?> В Україні — бум на будівництво підземних бункерів | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.05.2011, рубрика "Дайджест"

В Україні — бум на будівництво підземних бункерів

Блог http://www.ogo.ua, 25.05.2011

Услід за бумом на будівництво персональних підземних укриттів, який спостерігається в Європі, США і сусідній Росії, завести собі сімейні бункери вирішили і мешканці України. Оголошення про підземні будинки вже з’явилися в інтернеті.

Світ сповзає до війни, вважають будівельники та їх заможні клієнти.

«Квартира» для сім’ї з 4 осіб під землею на 0,5-2,5 метра в 40 «квадратів» із системою очищення повітря, автономною каналізацією, водопостачанням і електрикою – не кіношна картинка, а реальність, яка може матеріалізуватися протягом 5-6 місяців.

Кореспонденти київської газети «Сегодня» розшукали через інтернет двох харківських виробників бункерів. Одні пропонують зробити безпечним життя під землею на кілька місяців, інші – на півроку.

— Ми почали займатися бункерами з минулого року, це новий затребуваний напрямок, і в нас уже є потенційні замовники. Ви ж бачите, що твориться у нас у світі? – говорить директор однієї з компаній В’ячеслав Лисенко.

Сховатися під землю може дозволити собі не кожен. Мінімум – земельна ділянка або приватний будинок з підвалом готівкою $30-120 тис.

— Є різні рівні бомбосховища: така функція, як фільтрація повітря (люди пішли на 1-2 діб), а є – регенерація повітря, яка стоїть на підводних човнах, можна жити до 2 місяців. Від цього і залежить вартість, – говорить В’ячеслав Лисенко.

Виробники кажуть: бункери затребувані найбільше в Києві та Сімферополі у забезпечених людей, у Харкові всього декілька клієнтів обзавелися притулками.

Захисні споруди під землею в Харкові будують висококласні фахівці, які колись на військових спеціалізованих об’єктах будували сховища (навіть на «Байконурі»). Здають приміщення під ключ – з кухнею, санвузлом і душем на глибині 2,5 метра від поверхні землі.

— Основа для бункера – це бетон, головне, щоб він був міцним, внутрішня обробка – екологічно чисті матеріали, які представлені у нас, – наприклад, гіпсокартон. Ми також встановлюємо системи життєзабезпечення. Можемо запропонувати варіант установки дизельного генератора для вироблення електрики, якщо його не буде ззовні, – говорить виробник бункерів на ім’я Олег.

Меблюють свої притулки самі замовники, як і формують запаси продовольства. Єдине, що навряд чи може бути під землею, – система опалення.

— Ви там не замерзнете, там температура – +17 градусів, – каже Олег.

Як відомо, есхатологічні настрої присутні і в церковному середовищі. Кілька років тому світ дізнався про «пензенських затворників» з Росії, які очікують апокаліпсису в своєму підземеллі, і Віссаріонівці, що знайшли свого «месію» у красноярських лісах.

Джерело: ЗІК

http://www.ogo.ua/phogo/ugoda

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 26 мая 2011 г. в 8:58
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта