?> Виставка в Арсеналі | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
24.04.2013, рубрика "Чорнобиль у мистецтві"

Виставка в Арсеналі

Запрошуємо на відкриття виставки «МИ ЧОРНОБИЛЬ», яке відбудеться 25 квітня в Малій Галереї Мистецького Арсеналу о 18:00.

Виставка, яка проходитиме в Малій Галереї Мистецького Арсеналу з 26 квітня по 12 травня, за ініціативи молодого українського художника Володимира Кузнецова, складається з фактичних матеріалів, статистик, базованих на дослідженнях спеціалістів в галузі радіаційної медицини, науковців, журналістів. Фільми, спогади, карти, артефакти, інформація стосовно радіаційного забруднення та життя після чорнобильської аварії.

Зокрема, звертається увага на дослідження впливу постійних малих доз радіації.

Автор наголошує на переосмисленні ставлення до забруднених зон та продуктів споживання.

Ідея проведення виставки з‘явилася великою мірою через інформаційний хаос в питаннях, пов‘язаних з Чорнобильською катастрофою. Ще з часів СРСР, через задушення дезінформацією правдивих фактів, по теперішній час більшість в Україні не знає причин та наслідків аварії. Не знаючи, кому вірити, сприйняття притуплюється, ми заспокоюємося, відмежовуємо себе від живого публічного обговорення, зрештою, починаємо оперувати незмістовними абстрактними поняттями, термінами, даними.

Ми можемо з впевненістю сказати про відсутність пропаганди контролю за радіологічною ситуацією. Інформація про реальний стан повинна бути в кожному домі, на кожному столі, інформація, яку потрібно вивчати в школі, як таблицю множення, а у кожного має бути персональний дозиметр. Адже ми живемо в час після ядерної катастрофи, майбутнє прийшло до нас ще 27 років тому, і вже ніколи не буде по іншому.

Скільки ще потрібно безповоротніх моментів, аби врешті переосмислити питання техногенних катастроф та безкінечності природних ресурсів, почати боротьбу за право знати, за право брати участь у житті планети та суспільства? Частина Чорнобиля знаходиться в нас, і ми поєднані між собою. Кожен, хто скасовує відповідальність у ставленні до середовища, скасовує своє право на спільне самовизначення у побудові майбутнього, віддаючи ініціативу тим, що підуть на все заради наживи та ніколи не скажуть правди.

В рамках виставки будуть проходити покази тематичних фільмів з обговореннями, а 1-го травня відбудеться парад, присвячений параду 1-го травня 1986-го року.

Запланована дискусія, учасниками якої будуть експерти, лікарі, науковці.

Запрошуємо всіх охочих виступити та залишити коментарі.

Слідкуйте за новинами.

Інформація: arsenalgallery@i.ua, +380975939492, go.miaki@gmail.com

Адреса галереї: вул. Лаврська, 10, Kyiv, Ukraine, 01010

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 24 апреля 2013 г. в 14:27
и размещена в разделе Чорнобиль у мистецтві.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта