?> Відкрите звернення | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Голові Конституційного Суду України Головіну   А. С.

Статтею 22 Конституції України (254к/96-ВР) передбачено: «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових Законів або внесенны змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод», що разом з положеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (яку в 1950 році підписали Уряди держав - членів Ради Європи, а 17.07.1997 р. ратифікувала Верховна Рада України) робить неможливим зменшення або відміну затверджених законодавством державних гарантій, в тому числі по відшкодуванню шкоди, зумовленої негативним впливом іонізуючого випромінювання під час використання ядерної енергії, які ДЕРЖАВА встановила інвалідам-ліквідаторам Конституцією та Законами України. Стаття 13 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» № 36/95-ВР від 08.02.1995 р. (надалі Закон 36/95-ВР) передбачає: «Громадяни, здоров'ю та майну яких завдано шкоди, зумовленої негативним впливом іонізуючого випромінювання під час використання ядерної енергії, мають право на її відшкодування в повному обсязі відповідно до законодавства», що підтверджує стаття 16 Конституції України (254к/96-ВР), яка передбачає: «забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов’язком держави», а конкретні норми державного відшкодування інвалідам-ліквідаторам, що працювали в ЗОНІ відчуження (за яку ДЕРЖАВОЮ була встановлена підвищена заробітна плата, що передбачала відшкодування збитків за роботу під дією підвищеного рівня іонізуючого випромінювання), та за втрату годувальника із числа зазначених інвалідів-ліквідаторів, передбачені статтями Закону України «Про статус  і  соціальний  захист  громадян,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи» № 796-ХІІ (796-12) від 28.02.1991 р. (надалі Закон 796-12), до якого введена стаття 71 (введена Законом № 231-V (231-16) від 05.10.2006 р.), яка передбачає: «Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін і доповнень до цього Закону».


Всупереч викладеному, органи виконавчої влади порушили статтю 22 Конституції України та статтю 71 Закону 796-12, зменшивши державні гарантії інвалідам-ліквідаторам через статтю 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» № 107-VІ (107-17) від 28.12.2007 р.. Зазначені зменшення визнані неконституційними (такими що порушують статтю 22 Конституції) рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 (v010p710-08) від 22.05.2008 р..

Стаття 152 Конституції України (254к/96-ВР) передбачає: «Закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.  Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність». В  порушення зазначеного Верховна Рада України не виконала рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008. Управлiння комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, які обслуговують офіційний сайт www.zakon.rada.qov.ua, злочинно не виконують свої службові повноваження, тому досі (більше двох років) не виправили неконституційні зміни, внесені до статей Закону 796-12 (в порушення статті 22 Конституції), через положення іншого закону (в порушення статті 71 Закону 796-12). На звернення громадських чорнобильських організацій усунути порушення та виправити офіційну комп’ютерну версію у відповідності рішення Конституційного Суду України керівництво Верховної Ради України не реагує.

Враховуючи викладене, у відповідності до рішення конференції Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86», та на виконання статті 70 Закону України «Про Конституційний Суд України» № 422/96-ВР від 16.10.1996 р. (надалі Закон 422/96-ВР), яка передбачає: «……….. Конституційний Суд України має право зажадати від органів, зазначених у цій статті, письмового підтвердження  виконання рішення, додержання висновку Конституційного Суду України. Невиконання рішень та недодержання висновків Конституційного Суду України тягнуть за собою відповідальність згідно з законом», просимо керівництво Конституційного Суду України негайно направити керівництву Верховної Ради України письмову вимогу (ксерокопію якої надати нам) про виправлення офіційної комп’ютерної версії Закону 796-12, у відповідності рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 (v010p710-08) від 22.05.2008 р., та зобов’язати Верховну Раду України негайно письмово повідомити про усунення порушень Конституційний Суд України (ксерокопію письмової відповіді Верховної Ради України на адресу КСУ обов’язково надати нам). А у відповідності положення останньої частини статті 70 Закон 422/96-ВР також вимагаємо направити доручення Генеральному Прокурору України (ксерокопію якого надати нам) провести слідство, та взяти на контроль питання усунення апаратом Верховної Ради України (в першу чергу Управлінням комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України) невиконання рішення Конституційного Суду України. За результатами перевірки протиправних дій апарату Верховної Ради України (які не виконали рішення Конституційного Суду України, та не привели комп’ютерну в попереднє – конституційне положення), прокуратура  притягне винних, до кримінальної відповідальності, та письмово повідомить Конституційний Суд України (ксерокопію якого надати нам).

В противному, вимушені будемо провести масову акцію інвалідів-ліквідаторів усіх регіонів України, із залученням ЗМІ України та інших демократичних Країн світу.

З повагою, від імені інвалідів Чорнобиля 86 року

Голова Всеукраїнської   спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86»,

Редактор Всеукраїнського часопису для інвалідів Чорнобиля та ліквідаторів

„ПОСТ ЧОРНОБИЛЬ” („POST CHERNOBYL”)                                                          А. Ф. Колядін

Голова Громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» м. Києва та Київської області,

Голова Комітету контролю у сфері соціального  соціального захисту та пенсійного забезпечення

громадян України ВГО «Громадський контроль» Л. М. Карпенко

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 13 ноября 2010 г. в 9:03
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86", Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Відкрите звернення" 11 комментариев

 1. сергій сказал(а):

  Уряд Азарова і надалі намагається затвердити ті зміни, які неправочинно були внесені урядом Тимошенко, до ст.54 Закону про статус…Піклуючись нібито про учасників які брали участь у ядерних випробуваннях і таке інше…зміни, які вносять депутати зовсім не стосуються антиконституційної статті 54 у пункті де встановлюється  КМ злочинне обмеження пенсії для інвалідів-ліквідаторів тобто не менша 180%, 200%,220% розміру пенсії за віком. Замість 10-ти, 8-и і 6-ти, кратному розмірам відповідно до групи інвалідності – 1-а, 2-а, 3-я. Так що змінами які вносяться до Закону фактично хочуть  нас обдурити нібито дбаючи про нас. Повністю підтримую зверненя і готовий до участі в акціях протесту, як на місцях так і у Києві.

 2. ИРИНАКИЕВ сказал(а):

  Полностью присоединяется и мой отец,инвалид  1-ой гр.1986 г.
  Это так трудно, будучи инвалидом, бороться за свои права. Дети, жены, защитите законное право своих отцов-ликвидаторов.

 3. Andrew сказал(а):

  Ну чисто дети – верят в Конституционный суд, Генпрокуратуру, Закон…

 4. ИРИНАКИЕВ сказал(а):

  ДЛЯ Andrew: а во что верите вы? Предлагайте свой способ отстоять законные права чернобыльцев.

 5. марина сказал(а):

  Для Andrew:с такими мыслями сидите дома и не комментируйте. Поддерживаю, готова участвовать в акциях протеста дома и в Киеве. А то все Управление Труда Нашего города застроит ФАЗЕНДАМИ за наш счет, предместье Киева.

 6. ИРИНАКИЕВ сказал(а):

  Я готова выйти за своего отца и всех ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ на акцию протеста. Присоединяйтесь. ПРЕДЛАГАЮ внести в ЧЕРНОБ.закон дополнения к стате 70, что и ДЕТИ батьків ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “мають право захищати у відповідних державних, судових органах свої законні інтереси та інтереси своїх БАТЬКІВ”

  “Стаття 70. Захист прав громадян, які постраждали
  внаслідок Чорнобильської катастрофи

  Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право захищати у відповідних державних, судових органах свої законні інтереси та інтереси своїх дітей”-за Законом зараз.

 7. Валентина Юрьевна сказал(а):

  Депутаты, с кем вы боритесь? Со своими спасателями? Вы опозорились на весь мир и продолжаете это делать. Идёте по лёгкому пути, но это вам только кажется, мы будим бороться пока будут силы и прощения вам не будет НИКОГДА! Дайте нам спокойно дожить! Зачем вы нам устраиваете ТЕРРОР и ГЕНОЦИД в мирное время  в демократической стране.? Неужели так трудно быть ЧЕЛОВЕКОМ? Или депутат и человек – это разные понятия?

 8. ira сказал(а):

  Эх, депутаты Эти сайти не читают… Я иду в суд и Вам советую.

 9. glavred сказал(а):

  Этот сайт не для депутатов – Много чести!
  Этот сайт для чернобыльцев!
  А в суд действительно нужно идти, но подготовленными…
  Вот и даем инфу.
  В чем мы не правы?

 10. ИРИНАКИЕВ сказал(а):

  для   ira:   В суд тоже непросто ходить, суды коррумпированы, а судьи находятся в сгорове с  УПФ, Исполнительной службой. Делают все для того, чтобы не допустить ВЫПОЛНЕНИЯ ЧЕРНОБ.ЗАКОНА даже через положительно-принятые решения судов. Это показала моя практика. Я уже ровно год в судах. Так что, Тезка моя, чернобыльцы борются с сильным ГОСУДАРСТВОМ сего по законам этого же Госуд-ва.  Нужно объединить ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ и в деле хождений в суд.

 11. Юрченко Владимир Мих. сказал(а):

  Инвалидам-ликвидаторам, их родственикам нужно бороться за свои права, и занимать
  активную жизненую позицию.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта