?> «ХТО ТАМ КРОКУЄ ПРАВОЮ?» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
08.12.2011, рубрика "Наше право, Підрозділ № 6033"

«ХТО ТАМ КРОКУЄ ПРАВОЮ?»

А за Маяковським треба тільки лівою. А нині нам ще й Азаров з Тігіпком виписали марш і правила поведінки. От правильні «андреєвці»,кажуть вони, усвідомлюють «підвищення рівня соціального захисту громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,а всі інші,»маловпливові» не можуть дотумкати цих переваг і безпричинно протестують,голодують і вимерзають… А ми,каже Микола Янович,будемо їх умовляти, «допоки залишиться хоч один чорнобилець»,який нас не хоче почути і зрозуміти. Від цих слів у мене настрій сягає смертельного рівня. Щось там цинічне присутнє.

Переді мною лежать два документи і єдиного призначення. Проект постанови №1210 і ця ж постанова,датована 23 листопада. На проект давав добро «Союз Чорнобиль України». В останньому документі не знаходжу пункту третього,що був присутній у першому. Оскільки він зник,то його зацитую: «Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується,пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі». Правда,справедливо і демократично?! Вчитуюсь у діючий документ, і знову надибую «підводні каміння». Пункт другий зобов’язує Пенсійний фонд України «забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених … до набрання чинності цією постановою за матеріалами пенсійних справ». Хіба не лукаво написано. Буцімто,не треба ходити,виясняти,уточняти. Але ж мене позбавлено права у законний і конституційний спосіб захищати,на мою думку, для себе справедливу пенсію.

На моє прохання працівники певного пенсійного управління розклали на столі кілька пенсійних справ, виплати за якими проводилися за рішеннями судів. Справді, підрахунки довели,що цим і їм подібним,якщо у матеріалах справи є реальні документи про зарплату в зоні у 1986 році,то до судів не знадобиться ходити. Ба, навіть у них тепер пенсія зашкалюватиме, тобто перевищить встановлений максимум. Здивувало інше, за нинішніх обставин розмір пенсії інваліда другої або третьої групи може бути вищим,ніж по закону для інваліда першої групи,тобто вищим за 10 мінімальних пенсій за віком. На моє переконання,оскільки документи про зарплату у переважної більшості ліквідаторів 1986 року не збереглися,точніше вони тотально знищені, таких щасливчиків буде обмаль. Переважна більшість ліквідаторів-інвалідів отримуватиме пенсії менші у 2 і 2,5 рази від розмірів,передбачених статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На жаль, «принади» Постанови №1210 на цьому не вичерпуються. Переписана ще й стаття 50-та. Якщо закон передбачав розміри додаткової пенсії для інвалідів за шкоду ,заподіяну здоров’ю відповідно до груп інвалідності 100,75 та 50 процентів мінімальної пенсії за віком,то тепер ці розміри визначені у 50,40 та 30 відсотків прожиткового мінімуму.

Дана постанова взагалі обійшла ліквідаторів другої категорії,якщо не рахувати отой мізер (три відсотки мінімальної пенсії за віком),який обіцяно додати до додаткової пенсії з першого липня 2012 року. Механізму для призначення їм справедливої чорнобильської пенсії не запропоновано. Шлях один – домагатися інвалідності.

У чорнобильське середовище внесено надзвичайно небезпечну кістку роздору. Зроблено так,щоб ми ніколи не дійшли порозуміння,оскільки нас поділено на правильних і таких собі. Скажіть,будь ласка, в чому вина чорнобильців-інвалідів,захворювання у котрих пов’язано з радіаційним опроміненням,що їх пенсія за однаковою групою інвалідності буде різнитися в рази? Хіба курс лікування або реабілітації у них буде дешевшим? Чи може страждатимуть менше?

Ярослав Олійник,

учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році,

категорія 2А.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 8 декабря 2011 г. в 10:46
и размещена в разделе Наше право, Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "«ХТО ТАМ КРОКУЄ ПРАВОЮ?»" 10 комментариев

 1. Владими Щербаков сказал(а):

  Добрый День! Это постановление, вернее его содержимое, так запутано. Я за разьясненими обратился в ГУ ПФ Украины в Крыму, так как живу в Крыму. Я военный пенсионер инвалид-чернобылец.Хотел услышать нормальный адекватный ответ на вопросы:Каким обравзом будет происходить перерасчет?Вожможно военный целесообразно перейти на гражданскую пенсию. В ПФ Крыма мнеответили, что ничего не знаем, у нас инвентаризация до конца года и никто нами, т.е чернобыльцами заниматься не будет. Вот так ребята, нас в очередной раз надули.

  Владими Щербаков Крым.

 2. Николай сказал(а):

  Что касается военных могу только Вам копию обращения Андреева Ю.Б.
  Прем’єр-міністру України Азарову М.Я.

  «Щодо доповнень до постанови
  «Про підвищення рівня соціального захисту
  громадян, які постраждали внаслідок
  Чорнобильської катастрофи» та про порядок
  її застосування»

  Шановний Миколо Яновичу!

  Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» від абсолютної більшості інвалідів з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС виражає Вам глибоку подяку за прийняття постанови «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011р. № 1210, яка дійсно в рази підвищить рівень матеріально-економічного забезпечення чорнобильських інвалідів, але необхідно внести доповнення щодо посилення пенсійного забезпечення:
  1.Солдат строкової служби, які безпосередньо приймали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС в 1986-1990р.р., які втратили працездатність і мають причинний зв’язок з захворюваннями з аварією на ЧАЕС (не більше 100 чол.).
  Цим учасникам ліквідації аварії не нараховувалась заробітна плата з врахуванням кратності й тому розміри пенсій для них будуть безпідставно заниженими.
  2.Необхідно підвищити, порівняно з іншими категоріями постраждалого населення, розміри основних пенсій по інвалідності для інвалідів з числа громадян, які були евакуйовані з зони відчуження. Це необхідно зробити тому що, громадяни, які були евакуйовані з зони відчуження, включаючи дітей, отримали дози радіоактивного опромінення рівні, та навіть перевищують дози опромінення, більшості учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
  При нарахуванні пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС з числа кадрових військовослужбовців виникнуть питання встановлення розмірів грошового утримання вказаної категорії, тому що абсолютна більшість військових частин ліквідована, а архіви забережні частково.
  На нашу думку, необхідно створити Міжвідомчу комісію, яка своїм рішенням встановлювала відновлений розмір грошового утримання кадрових військовослужбовців.
  До складу комісій необхідно включити представників Міністерства Збройних Сил України, Міністерства соціальної політики, Міністерства надзвичайних ситуацій, «Союзу Чорнобиль України» на чолі з головою Пенсійного Фонду України.

  Президент
  ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Андреєв Ю.Б.

  Прем?єр-міністру України Азарову М.Я.
  Вих. № 1003 від 02.12.2011р

 3. СЕРЖ сказал(а):

  СУТЬ ЛОСТАНОВИ ОДНА СКАСУВАТИ ЗАЛЕЖНІСТЬ ПЕНСІЙ ІНВАЛІДАМ-ЧОРНОБИЛЬЦЯМ ВІД ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ, І ВНЕСТИ РОЗКОЛ В НАШІ РОТЕСНІ ДІЇ. СЬОГОДНІ МЕНІ ПРИБЛИЗНО ПОРАХУВАЛИ ПЕНСІЮ ПО ПОСТАНОВІ № 1210,ВИЙШЛО ДЕСЬ 3600, А ПО РІШЕННЮ СУДУ БУЛО 5200. Я ІНВАЛІД-ЛІКВІДАТОР 3-Я ГРУПА ВІЙСЬКОВИЙ (ПАРТИЗАН).ХОЧА У ДЕКОГО ВИХОДИТЬ БІЛЬШЕ НІЖ ПО РІШЕННЮ СУДУ.АЛЕ ЗОВСІМ НЕ ЗГДУЄТЬСЯ ПРО ЛІКВІДАТОРІВ 2-ОЇ КАТЕГОРІЇ.ЯКА ПЕНСІЯ БУДЕ У СОЛДАТ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ? А ВТИХ ХТО БУВ РАЗОМ ЗІ МНОЮУ 86 РОЦІ У СПЕЦПІДРОЗДІЛІ, І НА ТОЙ ЧАС НЕ ПРАЦЮВАВ.ПРО ЦЕ НІ СЛОВА.НАМ ТРЕБА ОДНЕ ЩОБ ЗАКОН “ПРО СТАТУС ….ДІЯВ, І НІЯКИХ ПОДАЧОК НАМ ВІД ДЕРЖАВИ НЕ ТРЕБА.ЩОБ НЕ ДУМАЛИ, ЩО Я ТАК КАЖУ ЩО ПЕНСІЯ МЕНШЕ, ЧИМ МАЛА БИ БУТИ.ДЯКУЮ БОГУ, АЛЕ Я ЗАРОБИВ І ТРУДОВУ ПЕНСІЮ.ЗАПАСНИЙ ВАРІАНТ ЯК КАЖУТЬ Є.АЛЕ Я ГОТОВИЙ БУТИ РАЗОМ З УСІМА НЕЗАЛЕЖНО ВІД РОЗМІРУ ПЕНСІЇ.

 4. Віктор сказал(а):

  Ну і урод же цей андреєв, хто цю суку уповноважив від нас подяки кровосясям виносити.

 5. Likvidator сказал(а):

  я з військової пенсії 3600 грн.(підполковник, 23 роки вислуги) перейшов на чорнобильську 1600 грн. Виграв суд першої інстанції та вже пів-року чекаю апеляції, бо по суду отримував би більше 6500 грн., як інвалід 2-ї групи. На ліквідації аварії ЧАЕС був сержантом пожежним з грошовим утриманням 130 крб.х2 в Чорнобилі,х 3 в Припяті, х 4 та 5 на промплощадці. Навідь при формульному підрахунку до 3000 не дотягую. Справедливо ? Якщо не будуть платити звернусь в Європейський суд. Сьогодні пішов купив ліки на 451 грн., бо пільгові рецепти не отоварюють, путівку на сан.-курортне лікування не дали… До речі справа ще навідь не зареєстрована в апеляційному суді ,бо їх там 116 тис., чекають тільки реєстрації (діти війни,тощо).Правова держава. Думаю, питання з інвалідами- ліквідаторами можна було вирішити, бо їх тільки трохи більше 43 тис. на Україну. Передивляючись реєстр судових рішень знайшов постанови як судді судяться за свої пенсії, то можу запевнити, що це у них пенсії більше 30 тис., а не у ліквідаторів

 6. Віктор сказал(а):

  @ Likvidator:
  Про пенсії ніхто чомусь і не згадує, до речі кровосіся забув також нам повідомити яка ж у нього пенсія, та на якій шахті він так перетрудився, а скільки в Україні таких кровосісів, в порівнянні з ліквідаторами, в сотні, тисячі разів більше.

 7. Біленчук сказал(а):

  А Івано-Франківська обласна ГО”Прикарпатбат Чорнобиль” якраз настоює на ЛЮСТРАЦІЇ
  всіх категорій по зрозумілому для нас Закону і взагалі чому до цього часу не має єдиного реєстру і кому це вигідно?

 8. Александр сказал(а):

  Добрый вечер Владимир!Так это постановление Азаров специально запутал?
  Это что-же за перерасчет,при котором пенсия может и уменьшиться????
  А то,что пенсии по инвалидности будут пересчитаны по материалам пенсионных дел,
  говорит о том,что ненужные документы (для пенсионного фонда)могут быть и изьяты,
  ведь прошло 25 лет после аварии на ЧАЭС.Не достающие документы они не примут,т.к
  запретил пан Азаров,в чем я убедился 5.12.2011г придя в ГУ ПФ Украины в Крыму,
  так как тоже живу в Крыму,пенсионер МВД инвалид-чернобылец 2гр.Я им обьяснил,
  что хочу убедиться в наличии в деле необходимых документов для перерасчета
  пенсии и при надобности нужные копии материалов можно приобщить прямо сейчас.
  Естественно было сказано что и Вам и добавили,что я пенсию получаю по специальному закону и про перерасчет пенсии они ничего не знают???????? Вот так,а по поводу перехода на гражданскую пенсию толком тоже никто не знает,можно
  еще перейти на пенсию по инвалидности по нашему закону и провести новый
  перерасчет,но пенсионный фонд не хочет,что-бы мы получали справедливую пенсию.
  Хотелось-бы узнать состояние дел по перерасчету военных пенсий инвалидов
  чернобыльцев в других областях Украины?

 9. Владими Щербаков сказал(а):

  Саша! тел. 050-722-76-01 Анатолий Николаевич, он может проконсультировать по военным пенсиям.Живет в Крыму.Я вообще предлагаю пикетирование ГУ УФПУ в Крыму 14 декабря.

 10. Likvidator сказал(а):

  при переходе с военной на гражданскую (чернобыльскую) вы ничего не выиграете, а только проиграете, не только в деньгах но и в санаторно-курортном лечении …прочитайте например, постанову КМУ №446 от 27.04.2011 г.,Они уже додумались выдавать путевки в зависимости от того кто какую пенсию получает, хотя согласно ст.7 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” мы имеем право на выбор пенсии…

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта