?> ВАСУ про стягнення допомоги на оздоровлення | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.10.2006, рубрика "Судові справи"

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2006 року, м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

Головуючого – судді Фадєєвої Н.М.

Суддів: Бим М.С., Гордійчук М.П., Леонтович К.Г., Чалого С.Я.,

При секретарі: Кулеші А.О.,

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду касаційну скаргу Жерновнікова Геннадія Вікторовича на рішення Авдієвського міського суду Донецької області від 16.09.2003 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 27.11.2003 року у справі за позовом Жерновнікова Г.В. до Управління праці та соціального захисту населення Авдієвської міської ради про стягнення допомоги на оздоровлення, -

встановила

Жерновніков Г.В. звернувся в суд з позовом до Управління праці і соціального захисту населення Авдієвської міської ради про стягнення допомоги на оздоровлення, мотивуючи тим, що він являється інвалідом Чорнобильської катастрофи 2 групи та йому у відповідності до ст.. 48 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачена щорічна виплата на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, зо за 2001-2002 роки становить 1750,00 грн. Враховуючи те, що відповідач за вказаний  період сплатив 53 грн. 40 коп., позивач просив стягнути недоплачену суму виплат на оздоровлення, що становить 1643,20 грн.

Рішенням Авдієвського міського суду Донецької області від 16.09.2003 року Жерновнікову Г.В. в задоволенні позову відмовлено за необґрунтованістю.

Ухвалою апеляційного суду Донецької області від 27.11.2003 року апеляційна скарга Жерновнікова Г.В. відхилена, рішення суду першої інстанції залишено без змін.

У поданій касаційній скарзі Жерновніков Г.В. просить рішення Авдієвського міського суду Донецької області від 16.09.2003 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 27.11.2003 року скасувати мотивуючи тим, що судом при внесенні рішення не прийняти до уваги положення ст.. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а також те, що постанова КМУ №836 суперечить законодавству, судом першої інстанції всупереч законодавству зроблено висновок, що вказана постанова регулює розмір оздоровчих, а суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що вимоги позивача стосовно виплати щорічної компенсації в розмір п’яти мінімальних заробітних плат безпідставні.

В запереченнях на касаційну скаргу відповідач просить відмовити в задоволенні касаційної скарги та залишити судові рішення в силі.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи касаційної скарги, колегія судів вважає, що касаційна скарга підлягає до задоволення.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено. Що Жерновніков Г.В. являється постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії I і являється інвалідом II групи, пов’язаної з наслідками аварії на ЧАЕС. Отже, згідно ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” він має право на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

Судами повно і всебічно встановлені обставини справи. Однак суди першої і апеляційної інстанції прийшли до необґрунтованого висновку, що Управління праці та соціального захисту населення Авдієвської міської ради при виплаті позивачу щорічних виплат на оздоровлення за 2001-2002 рр. діяло відповідно Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та постанови Кабінету міністрів України від 26.07.1996 р. №836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, згідно якого Жерновнікову Г.В. виплачувалося за ці роки по 26,70 грн.

Так, постанова КМ від 26.07.1996 р. №836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи не передбачає умови, розміри та порядок виплат щорічної допомоги інвалідам, тому посилання судів на вказану постанову безпідставні. Крім того, Закон України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” має вищу юридичну силу і при вирішенні позовних вимог суди повинні керуватися вимогами ст. 48 вказаного закону, який передбачає право позивача на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

Виходячи з вищенаведеного та з урахуванням вимог ст.. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” Управління праці та соціального захисту населення Авдієвської міської ради повинно виплачувати позивачеві щорічну допомогу на оздоровлення виходячи із суми мінімальної заробітної плати, виходячи із розмірів мінімальних заробітних плат та моменту їх часткової виплати в сумі 53,40 грн., недоплата допомоги на оздоровлення становить 1643 грн. 20 коп., яка підлягає стягненню з відповідача.

Доводи касаційної скарги значені висновки місцевого та апеляційного судів спростовують, являються обґрунтованими і підтверджуються нормами матеріального права.

При встановленні наведених фактів місцевим та апеляційним судами правильно і повно встановлені фактичні обставини справи, однак. Суди порушили норми матеріального права, що призвело до ухвалення незаконних судових рішень, які на підставі ст.. 229 КАС України підлягають скасуванню з постановленням нового рішення. Підстави для направлення справи на новий судовий розгляд в суд першої інстанції відсутні.

За таких обставин рішення суду першої інстанції та ухвала суду підлягають скасуванню, а касаційна скарга задоволенню.

Керуючись ст.ст. 220, 221, 229, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -

постановила:

Касаційну скаргу Жерновнікова Геннадія Вікторовича задовольнити.

Рішення Авдієвського міського суду Донецької області від 16.09.2003 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 27.11.2003 року у справі за позовом Жерновнікова Г.В. до Управління праці та соціального захисту населення Авдієвської міської ради Донецької області на користь Жерновнікова Геннадія Вікторовича 1643 грн. 40 коп. недоплачених компенсаційних витрат на оздоровлення за 2001-2002 рр.

Постанова набирає законної сили з моменту оголошення і оскарженню не підлягає

 

Від редакції: Шановні читачі, цей матеріал надіслали передплатники газети „Пост Чорнобиль” із Донецької області, як зразок, як треба боротися за виконання статей Чорнобильського закону. Таке життя, що чорнобильці повинні знати Чорнобильський закон, як вірша, повинні знати його краще ніж бюрократи та боротися за його виконання. Якщо у вас є свій позитивний досвід подолання бюрократичного свавілля, надсилайте до редакції. Треба обмінюватися позитивним досвідом.

Надруковано «ПЧ» № 19-20 (43-44) жовтень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 13 октября 2006 г. в 18:19
и размещена в разделе Судові справи.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта