?> Хроніка одного голосування | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
17.12.2005, рубрика "Слово редактора"

Про мораль

(Хроніка одного голосування)

Шановні читачі, хочу вам нагадати про дії народних депутатів при голосування у другому читанні закону „Про державний бюджет України на 2006 рік”. А саме про те, як слова розходяться з ділом. У всіх програмах усіх політичних сил України йдеться про соціальний захист незахищених верств населення. Всі дуже дбають й про чорнобильців, тобто про нас з вами. Деякі дуже багато про це говорять.

Наведу уривок зі стенограми засідання Верховної Ради саме у тому місці, коли головуючий (Литвин В.М.) надав слово народному депутату України Олегу Тягнибоку, голові Всеукраїнського об’єднання „Свобода”: „Чорнобильська катастрофа стала одним з факторів геноциду українців, організованого Кремлем і комуністичним режимом. Комунізм до цього часу не засуджено. Але дивує, що теперішня влада проводить політику, направлену проти соціально незахищених груп українського населення, фактично продовжуючи цей геноцид.

Стаття 71 пункт 33.6 проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” пропонує зупинити дію ледь не усіх положень Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що стосуються соціального захисту чорнобильців: це і допомога матерям на постраждалих дітей, і придбання ліків за рецептом лікаря, і позачергове влаштування в заклади соціального захисту, і першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах та аптеках, і доплата за шкідливі умови праці у зоні відчуження та інші пільги та компенсації за втрачене внаслідок аварії на ЧАЕС здоров'я.

Чорнобильський закон і так майже не виконується, зокрема у частині соціальних виплат, оскільки існує сумнозвісна Постанова Кабміну № 836, яка незаконно зменшує розміри виплат чорнобильцям у десятки разів. Але, зараз, коли чорнобильці почали звертатись за захистом своїх прав до суду, то Кабмін вирішив взагалі скасувати визначені законом пільги, і при цьому позбавити чорнобильців можливості подавати позови до суду без сплати митних зборів.

Хочу нагадати Уряду, що одним з основних положень виборчої Програми Президента України В. Ющенка був пункт: „багаті поділяться з бідними”. І це положення програми Президента Уряд має неухильно виконувати.

Проте підхід Кабінету Міністрів при укладенні Держбюджету свідчить, що на сьогодні держава фактично паразитує на бідних, соціально незахищених верствах населення. Чому? Вже почалась виборча кампанія і Уряд обрав собі шлях більш-менш задовольнити інтереси тих верств населення, які під час виборчої кампанії матимуть змогу критикувати Уряд. А у тих, що є слабшими, не мають змоги потужно постояти за свої права, є менш організованими (зокрема, інваліди), держава забирає навіть гроші, навіть найменші соціальні виплати, бо вважає, що вони не зможуть чинити спротив антиконституційній діяльності Уряду. Це є хибна соціальна політика держави.

Більше того, запропонована Кабміном норма є порушенням статей 1, 3, 6, 8, 16, 22, 24, 43, 46, 49, 50, 64, 68 Конституції України і суперечить Рішенню Конституційного Суду України від 20.03.2002 р. № 5 рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій, яким подібне призупинення норм Чорнобильського закону Законом „Про Державний бюджет на 2001 рік” було визнане неконституційним.

Тому на підставі пунктів 2, 5 частини 1 статті 3.5.1 та статті 3.5.4 Регламенту Верховної Ради України прошу визнати неприйнятним пункт 336 статті 71 проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” № 8000 та вилучити його з тексту законопроекту”.

Далі головуючий, не зважаючи на спротив бюджетного комітету, поставив на голосування Проект Постанови Верховної Ради України, автор – Олег Тягнибок, „Про неприйнятність пункту 33.6, статті 71, проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік”.

Перед голосуванням від бюджетного комітету виступив Асадчев В.М.. Надамо уривок його виступу: „...Давайте собі уявимо, що сьогодні ми готові прийняти бюджет і раптом ми голосуємо якусь статтю про неприйнятність. Повністю ламається весь баланс. І ми що тоді повинні робити? Тобто бюджет іде по своїй спеціальній процедурі, яка виписана Бюджетним кодексом. І це свідомо там записано, що ніяких у другому читанні неприйнятностей бути не може, тому що це пов’язано з фінансовим балансом. І я прошу, тому що ми зараз знову введемо якісь процедури нові, а потім ними будуть керуватися вже у майбутньому. Давайте ми цього не будемо робити. Бюджет – це баланс. І давайте ми його розглядати, як цілісний документ, інакше ми все позруйновуємо”.

Головуючий: „Тут справді є колізія між Регламентом, коли у будь-який момент може бути внесений проект постанови про неприйнятність і ніде не зафіксовано у Регламенті, що це не стосується бюджету. Я просив би Комітет з питань Регламенту внести відповідну поправку, ми розглянемо тоді це рішення. Але зараз, щоб не порушувати Регламент і не вносити суперечки, я ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України про неприйнятність пункту 33.6 статті 71 проекту  Закону України про Державний бюджет України на 2006 рік номер 8000 і номер проекту постанови 8000/П1. Прошу голосувати”.

Результати голосування були неприємні для нас, чорнобильців:

Рішення не прийняте: За – 170. По фракціям: комуністи – 56,  регіони – 0, Народна партія – 26, „Наша Україна” – 0, Блок Тимошенко – 31, СПУ- 25, Українська Народна партія – 0, СДПУ(о) –  17, Народний блок – 0, „Довіра народу” – 0, „Реформи і порядок” – 0, „Єдина Україна” – 6, Народний Рух України – 0, промисловці і підприємці – 0, позафракційні – 9.

Справу зроблено. Бюджет прийнятий. Про нього на сторінках нашого часопису будемо говорити окремо. Зараз інша тема: ПРО МОРАЛЬ! Пан Асадчев дуже просив зберегти баланс бюджету. Але на порушення багатьох статей Конституції, на рішення Конституційного Суду з цих питань від 20 березня 2002 року він не звертає увагу, як й фракція Української народної партії, куди він входить. Вона також не підтримала пропозицію Тягнибока. До неї входять депутати, відомі багатьом чорнобильцям, крім Асадчева В.М.: Костенко Ю.І., Плющ І.С., Ширко Ю.В., Заєць І.О., останні двоє входять до Чорнобильського комітету. Чого нам чекати від такого комітету? Голова комітету Руденко Г.Б. (позафракційний) теж не підтримав проект Постанови.

Комуністи, не сприймаючі закиди Олега Тягнибока на адресу комуністичної ідеології, все ж таки підтримали його пропозицію щодо чорнобильців. Проголосували всі сто відсотків депутатів цієї фракції! І як би ми, чорнобильці самих різних ідеологій, не ставились до комуністів, це треба відзначити. Це чесне відношення до цього питання.

Майже одноголосно підтримала проект Постанови фракція Блоку Юлії Тимошенко. Серед трьох осіб, що утримались від голосування є Сушкевич В.М. Дуже дивно, за якими мотивами? Адже Валерій Михайлович – дисциплінована людина у фракції, до того ж він є  головою Національної Асамблеї інвалідів України.

Група народного блоку Литвина, та й сам головуючий, не дали жодного голосу на підтримку проекту Постанови. А туди входить й депутат Бондаренко Г.І. – відомий „захисник” чорнобильців.

Більше всього дивують дії народного депутата Раханського А.Ф.. Ще при першому читанні він виступив з трибуни Верховної Ради з пропозицією до своїх колег. Наводимо уривок: „...ці люди заслужили такі пільги і тому законами вони їм надані. Ці антиконституційні дії чиняться, не дивлячись на те, що Конституційний Суд своїм рішенням від 20.03.2002 року визнав призупинення статей закону про соціальний захист постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС неконституційними.

Колеги, прохання, при розгляді бюджету на 2006 рік не голосувати за призупинення статей не тільки закону про соціальний захист чорнобильців, а і інших законів. Це буде узаконений геноцид проти чорнобильців.

Шановні колеги, чорнобильці є рятівниками України і, можна сказати, Європи і світу. І ми не повинні допустити антиконституційних дій напередодні 20-ї річниці аварії на Чорнобильській станції”.

Які гарні слова! А дії? – Він теж не проголосував, як і вся його група „Довіра народу”. Може він виступив з трибуни тоді лише тому, що під стінами Верховної Ради стояли чорнобильці?

Яке блюзнірство!

Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано «ПЧ» № 12 (24) грудень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 17 декабря 2005 г. в 19:11
и размещена в разделе Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта