?> Володимир ФЕРЕНЦ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
21.02.2012, рубрика "Трибуна"

Володимир Ференц : ”Проект українських проектів“

Медіа-ресурс Товариства «Мале Коло» «Українські Інтереси», 06:13 21/02/2012

Українських проектів є багато – від опису нового українського суспільства, плану перезаснування України, включаючи сумно відомий «Український прорив» і сотні сучасних, продукованих розумниками в соцмережах Інтернет. Чимало з того інтелектуального і пропагандистського матеріалу вже втратило актуальність, але є доволі цікаві думки і знахідки. Є з чого вибирати, але вибирати – це все одно, що тасувати в руках мальовані карти.

Підходить момент, який вимагає результату, але жоден із проектів бажаного результату не гарантує. Це очевидно, адже Україна давно б стала процвітаючою країною з власною, розвинутою демократією, якби в наш самодостатній процес поступу не втручались чужі держави і зверхбагаті любителі вручну керувати життям планети.Тому український проект ніколи не буде ідеальним єдиним документом – його дискредитують ще на стадії редагування і «допоможуть» реалізувати навпаки.

Ми це повинні усвідомити – прагматичний український проект як документ-програма для справжньої національної еліти створити неможливо і не варто робити з цього трагедію. Чимало націй живуть без проектів і «проривів», але залишаються самі собою і матеріально не бідують.

Та українці без проектів і формул національної ідеї не можуть, що свідчить про загальну здібність до інтелектуального осмислення життя, але ми не можемо сконцентруватися, тому нами керують добре організовані практики-«проффесіонали».

Тим не менше, грамотний підхід до конструювання власної держави по ходу історії конче потрібен. Український проект не може мати форму компактного документа, він повинен охоплювати все життя нації, що концентровано сформулювати важко та й не потрібно. Важливо не щось робити для нації, а одночасно робити все, чого потребує її живий організм, нічого не упускаючи, тримаючи палець на пульсі для діагностування самопочуття спільноти.

Тому про український проект варто говорити як про ієрархію українських проектів, серед яких мусить бути один зовсім нереальний проект ідеальної України, як еталон.

Особисто мені сподобався проект члена товариства «Мале коло» Сергія Моші (“Мрія про Україну”). Решта проектів, які є і які ще будуть, повинні пройти апробацію особливою національною організацією, яка б мала всеукраїнський статус, була не політичною і вміла діяти системно та по-сучасному. Ми такої організації не маємо, хоч у свій час такою організацією могла б стати всеукраїнська «Просвіта».

Можна використати цей бренд, наповнити його новим сенсом і сучасними людьми. А можна створити нову організацію на базі іншої негрантоїдної всеукраїнської громадської структури з підхожою місією і статутом.

Головне – ця організація не повинна презентувати проекти і збирати конференції для дискусій – вона повинна діяти як гіпермережа громадських центрів з реалізації конкретних програм і в цілому має вибудовуватись нова система, спосіб життя, а відтак нова система влади. На наше щастя є вже подібний європейський досвід, який може стати нам в пригоді. Доволі цікавого можна дізнатись, уважно перечитавши інтерв’ю з Джанлукою Іаноне, лідером італійської організації «Каса Паунд Італія»,( http://ntz.org.ua/?p=3262 ) .

В кожній самодостатній державі є громадські структури, які особливо переймаються збереженням ідентичності і плануванням осучасненої ідентичності. Глобалізація руйнує ідентичність, маючи пріоритетом зиск і її можна перехитрити тільки її засобами – стрімкою модернізацією ідентичності, наповнення національною ідентичністю нові форми і способи життя суспільства.

Отже програма програм сучасного Українського проекту може бути дуже лаконічною- прийняти за стандарт-еталон нереальний проект ідеалістичної України; створити українську громадську організацію-мережу з використанням світового досвіду, метою якої буде негайне втілення всіх актуальних проектів та корисних пропозицій з наближенням до прийнятого стандарту.

До того ж варто мати потужну правозахисну у всіх відношеннях організацію для відлякування бажаючих стати поперек дороги українцям.

М. Івано-Франківськ . 20.02.12р. Володимир Ференц

http://ukrinteresy.com.ua/top/volodimir-ferenc-proekt-ukraїnskix-proektiv/

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 21 февраля 2012 г. в 20:30
и размещена в разделе Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта