?> Відгук на статтю „Про статус інвалідів війни” | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Сторінка читача"

Відгук на статтю „Про статус інвалідів війни”

(„ПЧ” №2 за 2005 р.)

Шановна редакція газети „Пост Чорнобиль”!

Передплачую і читаю газету від дня її виходу. Отримавши №2 я не міг не написати листа спростування на статтю Л.М.Карпенка, інваліда 2-ї групи, який заздрить інвалідам війни, що вони отримують багато пільг.

Л.М.Карпенко не хоче очевидно бачити ту різницю в пенсіях, яку отримують військовослужбовці, призвані на збори і віднесені до інвалідів війни і між тими, хто був командирований, добровільно поїхав заробляти гроші, хто працював на станції та „зальотними чорнобильцями”. Маю статус інваліда Чорнобиля III групи віднесеного до інвалідів війни.

Нас, призваних з запасу (так звані „партизани”) піддавали муштрі, направляли в самі небезпечні заражені місця для виконання робіт із подолання наслідків катастрофи на ЧАЕС за наказом. Ніхто із нами не рахувався, спали в наметах, заражених радіацією, нас годували найгіршими продуктами харчування (здута консервна кілька переварювалася і додавалася до їжі, не свіжого ґатунку м’ясо), возили на роботу на машинах, які „світили” 4 рентгена, не було заміни на військову форму і інше. Потім у нас, згідно листа Держкомпраці СРСР від 15.09.86 р. №0595 та Держкомпраці УРСР від 23.09.86 р. №136 було вкрадено (занижено) заробіток. Постанова Кабінету Міністрів України від 30.05.97 р. №523, на основі цих листів визначала розмір пенсій інвалідам. Отримував я мінімальну пенсію по III групі 129 грн. 42 коп. + на неї нарахували 200% з 16 грн. 61 коп., як надбавку інваліду війни з 1997 року грудень місяць = 8 грн. 31 коп. За ст. 50 додаткова пенсія - от і все. Потім мінімальна була 18 грн. і ще 19 грн. 91 коп., яка існує і до сьогоднішнього дня.

Лише у вересні 2004 року пенсія стала виплачуватися в мінімальному розмірі 284 грн. 62 коп., а мінімальний розмір у писак таких, як Л.М.Карпенко, складав: III групи – 580 грн. 50 коп.;  II групи – 927 грн. 27 коп.; I – 1 160 грн. 62 коп. Ось вам і суттєва різниця між інвалідами війни чорнобильцями та тими, хто отримує пенсію по заробітку, як не військовослужбовець, і не хоче знати законодавство. І що ж я маю більше від інваліда II Л.М. Карпенка? – 332 гривні з 01.01.05 р. Ось така мінімальна пенсія по інвалідності. Щоб отримати більший розмір пенсії видана Постанова  Кабміну №1240 від 22 вересня 2004 р. та отримати довідку про роботу в нічні часи, надурочні, 100% тарифної ставки, 60% преміальних (все це умовно, бо воно не нараховувалось у 1986 році), роботу за святкові та вихідні дні, як отримує Л.М.Карпенко в даний час не можливо, оскільки такого обліку при військових частинах не велось, або архіви знищені. Лише можна на сьогодні обрахувати вихідні та святкові дні. От і все.

На сьогодні за Л.М.Карпенка я маю на 50% більше на 1 тонну вугілля, а всі інші пільги такі, як і у Л.М.Карпенка. Хай тепер порівняє мою і свою пенсію і оці „пільги” які я вказав. Хотілося б щоб один одного не обливали брудом. А якщо хто має більші пільги, то конкретно хай укаже – це будуть одиниці. Прошу редакцію надрукувати мого листа.

З повагою до вас П.В.Калюжко,
місто Долинська Кіровоградська область. 

Надруковано «ПЧ» № 4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 15:11
и размещена в разделе Сторінка читача.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта