?> ВІДЛУННЯ АФГАНСЬКИХ ГІР… | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

ВІДЛУННЯ АФГАНСЬКИХ ГІР…

Рівно 23 роки тому назад, у далекому 1989 році, останній воїн залишив суворий Афганістан. 10 років тривала ця війна. І зараз ми повинні вшановувати пам’ять тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею. Для того, щоб знати і пам’ятати про ту війну у ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 м. Сніжне Донецької області пройшов вечір - пам’яті «Відлуння афганських гір».

Крім того, в школі серед учнів 5-11 класів пройшли міні-бесіди на класних годинах, присвячених річниці виводу радянських військ із Афганістану. А також учні 10 класу прийняли участь у міському вечорі-реквієму «Никто не создан для войны», де виступили з віршами учні 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 Клочко Данило та Лебедєва Ірина.

Вечір – пам’яті «Відлуння афганських гір» відбувся у ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 за участю воїнів-афганців Нагієва Аліка Валеховича, Носова Віктора Володимировача та Кукояшного Віктора Миколайовича, які розповіли учням про свою службу під час виконання інтернаціонального обов’язку в Афганістані. Так, Алік Валехович Нагієв розповів, що службу проходив в останні роки війни сапером, як знищували ворожі каравани зі зброєю з сусіднього Пакістану, як знищували міни за допомогою тралів та «кошкою».

На вечорі – пам’яті учні та гості побачили відеоролики на пісні групи «Голубі берети»: «Наш Афган», «Память», «Мы уходим», а також пісню Олександра Розембаума «Черный тюльпан» на фоні відеоролика з фільму «9 рота».

У ході вечора пролунали пісні у виконанні Олександра Овєчкіна на слова сніжнянського поета Миколи Зіміна. А також вірші сніжнянської поетеси Людмили Лисенко.

Ведучі вечора Пономарьова Наталія та Мірошниченко Анна розповіли присутнім про випускника ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 м. Сніжне Коненко Сергія, який помер від поранення в Афганістані в далекому 1985 році, та був нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Донецька поетеса Галина Боженко написала вірша «Пам’яті Сергія Коненко», який прочитала присутнім учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 Лебедєва Ірина.

В школі існує загін учнів 7 класу імені Анатолія Костенко, капітана медичної служби, який загинув в листопаді 1986 року, та нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). На честь нього пролунала пісня «Пам’яті Костенко А.» групи «Голубые береты».

Вшановуючи загиблих воїнів – афганців, учні школи Клочко Д., Шурупов С., Кузьмінов Є. прочитали вірш «Пам’яті загиблим в Афганістані».

На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя, увійшли в безсмертя, схилили голови учні і гості вечора - пам’яті і вшанували їх хвилиною мовчання. А учні 10 класу Лебедєва Ірина і Клочко Данил й воїн-інтернаціоналіст, капітан запасу Носов Віктор Володимирович, поклали квіти до меморіальної дошки Сергія Коненко.

З віршами «Очі туманить ядуча сльоза», «Ховали інтернаціоналіста» виступили Королевська Вікторія і Лебедєва Ірина. Не міг не зачипити серця присутніх вірш Ігоря Россихіна «Без вести пропавшие» у виконанні учениці 10 класу Андрєєвої Вікторії.

«Поставте скибку хліба на стакан

І голову схиліть в скорботі вічній

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він души ранив і скалічив»

На такій ноті та з побажанням берегти мир та пам’ятати і вшановувати ветеранів усіх війн завершився вечір – пам’яті в ЗОШ І-ІІІ ст. № 11.

Микола БРИВКО,

вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 м. Сніжне; член НСКУ.

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 20 февраля 2012 г. в 20:51
и размещена в разделе Пам'ять, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта