також базові робочі навички.

- Подібні будівлі зараз модно виставляти на аукціони й дорого розпродувати, - наголосила Галина Менжерес. – Я ж  шукала доброго й нужденного господаря. Знала раніше про проблеми Катерини Новак, ось і запропонувала їй цей будиночок. Тут чисте повітря, гарне місце для відпочинку, поруч ліс.

Побільше б таких благодійників, подумалось. Та коли стукаєш, обов’язково прочиняють двері. Пані Катерина спершу була трохи стурбована тим, що будинок знаходиться за 55 кілометрів від міста, а з громадським транспортом також проблеми: рідко ходять сюди автобуси. Та й важко дітям-інвалідам сюди добиратися.

- Та одного дня я дивилася телевізор, - трепетно розповідає пані Катерина. – Звернула увагу на швидкоплинний рядок на екрані. Запам’ятала, що посольство Японії в Україні надало допомогу якомусь фонду. Отоді й визріла думка звернутися з проханням про надання транспорту для фонду.

Посол хлеб-сольПосол лентаПосол интервьюПосол снимок на память

Скромна й не вибаглива жінка у своєму листі просила надати стареньке авто. Отримавши звернення, координатор посольства відвідав головний офіс та центр реабілітації. Ось тільки одного не зміг зрозуміти: чому просять надати стареньке авто?! Враховуючи всі обставини, уряд Японії прийняв рішення про надання гранту на придбання мікроавтобуса.

І ось в гостях сам Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо МАБУЧІ. Він особисто перерізає стрічку й передає центру від уряду Японії автобус “Богдан”.

- Мені дуже приємно, - зазначив у своєму виступі посол, - що грант надається у рамках програми безвідплатної допомоги “Кусаноне” в Україні. – Я переконаний, що це є потрібний і важливий подарунок.

Прибули до центру соціальної реабілітації й представники МНС: заступник міністра Віталій РОМАНЧЕНКО та начальник відділу департаменту Олена КУТОВА.

- Ми неодноразово допомагали й надалі допомагатимемо фонду “Діти Чорнобиля”, - наголосив Віталій Романенко. – Ці діти потребують особливої уваги й турботи.

Представники МНС передали в дарунок фонду великий кольоровий телевізор.

А у  господарів центру свої плани: створення тут власної міні-пекарні (забезпечуватимуть хлібом та булочками не тільки себе, а й одиноких стареньких), теплиць, зоокуточка (аби діти привчалися опікуватися ще кимсь).

Людмила ЧЕЧЕЛЬ

Надруковано «ПЧ» № 9 (33) травень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 15 мая 2006 г. в 13:36
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта