?> Верховна Рада України ухвалила Закон №9151 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
20.10.2011, рубрика "Новини"

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо розгляду справ Верховним Судом України)

(Інформаційне управління), 20.10.2011 13:41

Законодавчий акт спрямований на вдосконалення порядку розгляду справ Верховним Судом та покращення його діяльності як найвищого судового органу.

Відповідні зміни внесено до законів "Про судоустрій і статус суддів", "Про доступ до судових рішень", а також до Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Господарського процесуального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України.

Зокрема, передбачено повноваження Верховного Суду за результатами перегляду справ приймати нове рішення, яке підлягатиме обов´язковому опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду; встановлено обов´язок судді використовувати при розгляді справ висновки Верховного Суду щодо застосування норм матеріального права; змінити порядок перегляду справ у Верховному Суді - справи переглядатимуться колегією суддів зі складу відповідної палати, а у визначених процесуальним законом випадках - спільним засіданням палат або всім складом Верховного Суду.

Документом передбачено, що до складу Верховного Суду входять сорок вісім суддів, з числа яких обираються Голова Верховного Суду, Перший заступник Голови Верховного Суду та чотири заступники Голови Верховного Суду України. У Верховному Суді діють:

Судова палата в адміністративних справах;

Судова палата у господарських справах;

Судова палата у кримінальних справах;

Судова палата у цивільних справах.

До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, господарської, адміністративної)»

Законом також визначаються механізми розгляду справ, які накопичилися у Верховному Суді. Зокрема, передбачається, що касаційні скарги на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду до 15 жовтня 2010 року включно і призначені ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом в порядку та в межах повноважень, які діяли до набрання чинності цим законом, до завершення розгляду таких скарг, але не пізніше ніж до 1 листопада 2011 року. Після чого, нерозглянуті касаційні скарги мають бути передані до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Відповідний законопроект зареєстровано за №9151

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=287477&cat_id=37486

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 20 октября 2011 г. в 17:35
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта