?> Виставка Жоржа Шанаєва | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.04.2006, рубрика "Творчість"

Не хлібом єдиним

Під такою назвою від січня місяця цього року у Національному музеї „Чорнобиль” демонструється виставка Жоржа Шанаєва, яка присвячена 20-й річниці Чорнобильської катастрофи.

В основі експозиції – біографічні матеріали, наукові публікації, авторська художня графіка автора. Чорнобильський період у житті Жоржа Шанаєва доповнюють документальні роботи Валерія Інютіна – талановитого фотомитця, який декілька років працював на Чорнобильській АЕС.

Виставка дуже незвичайна і вражає не тільки вдалими експозиціями, але якімось відчуттям сили духу . Причин тут дві. Перша – це те, що Жорж Шанаєв – особлива і талановита людина. Про його творчість ми вже писали на сторінках нашого часопису. Крім цього, він займається громадською діяльністю: допомагає виставлятися іншім інвалідам. Він постійно організовує виставки, де тільки можливо. Частіше це у нього виходить у бібліотеках міста Києва. Надається можливість інвалідам із найрізноманітнішими вадами самореалізовуватися. А друга причина – це те, що творчий колектив Національного Музею „Чорнобиль” знаходить таких людей, як Жорж Шанаєв, які не зламались в екстремальних умовах Чорнобиля, не зламались у більш важкі часи після Чорнобиля, коли радіація наздоганяла і люди втрачали здоров’я. Зараз Шанаєв – інвалід 2-ї групи, яка пов’язана із ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Біографія Жоржа Івановича дуже цікава. Після закінчення Київського річкового технікуму служив матросом, потім працював водолазом Тихоокеанського флоту. Професія водолаза наклала відбиток на все його життя. Після закінчення Київського інженерно-будівельного інституту працював науковим співробітником, керівником групи підводного склеювання в інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України.

В Чорнобилі він також займався саме герметизацією майбутнього „Саркофагу”. Рішенням Урядової комісії вже в травні була терміново створена конструкторсько-технологічна група для організації робіт по герметизації щілин в металоконструкціях  „Укриття”. Жорж Іванович особисто брав участь у безпосередньому виконанні робіт по герметизації конструкцій на будівельному майданчику зруйнованого 4-го блоку Чорнобильської АЕС. Має нагороди, подяки.

1 Бригадир и Шанаев

2 Водолазы

3 Водолазы вместе

5 Шанаев и Грицай

4 Гимн водолазов

6 Гитара и Шанаев

7 Гости выставки

8 Шанаев и музей книги

9 Шанаев и Шилов

10 Шанаев с Капустиным

11 Шанаев стенд

13 Шанаев

Він –романтик і мандрівник, поет і митець, чудовий виконавець авторських пісень. Тому обов’язково Жорж Іванович зі своїми друзями виконав перед аудиторією свій марш водолазів і багато інших пісень своєї молодості.

Була сказано багато слів на адресу Жоржа Шанаєва. І все це було відверто, від душі.

Тому я радію за нього, і бажаю подальших творчих успіхів, здоров’я, натхнення і всього найкращого в житті.

Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано «ПЧ» № 8 (32) квітень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 30 апреля 2006 г. в 14:43
и размещена в разделе Творчість.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта