?> Всеукраинский форум чернобыльских организаций в Харькове | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Всеукраинский форум чернобыльских организаций в Харькове (Фото, обращения)

4-5 июня в городе Харькове прошел Всеукраинский форум чернобыльских организаций. На форуме присутствовали 99 представителей общественных организаций. В ходе форума были подготовлены обращения к органам государственной власти Украины с требованием соблюдения Конституции Украины, Законов Украины, ряда решений Конституционного Суда Украины с учетом Европейского права.

В связи с принятием Закона N 3491-VI от 14.06.2011 "О внесении изменений в Закон Украины" О Государственном бюджете Украины на 2011 год"", а также возможностью принятия на этой неделе Законопроекта №7562 "О гарантиях государства по исполнению решений суда", принято решение поддержать пикетирование Администрации Президента Украины организованное по инициативе ВООИ "СЧУ" на

6 июля 2011 г.

Звернення Президенту України

Президентові України

Януковичу В.Ф.

01220, м. Київ, вул.. Банкова, 11

Шановний Вікторе Федоровичу!

Всеукраїнський форум громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р., звертається до Вас, як до Гаранта Конституції України за захистом порушених прав осіб, які постраждали у наслідок Чорнобильської катастрофи.

Як відомо, саме зараз, у рік, який названий роком Чорнобиля, законом України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" встановлені зміни до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 р.», а саме додано п. 4 Прикінцевих та Перехідних положень:

"4. Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399 з наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".

Таким чином, всі особи, статус яких встановлено вказаними законами, будуть позбавлені встановлених спеціальними законами України пільг та компенсацій у обсягах, встановлених Законом.

Вважаємо, що прийняття закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік» порушує наші та інших категорій громадян права, гарантовані Конституцією України.

Вважаємо, що порушуються норми:

ст.22 Конституції України

ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме ст.71 про Особливості внесення змін до цього Закону: «Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону».

Ми, «чорнобильці», не вперше стикаємося з намаганнями звузити наші права, гарантовані законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Аналогічні зміни в законах були визнані неконституційними рішеннями Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 09.07.2007 та N 10-рп/2008) від 22.05.2008р.

Конституційний Суд України розтлумачив принцип недопустимості звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини у п. 4 мотивувальної частини Рішення КСУ від 11 жовтня 2005 р. № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання). Зокрема у цьому рішенні надано визначення ряду конституційних понять. Так, «зміст прав і свобод людини — це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак,…які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Обсяг прав людини — це кількісні показники відповідних можливостей, ... Звуження обсягу прав і свобод — це зменшення … розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.»

Вважаємо також, що порушені міжнародні зобов’язання України за Віденською конвенцією «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду».

Також, вважаємо брутальним порушенням Конституції намагання Кабінету міністрів та Пенсійного Фонду України втручатися у діяльність судової влади та припинити виконання судових рішень на користь чорнобильців та інших осіб за позовами до Пенсійного Фонду про виплату пільг та компенсацій у повному обсязі, передбаченому законами України. Ми вважаємо такі дії злочинами й звернулися до Генерального прокурора України з вимогою пошти кримінальні справи за фактами перевищення влади та службових повноважень, невиконання судових рішень та втручання в діяльність судових органів. Просимо Вас, як Гаранта Конституції взяти під особистий контроль це звернення.

Просимо Вас ініціювати зміни до Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", що порушують права громадян, а саме виключення п.4 Перехідних та прикінцевих положень. Забезпечити виконання судових рішень, що набули чинності.

Сподіваємося на Ваше втручання й нагадуємо про Вашу обіцянку, яка була закріплена угодою між Партією регіонів та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чернобыль Украины».

Додаток:

1.Звернення Лідера Партії регіонів В.Ф. Януковича до чорнобильців – на 1 арк.

2. Звернення до Генерального прокурора України

З повагою,

голова Президії Форуму Проскурін Володимир Станіславович

Відповідь просимо надати письмово на адресу:

1. Білоєнко Володимиру Миколайовичу, голові Ради ветеранської громадської організації "Ветерани війни інваліди Чорнобиля", вул. Межлаука,4/1, кв.2, м. Харків, 61082

Заява прийнята на Форумі громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р.

Генеральному прокуророві України

Генеральному прокуророві України

Пшонці Віктору Павловичу

м. Київ, 01001, вул. Різницька, 13/15

Заява про злочин

Всеукраїнський форум громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р., звертається особисто до Генерального прокурора України із заявою про злочин, що готується й здійснюється:

Нам стало відомо, що після набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», органи виконавчої влади надають вказівки судовим органам щодо вирішення справ, які стосуються розгляду позовів громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також надають вказівки своїм обласним управлінням пФ не виконувати судові рішення за такими позовами.

Так, прем’єр-міністр України М. Азаров, за зверненням міністра фінансів Ф. Ярошенка (доповідна записка № 31-07330-3-10/4353 від 22.06.2011р) звернувся до Голови Верховного Суду України та Голови Вищого адміністративного суду України з вимогою провести серед судових органів роз’яснювальну роботу «щодо застосування у судовій практиці норм діючого законодавства». Таким чином, пан Прем’єр - міністр, на наше глибоке переконання, порушив норми ст.ст. 376, 365 КК України, втручаючись у діяльність судових органів, перевищуючи свої повноваження, що передбачені ст. 119 Конституції України. Згідно Статті 124 Конституції України: «Правосуддя в Україні здійснюється виключно

судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих

функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.»

Так, у електронному листі від 24.06.2011р. № 13024/02-20 що був направлений всім начальникам головних управлінь ПФ у областях,АРК, містах Києві та Севастополі , заступник голови правління Пенсійного Фонду України В. Никитенко, пише:

« Просимо терміново припинити фінансування відомостей на виплату пенсій згідно рішень суду (тип відомості 9). Залишок коштів на рахунках Центрів поштового зв’язку використовувати на оплату послуг за доставку.» Таким чином державний службовець перевищує свої повноваження, прямо вказує на припинення виконання рішень суду, що набули чинності. Рішення судів, що набули чинності, можуть бути переглянуті виключно у встановленому законом порядку. Згідно ст. 124 Конституції України: «Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.» Невиконання рішень судів є злочином, що передбачений ст.382 КК України.

Начальник головного управління ПФ України Харківської області електронною поштою № 9162-02/20 від 25.06.2011 р. звернувся до начальників управлінь ПФ р-нах Харківської обл., в якому прямо вказує: «До надходження роз’яснення просимо забезпечити виплату всіх призначених (перерахованих) пенсій у розмірах відповідно до чинного законодавства (без урахування розмирів, встановлених згідно постанов суду). Таким чином, начальник головного управління ПФ у Харківській області п. Ачкасов, на свій розсуд відміняє рішення судів, наказуючи своїм підлеглим не виконувати судові рішення, чим порушує ст.ст. 382, 365 КК України.

Аналогічний лист за № 10768/03-1 від 25.06.2011р. направлений начальникам управлінь у містах, районах та районах у містах Донецької області за підписом заступника начальника головного управління ПФУ у Донецькій області.

Тож, у діях державних службовців ми вбачаємо порушення Кримінального кодексу України, а саме ознаки злочинів передбачених ст. 365 КК України «Перевищення влади та службових повноважень», Ст. 376 – «Втручання в діяльність судових органів», Ст. 382 «Невиконання судових рішень». Перевищивши свої повноваження вказані особи порушили ст. 19, 124, Конституції України., також ЗУ України «Про державну службу».

Просимо:

1. Перевірити вказані факти, встановити всіх причетних осіб та порушити відносно них кримінальні справи.

2. Дати доручення прокурорам Автономної Республіки Крим, прокурорам областей та міст Київ і Севастополь забезпечити виконання рішень судів, що набули чинності згідно з законами України.

Додатки:

1. Копія доповідної записки міністра фінансів та резолюція Прем’єр-міністра – на 2-х арк.

2. Копія електронної пошти заступника Голови правління ПФ – 1 арк.

3. Копія електронної пошти начальника головного управління ПФ в Харківській області – 2 арк.

4. Копія листа заступника начальника головного управління в Донецькій області

З повагою,

голова Президії Форуму Проскурін Володимир Станіславович

Відповідь просимо надати письмово на адресу:

1. Білоєнко Володимиру Миколайовичу, голові Ради ветеранської громадської організації "Ветерани війни інваліди Чорнобиля", вул. Межлаука,4/1, кв.2, м. Харків, 61082

Заява прийнята на Форумі громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р.

Звернення до Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України

Уповноваженому з прав людини Верховної Ради України

Карпачовій Н.І.

01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

Шановна Ніно Іванівно!

Всеукраїнський форум громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р., звертається до Вас, як до Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України за захистом порушених прав осіб, що постраждали у наслідок Чорнобильської катастрофи.

Як відомо, законом України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" встановлені зміни до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 р.», а саме додано п. 4 Прикінцевих та Перехідних положень:

"4. Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399 з наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".

Таким чином, всі особи, статус яких встановлено вказаними законами, будуть позбавлені встановлених спеціальними законами України пільг та компенсацій у обсягах, встановлених законом.

Вважаємо, що прийняття закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік» порушує наші та інших категорій громадян права, гарантовані Конституцією України.

Вважаємо, що порушуються норми:

1. ст.22 Конституції України

2. ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме ст.71 про Особливості внесення змін до цього Закону: «Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону».

Ми, «Чорнобильці», не вперше стикаємося з намаганнями звузити наші права, гарантовані законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Аналогічні зміни в законах були визнані неконституційними рішеннями Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 09.07.2007 та N 10-рп/2008) від 22.05.2008р.

Конституційний Суд України розтлумачив принцип недопустимості звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини у п. 4 мотивувальної частини Рішення КСУ від 11 жовтня 2005 р. № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання). Зокрема у цьому рішенні надано визначення ряду конституційних понять. Так, «зміст прав і свобод людини — це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак,які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Обсяг прав людини — це кількісні показники відповідних можливостей, ... Звуження обсягу прав і свобод — це зменшення розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.»

Вважаємо також, що порушені міжнародні зобов’язання України за Віденською конвенцією «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду».

Просимо Вас звернутися до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційним положень Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", що порушують права громадян, а саме п.4 Перехідних та прикінцевих положень.

Також звертаємо Вашу увагу на процесуальні порушення під час прийняття Верховною Радою України вказаного закону: редакція, в якій прийнято законопроект не була оприлюднена на сайті ВРУ.

Сподіваємося на Вашу допомогу,

З повагою,

голова Президії Форуму Проскурін Володимир Станіславович

Відповідь просимо надати письмово на адресу:

1. Білоєнко Володимиру Миколайовичу, голові Ради ветеранської громадської організації "Ветерани війни інваліди Чорнобиля", вул. Межлаука,4/1, кв.2, м. Харків, 61082

Заява прийнята на Форумі громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р.

Звернення до Народного депутата Яценюка А.П.

Народному депутату України

Яценюку Арсенію Петровичу

Шановний Арсенію Петровичу!

Всеукраїнський форум громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р., звертається до Вас, як до народного депутата України за захистом порушених прав осіб, що постраждали у наслідок Чорнобильської катастрофи.

Як відомо, законом України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" встановлені зміни до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 р.», а саме додано п. 4 Прикінцевих та Перехідних положень:

"4. Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399 з наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".

Таким чином, всі особи, статус яких встановлено вказаними законами, будуть позбавлені встановлених спеціальними законами України пільг та компенсацій у обсягах, встановлених законом.

Вважаємо, що прийняття закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік» порушує наші та інших категорій громадян права, гарантовані Конституцією України.

Вважаємо, що порушуються норми:

ст. 22 Конституції України

ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме ст.71 про Особливості внесення змін до цього Закону: «Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону».

Ми, «Чорнобильці», не вперше стикаємося з намаганнями звузити наші права, гарантовані законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Аналогічні зміни в законах були визнані неконституційними рішеннями Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 09.07.2007 та N 10-рп/2008) від 22.05.2008р.

Конституційний Суд України розтлумачив принцип недопустимості звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини у п. 4 мотивувальної частини Рішення КСУ від 11 жовтня 2005 р. № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання). Зокрема у цьому рішенні надано визначення ряду конституційних понять. Так, «зміст прав і свобод людини — це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак,…які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Обсяг прав людини — це кількісні показники відповідних можливостей, ... Звуження обсягу прав і свобод — це зменшення … розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.»

Вважаємо також, що порушені міжнародні зобов’язання України за Віденською конвенцією «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду».

Просимо Вас, та інших депутатів, що підтримують наші вимоги, звернутися до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційним положень Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", що порушують права громадян, а саме п.4 Перехідних та прикінцевих положень.

Також звертаємо Вашу увагу на процесуальні порушення під час прийняття Верховною Радою України вказаного закону: редакція, в якій прийнято законопроект не була оприлюднена на сайті ВРУ.

У зв’язку із загрозою прийняття законопроекту № 7562 «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» з Прикінцевими та перехідними положеннями, які скасовують соціальні гарантії гарантовані ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», просимо Вас прийняти всі можливі заходи, які унеможливлять прийняття законопроекту № 7562. Цей законопроект отримав вкрай негативні відгуки, як спеціалістів-правознавців, так і чорнобильської громадськості.

Сподіваємося на Вашу допомогу,

З повагою,

голова Президії Форуму Проскурін Володимир Станіславович

Відповідь просимо надати письмово на адресу:

1. Білоєнко Володимиру Миколайовичу, голові Ради ветеранської громадської організації "Ветерани війни інваліди Чорнобиля", вул. Межлаука,4/1, кв.2, м. Харків, 61082

Заява прийнята на Форумі громадських чорнобильських організацій, що відбувся у Харкові 4-5 липня 2011р.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 7 июля 2011 г. в 10:16
и размещена в разделе Новини, Новини Спілки "Чорнобиль-86".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Всеукраинский форум чернобыльских организаций в Харькове" Один комментарий

 1. Владимир Михайлович сказал(а):

  Нужно чаще собирать такие форумы чернобыльцев,и работать на опережение.
  Сейчас очень много чернобыльских обществ нужен координационный центр.
  Союзчернобыль давно развалился,вожди себя скомпромитировали а рядовых
  чернобыльцев используют как стадо баранов для удовлетворения своих
  меркантильных интересов.После таких законопроектов президенту Андрееву
  нужно вообще идти в отставку.Ведь Союзчернобыль хочет иметь единоличную
  монополию на чернобыльское движение в Украине-как допустили.?

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта