?> В Мінпраці пройшов круглий стіл | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.11.2004, рубрика "Новини"

В Мінпраці пройшов круглий стіл з проблем громадян похилого віку

Засідання “круглого столу” було присвячене відзначенню Міжнародного дня громадян похилого віку та Дню ветеранів.
 
Його провела Рада організації ветеранів України за підтримки КМУ, Мінпраці, Комітету ВРУ у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів; Держкомітету України у справах ветеранів, ПФУ, МОЗ, Міноборони, МВС та інших зацікавлених організацій. В засіданні взяли участь заступник Міністра праці та соціальної політики України Лідія Дроздова.
 
Довідка. В Україні станом на 01.01.2004 року мешкають майже 3 млн. 972 тис. ветеранів війни. Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ветерани війни мають право на наступні пільги: знижка плати за користування житлово-комунальними послугами, електроенергією, газом, паливом в межах середніх норм споживання (інваліди війни мають право на 100-відсоткову знижку, учасники бойових дій – 75-відсоткову знижку, учасники війни та особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, - 50-відсоткову знижку), безоплатний проїзд у міському, приміському та міжміському транспорті, безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів, безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) тощо.

Сьогодні в Україні мешкає понад 5,8 млн. ветеранів праці. Їхній соціальний захист регулюється положеннями Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”. Зокрема, особам, які мають статус ветеранів праці, відповідно до статті 7 цього Закону надаються пільги на користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи; першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування із дорогоцінних металів); переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування; щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація; переважне право на встановлення домашніх телефонів; звільнення від плати за землю та сплати земельного податку; безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області (Республіки Крим) за місцем проживання.

Крім того, згідно із законами України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”, місцеві органи виконавчої влади та самоврядування можуть надавати додаткові пільги малозабезпеченим верствам населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 11/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Вторник, 30 ноября 2004 г. в 8:39
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта