?> Володимир ЯЦЕНКО: | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
31.01.2005, рубрика "Наше право"

„Бажаю чорнобильцям, щоби усі сподівання на все краще: життя, здоров’я, долю збулися!”

В редакцію телефонують багато чорнобильців, хвилюючись, що вибори Президенте України відсунули з порядку денного питання, пов’язані з невідкладними проблемами людей.

clip_image002[1]

Ліквідатори і постраждалі повідомляють, що борги по пільгам і компенсаціям, які майже були погашені, знову почали зростати... Люди питають, чи не забули державні діячі у запалі політичної боротьби про потреби простої людини?

З проханням відповісти на це запитання ми звернулись до Володимира Михайловича Яценка – народного депутата України I, II і III скликання, віце-президента ВГО „Союз Чорнобиль України”.

– Сподіваюсь, що не забули. Принаймні – ті, кого ця тема стосується. Наприклад, зрушився процес формування Державного комітету з питань Чорнобильської катастрофи. Прийнято Державний бюджет на 2005 рік, де є і „чорнобильська складова”. Розпочата підготовка до 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи...

А те, що вибори Президента стали головною подією в політичному і громадському житті країни – це природно.

– А чого чекати чорнобильцям від нового Уряду, який буде сформовано найближчим часом?

– Давайте не будемо „забирати хліб” у п. Глоби і інших професіоналів у галузі прогнозування. Цілком очевидно, що весь український народ чекає суттєвого покращення економічної ситуації, і – як наслідок – кращого вирішення соціальних проблем людей.

– Як можна оцінити згадану Вами „чорнобильську складову” Державного бюджету на 2005 рік?

– Як досить проблематичну. В цілому фінансування чорнобильських проблем залишилось майже на рівні минулого року. Проте, не враховане реальне (і досить значне!) зростання цін...

Уряд і Верховна Рада на жаль не погодились з пропозиціями громадських організацій, зокрема „Союзу Чорнобиль України” щодо збільшення витрат на захист постраждалих пропорційно зростанню загального обсягу бюджету.

Невиправдано, на мій погляд, скорочено фінансування програм:

- державних капіталовкладень, яка є основою для реабілітації забруднених населених пунктів;

- наукового забезпечення робіт, яке є надзвичайно актуальним напередодні 20-ї річниці аварії на ЧАЕС;

- доплат за роботу і компенсацій у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва на радіоактивно забруднених територіях.

Найближчим часом має відбутися коригування Закону про Держбюджет. І, наскільки відомо, профільний парламентський комітет готує відповідні пропозиції щодо покращення фінансування чорнобильських питань, у тому числі у зв’язку з підготовкою до 20-ї річниці аварії.

– Що конкретно пропонується зробити до цієї трагічної дати в історії України і всього людства?

Можу лише повідомити, що в комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулася робоча нарада з цього питання за участю представників міністерств, відомств, громадських організацій, керівників міста Славутич і ЧАЕС. „Союз Чорнобиль” вніс пакет своїх пропозицій з цього питання.

На цій нараді я поінформував присутніх, що Уповноважений з прав людини у своєму виступі на засіданні Міжпарламентської Асамблеї СНД в С-Петербурзі у грудні 2004 року запропонувала винести питання підготовки до 20-ї річниці на черговий саміт глав країн співдружності. Крім цього, я запропонував, щоби головним змістом державних заходів стали конкретні кроки щодо посилення соціального захисту людей, насамперед – забезпечення житлом інвалідів-ліквідаторів, відселення людей із зони безумовного відселення, приведення Урядових постанов у відповідність до чинного законодавства.

За підсумками цієї наради прийнято рішення про внесення на розгляд Верховної ради проекту відповідної постанови.

– Але, ці заходи носитимуть, очевидно, не тільки національний, і навіть не СНГовський, міжнародний, світовий характер. Чи не так?

– Так має бути. Бо Чорнобильська катастрофа породила проблеми не лише національного, а і світового масштабу. Сподіваюсь, що ООН присвятить цьому спеціальне засідання, з реальними наслідками. В Києві запропоновано провести традиційну міжнародну конференцію за підсумками 20 років подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

– Які ваші побажання чорнобильцям?

– Січень – місяць новорічних і різдвяних свят, початок року...

Для кожної людини цей період традиційно пов’язаний із сподіваннями на все краще: життя, здоров’я, долю...

Бажаю, щоби усі ці сподівання збулися!

Зустрічався з Володимиром ЯЦЕНКО
Анатолій КОЛЯДІН – головний редактор часопису „ПЧ”

Надруковано «ПЧ» № 1(13) січень 2005

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 31 января 2005 г. в 10:08
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта