?> В Мінпраці відбулося засідання “круглого столу” | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.08.2007, рубрика "Новини"

В Мінпраці відбулося засідання "круглого столу"

У Міністерстві праці та соціальної політики відбулося засідання “круглого столу” на тему “Конвенція ООН з питань інвалідності: нова міжнародна рекомендація щодо політики з питань інвалідності”.

В засіданні “круглого столу” взяли участь представник Субрегіонального бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Франц Гундаккер, заступник Міністра праці та соціальної політики Борис Молчанов, Національний кореспондент МОП Василь Костриця, директор Департаменту у справах інвалідів Міністерства праці  Ірина  Тарабукіна, представники Мінпраці, Державного центру зайнятості, Фонду соціального захисту інвалідів, керівники регіональних управлінь праці та соціального захисту населення, центрів професійної реабілітації інвалідів, громадських організацій інвалідів.

Відкриваючи засідання, заступник Міністра праці та соціальної політики Борис Молчанов подякував австрійському колезі за співпрацю, наголосивши, що останнім часом прийнято ряд законів щодо соціального захисту інвалідів, які діють і реально є корисними для людей з особливими потребами.

Національний кореспондент Міжнародної організації праці Василь Костриця звернув увагу присутніх на те, що новий документ, “Конвенція ООН з питань інвалідності”, має стати відправною точкою у практичному здійсненні новацій урядом, громадськими організаціями, щодо соціального захисту інвалідів. А отже, ще до ратифікації Конвенції Україна має бути добре поінформована про її зміст.

Саме з цією метою – донести зміст “Конвенції ООН про права інвалідів” – на круглий стіл був запрошений представник Субрегіонального бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Франц Гундаккер. Презентуючи Конвенцію, він зазначив, що у світі є багато документів, які регулюють права інвалідів, але вони мало реально впливають на стан справ у цій сфері. “Багато людей з інвалідністю не мають змоги отримувати освіту і роботу, вони виключені з участі в нормальному суспільному житті. Потрібен правовий документ, який передбачає зобов’язання країн щодо виконання положень конвенції. Ця Конвенція – перехід від сприйняття до здійснення прав інвалідів”, - наголосив Франц Гундаккер.

Серед загальних принципів. Визначених у “Конвенції ООН з питань інвалідності” рівність і недискримінація інвалідів, доступність, рівність перед законом, свобода і особиста недоторканність, право на освіту та роботу тощо.

Прес-служба Мінпраці

Надруковано «ПЧ» № 13-14 (61-62) липень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 12 августа 2007 г. в 17:49
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта