?> ВВС Україна: Пригоди англійського фана. Поїздка у Чорнобиль | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
16.06.2012, рубрика "Чорнобиль і світ"

ВВС Україна: Пригоди англійського фана. Поїздка у Чорнобиль

BBC Україна15.06.2012р., 21:10

Поїздка в Чорнобиль вразила Глинна

Глинн Дейвіс - вболівальник англійської збірної, який відвідує майже всі матчі команди, приїхав до України. Він погодився розповідати ВВС Україна свої враження про країну, яка разом з Польщею приймає Чемпіонат Європи 2012 року.

У четвер, 14 червня, Глинн із друзями відвідав Чорнобиль.

"Вранці за ними заїхав автобус. Ми не знали, що в Чорнобиль не можна їхати в шортах та футболках. Ми були змушені повернутись у номер і перевдягтися у джинси, та взяли із собою светри. Нас повезли спершу у Чорнобиль, а потім у Прип'ять. Це був організований тур, і нам показували реактори на Чорнобильській АЕС. Дуже дивно, але найгірше виглядав не той реактор, на якому була аварія".

"У нашого гіда був апарат для вимірювання рівня радіації. Він повільно йшов, а цифри на апараті поступово збільшувались. Було страшно, і в той сам час дуже цікаво. Це демонструє, що там ще багато радіації і зараз. Просто моторошно стає, адже ви її не бачите. Ще одна дивовижна річ трапилась. Ми просто не могли повірити власним очам. Ми зайшли на залізничний міст і зупинились. Під мостом була річка чи озеро. Тоді хтось із гідів кинув у річку хліб. І тут виплив гігантський сом. Він був велетенський. В Англії немає таких великих риб. Він був довшим за мене. Просто неймовірно. Це був якийсь велетень. Я неначе дивився на якусь акулу у річці. Якби я рибалив і піймав його на вудку, він би мене затягнув у воду".

"Потім нас повезли у Прип'ять. У нашого гіда були старі фотографії того, як виглядала центральна площа та будівлі - там були басейн, новий готель, арена для боксу. А тепер це все виглядає, як закинуте місто на американському дикому заході, де з'явилось багато рослин. У центрі цієї центральної площі ростуть дерева, висока трава. Нам розповідали, що всіх людей евакуювали впродовж трьох днів. Ми побачили парк атракціонів з великим колесом посередині, каруселями, а тепер воно все заржавіло. Тут могли б гратись діти, а тепер все просто стоїть без діла через те, що сталось у Чорнобилі".

"Я би рекомендував всім поїхати туди, бо Чорнобиль - це нагадування того, як людина може зруйнувати планету, якщо вона недостатньо обережна. Це помилка людини, її необережність. Ми повинні бути дуже уважними та обережними, або ми зруйнуємо самі себе".

"Я вважаю, що всі повинні там побувати, так само як і при нагоді потрібно відвідати концентраційні табори, щоб віддати шану тим, хто там загинув та зрозуміти, що ми не повинні допустити, щоб щось схоже знову сталось. Ми всі були вражені поїздкою в Чорнобиль".

"Коли ми залишали Чорнобиль, нас всіх перевіряли і ми проходили через дві зони, як в аеропортах нас просвічували та перевіряли кожного на рівень радіації. Гіди носять із собою апарати для вимірювання радіації, і вони не водять вас туди, де є небезпека. Гіди там бувають практично щодня. Там на місці працюють люди, які стежать за тим, щоб АЕС повністю не розвалилась і постійно перевіряють рівні радіації".

"Нас здивувало також те, наскільки близько до Чорнобиля живуть люди, звичайні українці. Ми там були півдня, а ті люди там живуть постійно. Я б так не зміг".

Рубрику веде Андрій Кравець.

Цей матеріал надруковано на Корреспондент.net в рамках офіційної партнерської угоди з BBC Україна.

http://ua.korrespondent.net/bbc/1361154-vvs-ukrayina-prigodi-anglijskogo-fana-poyizdka-u-chornobil

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 16 июня 2012 г. в 12:37
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта