?> Відповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

СЕКРЕТАРІАТ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Департамент соціально-економічних та культурних прав громадян

Україна, 01008. м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

№ 11/11-0168672.11/09- 76                                                                                                                       2 березня 2011 р.

Голові обласного громадського об'єднання

"Прикарпатбат Чорнобиль" Я.Олійнику

пр. Л.Українки, 1/181, а/с39, м. Калуш,

Івано-Франківська обл., 77300

Шановний добродію!

На Ваше звернення щодо можливих порушень прав пільгових категорій громадян України у зв'язку з поданням проекту Закону України №7562 „Про гарантії держави щодо виконання рішень суду" повідомляємо, що порушені Вами проблеми достатньо досліджені, їхнє розв'язання перебуває на контролі Уповноваженого з прав людини.

Інформуємо, що на підставі ст. 92 Конституції України, система соціального захисту врегульована низкою законів України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади, які, проте, не дозволяють належним чином забезпечувати достатній рівень життя пільгових категорій громадян.

Зупинення дії низки законодавчих норм стосовно соціального захисту різних прошарків українського суспільства, зокрема - чорнобильців, нормами відповідних законів України про державний бюджет України створили протиріччя у законодавстві, і, як наслідок, призвели до обмеження їхніх прав і свобод.

Тому Уповноважений з прав людини підтримала рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 р., від 22 травня 2008 р. та від 27 листопада 2008 р. про визнання неконституційними зазначених положень. Уповноважений наполягала на необхідності дотримання Конституції України, забезпечення прав і свобод громадян України та врахування цієї позиції в ході розгляду законопроектів щодо їхнього соціального захисту.

Так, 10 березня 2010 року Голові Верховної Ради України внесено подання Уповноваженого з прав людини „Про приведення норм законів України, що стосуються прав людини, у відповідність до рішень Конституційного Суду України", у якому йдеться, зокрема, про поновлення прав пільгових категорій громадян на належний соціальний захист.

Ретельний аналіз проблеми свідчить, що кардинальне її розв'язання можливе шляхом внесення комплексних, взаємопов'язаних і соціально виважених змін до чинних законів, якими встановлюються розміри соціальних виплат незахищеним категоріям громадян України. На жаль, Уповноважений не наділена правом законодавчої ініціативи у Верховній Раді України.

Поряд із тим, розв'язання жодної із проблем зазначеним законопроектом не запропоноване.

Зважаючи на викладене, 2 лютого 2011 року Уповноваженим з прав людини Прем'єр-міністрові України внесене подання щодо захисту права пільгових категорій громадян на отримання передбачених законами України пенсій і компенсацій.

16.03.2011 року в Верховній Раді України відбудуться парламентські слухання "Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи", в ході яких порушені Вами питання також будуть розглянуті.

Провадження у цій справі триває.

З повагою,

за дорученням Уповноваженого з прав людини

Завідуючий відділом захисту прав

військовослужбовців, ветеранів та інвалідів                                                                                                    О.В.Сасько

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 7 марта 2011 г. в 18:06
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта