?> Відкритий лист Віце-прем’єр-міністру України Тігіпко С.Л. | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
17.12.2010, рубрика "Підрозділ № 6033, Трибуна"

Відкритий лист Віце-прем’єр-міністру України Тігіпко С.Л.

Івано-Франківське громадське об’єднання

«Прикарпатбат Чорнобиль»

77300,пр. Лесі Українки , 1-181, а /с 39, м. Калуш,

тел..8(03472) 2-54-96, oliynuk17@i.ua

38/68

Сергію Леонідовичу!

Воїни Івано-Франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033) в числі п’яти спеціалізованих формувань були залучені до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. З 1997 року ми переживаємо дискомфорт від зневажливого ставлення органів державної влади. Кожного з нас мучить загадка - "Хто ми?! Герої чи жертви?!" На жаль, у нас утвердилася незаперечна думка, що нам відводять роль ЖЕРТВИ.

Як так сталося? Люди, які у ті надтривожні для всього світу дні, а ми приборкували атомне багаття з 18 липня по 03 вересня 1986 року, працювали самовіддано та за принципом "Якщо не я, то хто?" Ціною власного здоров’я захищали інших. А сьогодні окремі з нас через тупе чиновницьке свавілля взагалі позбавлені ймення ЛІКВІДАТОР. А ще більше сотні "відзначені" фальшивими посвідченнями, буцімто вони ліквідовували чорнобильську смертельну нечисть у 1990 році. Хіба це справедливо?! Наша ціна - 49 померлих (остання смерть забрала нашого побратима днями), 53 стали інвалідами. Це на 259 чоловік особового складу батальйону.

На наше щастя, тільки через тринадцять років поневірянь біля чиновницьких порогів, виключно завдяки компетентності працівників Вашого департаменту під орудою Анастасії Володимирівни Філоненко та фахової експертизи наявних первинних документівІвановою Любов`ю Федорівною, 21-му нашому побратиму вдалося звільнитися від зашморгу зневаги. Їм поновили статус. У цьому ми завдячуємо голові Спірної комісії Костянтину Ващенку та її членам, котрі зважено, по-державницьки поставилися до наших справедливих вимог.

Ми розуміємо і щиро поділяємо стурбованість нинішньої влади за мізерний бюджет, який не дозволяє латати прожорливі діри, які популістськи формувалися у попередні роки. Але ми не можемо погодитися з підходами, коли іншим, що працювали в зоні у значно безпечніших умовах, надаються компенсації. Краплинками нашого поту, викликаного надпсихологічним стресом від перебування у корпусі четвертого реактору та під його стінами, зрошена гіркопам’ятна споруда – «САРКОФАГ». До його спорудження ми також причетні.

На нашу думку, варто припинити оці безглузді війни з нами, які продовжує вести облдержадміністрація. Варто б прийняти рішення на базі реального факту - незаперечного перебування батальйону в зоні відчуження 48 діб, що засвідчено у наших військових квитках. До листа додаємо копії правоутверджуючих документів. Віримо у правду і справедливість, які сповідує Ваш колектив. Цю думку поділяють члени Спірної комісії, в чому пересвідчилися наші представники на її засіданні. Центр прийняття законних рішень варто перемістити у комісію з визначення чорнобильського статусу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Наперед завдячуємо за глибоке розуміння наших справедливих намагань щодо прийняття вистражданого і справедливого рішення.

За дорученням ради

Голова ГО " Прикарпатбат Чорнобиль",

Замполіт батальйону Ярослав Олійник

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 17 декабря 2010 г. в 12:32
и размещена в разделе Підрозділ № 6033, Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта