?> Уходят парни из Афгана… | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Уходят парни из Афгана…

Афганська війна одна з трагічних сторінок сучасної української історії, яка принесла багато страждань і горя багатьом родинам Радянського Союзу. Тільки в Донецьку область не повернулось з тієї війни 302 воїнів-інтернаціоналістів, в тому числі і уродженці та мешканці міста Сніжне. Серед яких випускник ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 – Коненко Сергій, який помер 8 березня 1985 року.

Вже стало традицією, щорічно, в пам’ять загиблого героя в школі проводиться лінійка пам’яті. Не став виключенням і нинішній рік.

«Уходят парни из Афгана…» - під такою назвою 6 березня 2013 року відбувся вечір - пам’яті воїнам-афганцям у ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 м. Сніжне за підтримкою міського осередку Національної спілки краєзнавців України.

На вечорі були присутні багаточисельні гості, це - заступник міського голови Кучерявенко Володимир Олексійович, начальник інформаційно-аналітичного відділу виконкому Курдюкова Наталія Вікторівна, заступник начальника відділу внутрішньої політики, воїн-інтернаціоналіст Мінченко Олександр Миколайович, завідуюча методичного кабінету міськво Марченко Ірина Миколаївна, депутат міської ради Орєхов Олександр Володимирович, ветерани мікрорайону Благодарний Василь Андрійович та Шпирня Іван Федорович, голова міської громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля та війни в Афганістані» Черевко Андрій Андрійович та воїни-інтернаціоналісти Бірюков Микола Васильович, Штойко Сергій Анатольович, Перевозников В’ячеслав Петрович, Єдуш Геннадій Олександрович, Бут Олександр Михайлович, Іцков Петро Іванович, Зима Петро Олександрович, Матвієнко Юрій Анатольович, Шумейко Олександр Степанович, Пучков Микола Іванович, Дашко Юрій Анатольович, Щербаков Микола Володимирович, Шугаєв Валерій Андрійович, представники засобів масової інформації та інші.

Зі словами вдячності та важливості збереження пам’яті про воїнів-афганців звернувся заступник міського голови Кучерявенко В.О. З відповідним словом до присутніх звернувся депутат міської ради, воїн-афганець Штойко С.А., який підкреслив важливість виконання військового обов’язку перед Батьківщиною.

В ході вечора учні 11 класу прочитали вірші на афганську тематику. Так, вірш афганця Валерія Шугаєва «Последний бой» пролунав вперше у виконанні Вікторії Королевської. Для автора це було великою несподіванкою, так як він тільки нещодавно познайомив нас зі своєю творчістю. Андрєєва Вікторія прочитала вірш Ігоря Россихіна «Без вести пропавшие». Крім того, з віршами виступили Лебєдєва Ірина, Клочко Данил, Замкова Анастасія, Глєбова Ліза, Наумова Лілія. Учні 9 класу зі свічами вшанували пам'ять загиблих земляків воїнів-афганців. До того ж, ученицям 9 класу Сапліной Олександрі та Овчинніковій Марії було надано право покласти квіти біля дошки пам’яті випускнику школи Коненко Сергія.

В ході заходу були продемонстровані відео кліпи на пісні «Афган, Афганістан», «Звезда», «Наш Афган», «Мы уходим» різних авторів.

Наприкінці заходу директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 Сапліна Олександра Іосафівна всіх гостей запросила до шкільного музею «Пам'ять», де відбулося продовження заходу, а саме - відкриття нової експозиції. Оновлену музейну кімнату підготував керівник шкільного історико-краєзнавчого гуртка, вчитель історії, голова міського осередку Національної спілки краєзнавців України Бривко Микола Вікторович. Слід відзначити, що нова експозиція значною мірою присвячена саме воїнам-інтернаціоналістам. Значна кількість експонатів, серед яких зразки військової зброї та спорядження були надані воїном-інтернаціоналістом Бірюковим М.В.

Велику допомогу у створенні музейної експозиції зробили народний депутат України Пономарьов Андрій Вікторович, завдяки якого з’явилися нові стенди і депутат міської ради Орєхов Олександр Володимирович.

Для всіх присутніх була проведена екскурсія по шкільному музею з акцентуванням уваги на цікаві експонати. Так, усіх вразила колекція зброї часів Великої Вітчизняної та Афганської війн – це пістолет-кулемет ППШ-41, ППС-43, автомат АКС та АКМ зразка 1947 та 1974 років, ручні гранати, протипіхотні міни, ручні протиракетні гранати – РПГ-18, РПГ-22, РПГ-26 тощо. Також серед експонатів можна було побачити військову форму та головні убори, рюкзак десантника, флягу, каску, лопатку. Була і армійська радіостанція, телефонний апарат, бінокль, нагороди, у тому числі і періоду незалежної України.

На стендах і вітринах, гості музею познайомилися з документами та фотоматеріалами воїнів-інтернаціоналістів випускників школи.

Також музей має ще групу експонатів та стендів, присвячених Великій Вітчизняній війні, а саме підпільно-партизанському загону «Партизан Железняк», що був єдиним зареєстрованим в Українському штабі партизанського руху в Москві. Ще розкривається пошукова діяльність учнів під керівництвом вчителя географії Передельської Ольги Василівни з увічнення воїнів Великої Вітчизняної війни та життя й діяльності комісара партизанського загону Лебедєва Гната Івановича.

Окрема група експонатів присвячена історії школи, в якій розміщені фотоматеріали та документи про медалістів, вчителів випускників школи та в цілому життю школи у різні роки.

В кінці заходу усі бажаючі мали нагоду потримати в руках експонат, що привабив найбільшу увагу. Численною популярністю присутніх виявилися зразки зброї та парашут.

Загальним побажанням шкільному музею було його розширення і проведення нових виставок.

Микола БРИВКО,

вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. № 11; керівник шкільного музею «Пам’ять», голова міського осередку НСКУ

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 7 марта 2013 г. в 22:24
и размещена в разделе Новини, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта