?> Візит Першого віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва та т.в.о. Міністра МНС Михайла Болотських на Чорнобильську АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
24.09.2010, рубрика "Новини"

23-го вересня Чорнобильську АЕС відвідали Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв та т.в.о. Міністра МНС Михайло Болотських

 

Тут завершились роботи по вивантаженню відпрацьованого ядерного палива з третього блоку станції. Це було необхідною умовою виконання проектів, пов’язаних з будівництвом нового безпечного конфайнменту.

Сьогодні на майданчику вже йдуть роботи з підготовки до будівництва унікальної споруди. Завершився перший етап забиття свай для фундаменту майбутнього НБК.

Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв зазначив, попри те, що кошторис проекту збільшився, будівництво НБК буде іти за графіком. Перетворити об’єкт «Укриття» на екологічно безпечний планується до 2013 року.

«Проблемні питання по ЧАЕС обговорюються і фінансуються Європейською Комісією та Україною. Зросли вимоги до безпеки, що привело до підвищення цін. Проводиться робота з донорами з питань закінчення будівництва даного об’єкту. Ми повинні зробити все щоб гроші в нас були. Сьогодні на майданчику вже йдуть роботи з підготовки до будівництва цієї унікальної споруди», – заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

Новий безпечний конфайнмент – це багатофункціональний комплекс для перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему. Згідно з концептуальним проектом до складу НБК входять основна споруда (арочна конструкція), фундаменти, західна і східна торцеві стіни, необхідні забезпечуючі і допоміжні стіни, а також технологічний комплекс, який включає ділянки дезактивації, фрагментації і упаковки, сан шлюзи, майстерні і інші тех. приміщення. Наразі виконані стабілізаційні заходи дозволять існуючому «Укриттю» ізолювати навколишнє середовище від дії паливовмісних матеріалів, зосереджених усередині до тих пір, поки не буде побудовано і прийнято до експлуатації новий безпечний конфайнмент.

 

2011 рік оголошено роком Чорнобилю, про це заявив Президент України Віктор Янукович, перебуваючи в США. Наступного року в Україні відбудеться міжнародна Конференція присвячена 25-й річниці Чорнобильської катастрофи. Наразі, на ЧАЕС активізувались роботи за міжнародними програмами.

Див. відео:

"На ЧАЕС розпочато будівництво нового безпечного конфайнменту Сіті "Новини" 20-30 23-09-10";

"На ЧАЕС розпочато будівництво нового безпечного конфайнменту Інтер "Новини" 20-00 23-09-10";

"На ЧАЕС розпочато будівництво нового безпечного конфайнменту 1+1 "ТСН" 19-30 23-09-10";

"На ЧАЕС розпочато будівництво нового безпечного конфайнменту 5 канал "Новини" 18-00 23-09-10"

Прес-служба МНС.

http://www.mns.gov.ua/news/16740.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 24 сентября 2010 г. в 18:47
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта