?> ВІДКРИТИЙ ЛИСТ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.10.2007, рубрика "Соціальне партнерство"

Не поскупіться на мистецьку галерею для людей з обмеженими фізичними можливостями

Емблема Академії

МІНІСТРУ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

ГОЛОВІ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ КИЇВСЬКОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 Потяг інвалідів до творчості — це закономірне і цілком виправдане явище, що підтверджене фактами феноменальних творчих досягнень, відомих з незапам'ятних часів історії людства. Через творчість ці люди прискіпливо вивчають і пізнають світ. Саме завдяки цьому вони розвивають неабиякі потенційні індивідуальні творчі здібності, сповна проявляють неординарні таланти та вносять свій, в більшості випадків вагомий внесок у наукові, мистецькі та інші інтелектуальні досягнення суспільства. їхня творча праця беззаперечно заслуговує на велику увагу та повагу, адже подвижницькі надбання, створені людьми з обмеженими фізичними можливостями, засвідчують про їхній вражаючий незламний дух.

Постійно підтримувати і розвивати здібності інвалідів — це найголовніша теза концепції створення першої в Україні Галереї творчості інвалідів «Ми духом незламні» та «Всеукраїнської громадської Організації «Народна академія творчості інвалідів». Вона має найщирішу і дуже широку підтримку з боку представників багатьох всеукраїнських громадських організацій інвалідів України, зокрема таких, як Благодійний фонд інвалідів по зору «ВІЗАВІ», «Обличчям до істини», «Союз організацій інвалідів», «Київський міський центр робити з інвалідами», «Профспілка інвалідів», «Рада національних товариств України» та ін.

Майже 10 років активісти цих наших провідних організацій виконують велику виховну роботу щодо надання всебічної допомоги інвалідам художникам, поетам, музикантам, співакам. Постійно проводяться навчальні заняття, організовуються колективні та персональні художні виставки, заходи щодо виступів художньої самодіяльності, урочисті культурні зібрання, семінари, тренінги тощо.

Ці заходи (не менше 50 щорічно) проводяться нами в основному в приміщенні Галереї творчості інвалідів та у виставкових і читальних залах бібліотек Києва у присутності чисель­ної аудиторії молоді та студентства. «Галерея творчості інвалідів «Ми духом незламні», що розташувалась у Голосіївському районі Києва на вул. Теремківська, 9, к.10, — це робоча художня майстерня, де проводяться навчальні заняття та роботи по підготовці художніх творів до виставок. Виставкової ж постійно діючої галереї для експозиції творів інвалідів в місті Києві нема. А високохудожніх робіт для показу мешканцям та гостям Києва у нас є достатньо. Роботи наших художників експонувалися не лише у столиці, але й у Львові, Рівному/ Феодосії, Севастополі, Євпаторії, Алупці. Троє наших художників Д. Якутович, А. Боярин, Ж. Шанаєв визнані лауреатами міжнародних мистецьких конкурсів «Філантроп» (Росія) та «ВІІ2А» (Албанія).

Звертаємось до Вас з великим проханням щодо виділення в місті Києві, зручного для відвідування інвалідами приміщен­ня для постійно діючої виставки-галереї. Це питання є дуже актуальним. Його вирішення допоможе у вихованні молоді, її залученні до мистецької діяльності, а також приверне уваги мешканців та гостей столиці до досягнень та потенційних можливостей митців-інвалідів.

Таку спеціалізовану Галерею слід було б організувати, наприклад, в комплексі «Мистецький арсенал», що зараз створюється в Києві.

Творчий колектив, що склався за час спільної праці, набув досвіду і має велике бажання та можливості для подальшої-плідної роботи. Ми запрошуємо до співпраці всіх, хто зацікавлений в діяльності наших митців.

Просимо підтримати нашу ініціативу.

За дорученням творчого колективу провідних Всеукраїнських громадських організацій інвалідів, керівник «Галереї творчості інвалідів «Ми духом незламні»,

художник Жорж ШАНАЄВ

Надруковано "ПЧ" № 17-18 (65-66) вересень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 14 октября 2007 г. в 9:41
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта