?> Відкрите звернення донецьких чорнобильців до європейської спільноти | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Відкрите звернення донецьких чорнобильців до європейської спільноти

Послу, Голові Представництва

Європейського Союзу в Україні

Жозе Мануелю ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА

Вул.Кругло-Університетська,буд.10

м. Київ, 01024 Україна

м. Артемівськ, 08.12.2011 р.

Вельмишановний пане Посол!

Нас турбують питання соціального захисту громадян України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Саме тому ми змушені звернутися до Вас.

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 9127 «Про державні гарантії виконання рішень судів», зараз законопроект готовий до прийняття його в цілому. Дійсно, невиконання судових рішень державними органами стало повсякденною практикою в Україні, що підтверджується чисельними рішеннями Європейського суду з прав людини. Але Прикінцеві та перехідні положення цього законопроекту просто вражають: передбачається внесення змін у 16 діючих законів. Більшість змін аж ніяк не пов’язані із гарантіями виконання рішень судів, а направлені
на неможливість винесення судами рішень про стягнення соціальних виплат, пільг та компенсацій, що передбачені законами України. Замість визначення законами виплат та компенсацій пропонується формула «у порядку та розмірах, визначених Кабінетом міністрів України». Цей законопроект суперечить положенням Конституції України, а саме ст. 22 Конституції:

Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України своїм рішенням від 11 жовтня 2005 р. № 8-рп/2005, розтлумачив цю статтю, як таку, що поширюється на пільги та компенсації.

Закон України «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» був прийнятий згідно вимог Віденській конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, і скасовуючи гарантії держави ліквідаторам за шкоду, заподіяну здоров’ю, держава провокує численні звернення до Європейського суду з прав людини та подає прецедентний приклад іншим країнам, як уникнути відповідальності за ядерний інцидент в майбутньому.

Таким чином, прийняття законопроекту № 9127 порушує принципи Верховенства права – фундаментальної цінності Європейського Союзу.

Ще до прийняття цього закону органи виконавчої влади почали наступ на права громадян. Так своїм листом Пенсійний Фонд України дав розпорядження управлінням Пенсійного Фонду в областях не виконувати судові рішення про виплату пенсій в порядку та розмірах, визначених Законом України № 796-12 на підставі судових рішень, які востановили права інвалідів чорнобильців на норми ЗУ № 796-12, та які набрали законної сили. Таке розпорядження суперечить головному принципу демократії про розподіл влади на законодавчу, виконавчу та судову. Органи виконавчої влади втручаються у справи судової влади.

Ми з розумінням ставимося до прагнення Уряду щодо економії. Ми з особистого досвіду дуже добре знаємо, що таке нестача коштів. Але ми не розуміємо намагання Уряду економити на найуразливіших верствах населення, та й ще у спосіб, що суперечить Конституції та міжнародним зобов’язанням держави. Вважаємо, що сучасні дії усіх гілок Влади України це є ГЕНОЦИД проти громадян України які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи

Просимо Вас у рамках Ваших повноважень докласти зусиль для недопущення подальшого зубожіння малозабезпечених верств населення України й застосувати Ваш вплив на Президента, Верховну Раду й Уряд України для проведення соціальних реформ у справедливий спосіб, що не порушує принципів демократії та Верховенства права.

Просимо інформувати про цей лист органи Європейського Союзу, що відповідають за переговорний процес щодо асоціації України та ЄС.

Будемо щиро вдячні, якщо Ви передасте листа та повідомите нас за адресою: вул. Дворцова,27, м. Краматорськ, Донецької області, Україна, 84301.

Голова коордінаційної ради Донецької області,

Голова Краматорської міської громадської організації

«ОСЗ «Память Чорнобиля» Н.Х. Мардагалімов

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 9 декабря 2011 г. в 14:44
и размещена в разделе Наше право, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Відкрите звернення донецьких чорнобильців до європейської спільноти" 4 комментария

 1. Оксана сказал(а):

  Я думаю, что нужно просить личной встречи с послом, иначе наша власть,имея двойное лицо, подошлет “лидера – иуду” Андреева и тот сумеет исказить суть вопроса. По телевидению объявили, что на днях приезжает представитель из Европы по делу Тимошенко, неплохо бы было организовать встречу и с представителями чернобыльцев. К примеру попросить депутатов от оппозиции оказать содействие и помощь…

 2. женщина 4 зона... сказал(а):

  Я присоединяюсь к Оксане.

 3. Николай сказал(а):

  Низкий поклон и уважение донецким чернобыльцам за их подвиг!

 4. BarsViNi сказал(а):

  Ну если АТН в Харькове закрыли ,что могут сделать ликвидаторы-чернобыльцы,которые мирно собрались в день ликвидатора 14 декабря 2011года под символикой партии “Чернобыльский спас”и которых разогнали в 10-00час утра милицией и исполнительной службой Дзержинского района г Харькова???

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта