?> Художня виставка Анатолія АНДРЖЕЄВСЬКОГО | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Художня виставка Анатолія АНДРЖЕЄВСЬКОГО

26 років Чорнобильської катастрофи
Анатолій АНДРЖЕЄВСЬКИЙ
НАРОДЖЕНІ В СРСР.
Художня виставка
з циклу “ЧОРНОБИЛЬ. ІМЕНА”

20 квітня 2012 р. о 16.00 Національний музеї “ЧОРНОБИЛЬ” відкриває  першу творчу художню виставку учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р., інженера, митця Анатолія Андржеєвського.
Автор народився в СРСР 14 квітня 1959 року у місті Вінниця, яке було у складі Української радянської соціалістичної республіки. Батьки його були різних національностей, дідусі та бабусі теж не належали до якоїсь однієї національності. То ж наш автор – інтернаціональне дитя. Він проживав типове радянське життя: ходив у дитячий садочок, відмінно вчився у середній школі та закінчив її з відзнакою (золота медаль), також навчався у Вінницькому політехнічному інституті до червня 1981 року, коли отримав «червоний» диплом з відзнакою за фахом інженера-будівельника.
З серпня 1981 року працював у Всесоюзному проектному інституті по проектуванню будівництва атомних електростанцій (м. Київ). З квітня 1982 року служив у лавах радянської армії на китайському кордоні з СРСР в Уссурійському краї та на озері Ханка. Там же, на Далекому Сході, навчався та в травні 1983 року отримав посвідчення військового кореспондента. Друкувався у двох армійських газетах (нариси, статті, репортажі, фотоінформація, етюди, фейлетони та вірші). Після повернення до Києва, працював у відрядженнях на будівництвах майже всіх атомних електростанціях європейської частини СРСР.  Брав участь у розробках проектної документації для будівництва Чорнобильської, Рівненської, Запорізької, Хмельницької, Чигиринської, Курської, Смоленської, Балаковської та Азербайджанської АЕС.
11 травня 1986 року вранці виїхав на ліквідацію аварії Чорнобильської АЕС, працював у Чорнобилі та в 30-км зоні. Брав участь у розробках декількох проектів для зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС: підмурка захисної стіни реакторного відділення (для захисту людей від безпосередньої дії жорстких радіаційних променів) та розподільної стіни машинної зали між третім і четвертим блоками. Ще двічі «відвідав» цю зону у серпні та жовтні 1986 року. А з листопаду працював на будівництві нового міста для енергетиків - Славутич: спочатку оселившись в селі Неданчичі, потім - на дизель-електроходах імпровізованого місця відпочинку «Якір», а згодом у збудованому містечку Лісове. Працював у групі робочого проектування, керував групою авторського нагляду та інформації (для керівництва Ради Міністрів СРСР). Повернувся до Києва через майже 30 місяців
В останні роки «Київського періоду» працював на державній службі, заприсягнувши Україні в 1994 році. З 1995 року мешкає у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області України. Працює на металургійному комбінаті «Криворіжсталь», який зараз є ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг». Як автор-збирач видав радянською мовою 2011 року в криворізькому видавництві «Діоніс» книгу спогадів «ЧерноБЫЛЬская БЫЛЬ».
Як митець-аматор розпочинав у студентські роки, але найбільше робіт з’явилося після Чорнобильської трагедії. Використовує для роботи багато різних матеріалів, теми бере з життя і називає себе примітивним символістом. Дуже багато його робіт сягають коренями радянського періоду загиблої держави, вони НАРОДЖЕНІ В СРСР.
На виставці представлені  24 роботи талановитого митця.

Вхід вільний

Адреса:

м. Київ, провулок Хоревий,1

ст. метро «Контрактова площа»

Королевська Анна Віталіївна,

заступник директора музею з наукової роботи

(044)4254329, (050)9173976

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 18 апреля 2012 г. в 19:28
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта