?> Як приймався закон №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.06.2012, рубрика "Наше право"

Як приймався закон №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»

(Витяг із стенограми)

Шановні колеги, тепер ми з вами   маємо  розглянути  один  дуже цікавий  "з бородою" законопроект  (9127), про  гарантії держави щодо виконання  судових рішень. Це друге читання. Я запрошую… Тому що таке було  прийнято  рішення на Погоджувальній раді, бо… Зараз, зараз.  Я пояснюю, чому  саме сьогодні, бо завтра чи післязавтра відбувається у Раді Європи відповідне засідання, де  будуть розглядати як Україна реагує на ці питання. І в четвер уже буде його розглядати пізно. Треба його розглянути сьогодні, виходячи із графіку роботи європейських структур.

Доповідає від комітету Притика Дмитро Микитович, будь ласка. Друге читання. Тим більше, шановні колеги, я думаю, зараз і доповідач скаже, що прийнято рішення про те, що ми розглядаємо цей законопроект без Прикінцевих положень, без тих Прикінцевих положень, які стосувалися змін до певних законодавчих актів, де відміняються ті чи інші соціальні виплати. Будь ласка, Дмитро Микитович.

16:16:34

ПРИТИКА Д.М.

Адам Іванович, оскільки ви вже сказали, то я не буду на цьому наголошувати ще раз. Постановою Верховної Ради України від 9 вересня 2011 року було прийнято за основу проект Закону України про гарантії держави щодо виконання судових рішень (реєстраційний номер 9127), а також доручено Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строки подання та розгляду таких зауважень і пропозицій, та внести його на розгляд Верховної Ради України в другому читанні.

Слід зазначити, що на виконання даної постанови Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя розглянув в другому читанні на своєму засіданні 21 вересня 2011 року проект Закону України про гарантії держави щодо виконання судових рішень, поданий Кабінетом Міністрів України. Після цього до Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя ще надійшли пропозиції, в тому числі Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України з зауваженнями до порівняльної таблиці зазначеного законопроекту до другого читання. В зв'язку з цим комітет доопрацював та розглянув цей законопроект на засіданні комітету ще повторно 19 жовтня 2011 року.

В процесі підготовки до другого читання суб'єктами права законодавчої ініціативи було внесено до законопроекту 562 поправки, за результатом розгляду яких комітетом 3 з них було враховано, 559 – відхилено. Враховуючи викладене, а також необхідність термінового вжиття Україною заходів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України", Комітет з питань правосуддя вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроект у другому читанні та в цілому як закон. І я ще раз повертаюсь до слів Адама Івановича, що те, чого, так сказати, проти чого була настроєна частина депутатів, воно виключається з цього законопроекту. Тому прошу усіх підтримати і проголосувати в цілому як закон.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Зараз ми будемо йти по поправках, але ще раз і ще раз вам наголошую і прошу звернути увагу. На жаль, таблиця підготовлена була раніше і в таблиці враховані в тому числі і Прикінцеві та Перехідні положення, які ми сьогодні з вами за взаємною згодою не розглядаємо. Ми сьогодні розглядаємо лише тіло закону без внесення змін до тих законів, про які не один раз ми в цій сесійній залі говорили і які вже врегульовані, якщо я не помиляюсь, двома рішення Конституційного Суду і врегульовані в Законі про Державний бюджет України на 2012 рік. Тобто ми з вами будемо розглядати тільки пропозиції, що стосуються основної, першої частини, І розділу, який називається: "Особливості виконання судових рішень", суть яких зводиться до того, що судові рішення треба виконувати. А ІІ розділ, Прикінцеві та Перехідні положення ми не розглядаємо, крім того, що стосується дат, бо там є дата, що з 1 січня 2012 року ми його не можемо ввести і так далі, тільки те, що стосується дат.

Тобто ідемо тоді за поправками. Зараз, почекайте, будь ласка. От, я бачу, Ляшко. В нього поправка була: "Законопроект про гарантії держави щодо виконання рішень суду відхилити". Будь ласка, Ляшко.

16:20:24

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Радикальна партія. Шановні громадяни України, хочу звернути вашу увагу, що зараз у Верховній Раді  витягли отакий заяложений козир, отой скандальний законопроект 9127, яким чинна влада хотіла і хоче й зараз, спить і бачить, щоб позбавити мільйони українських громадян конституційного права на  соціальний захист. Але коли в кінці року вони протягнули незаконній рішення Конституційного Суду, якими фактично дали в ручне управління уряду Азарова встановлювати розмір і порядок виплат, тепер вони начебто відмовляються. Но я хочу сказати, що вони не просто так відмовляються, а вони відмовляються від своїх  намірів, тому що ми їх додавили, тому що ми їх змусили виконувати  Конституцію. І отут виходили під Верховну Раду всю зиму (і під уряд, і під Верховну Раду), мітингували, і сьогодні ця влада здалася. Вони злякалися, вони відмовилися від своїх неконституційних намірів, і за це треба подякувати всім…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, я розумів, що ви вже зараз не  наполягаєте, бо  Прикінцевих уже немає. Так, добре.  (Шум у залі) …якщо ми їх знайдемо. Не знайдемо, бо  вони в тому розділі, який сьогодні не розглядається.

Дивимося. У нас до першої частини, до 1-го розділу ті зауваження, які були, ніхто не наполягає… Так би мовити, тут немає зауважень. (Шум у залі)

Яка? Почекайте, будь ласка.

Шановні колеги, ще раз наголошую, 1-й розділ ми з вами пройшли. Тепер 2-й розділ "Прикінцеві та перехідні положення". Тут ми маємо залишити тільки те, що стосується дат. Правильно, Дмитро Микитович? Зараз, почекайте.

ПРИТИКА Д.М. По 27-й поправці ми на комітеті врахували поправку Колесніченка Вадима. Але оскільки він відкликає її, не настоює на ній, тому треба сьогодні її поставити на підтвердження.

27-а на підтвердження.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, 27 поправка ставиться на підтвердження, прошу визначатися.

16:23:16

За-0

Так, нуль, вона, вона залишилася, вона залишилася не врахована.

Давайте по 32-й. (Шум у залі) Давайте по врахов… зараз, зараз, 32 поправка, пропонується: цей закон набирає чинності, в нас було з 1 січня 2012 року, треба написати, тобто я пропоную проголосувати: цей закон набирає чинності з 1 січня 2013 року. Прошу за це проголосувати. Почекайте, будь ласка.

ПРИТИКА Д.М. Чотирнадцята. (Шум у залі)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зніміть голосування, зніміть голосування, я пояснюю, за що ми голосуємо. Ми голосуємо за зміну дати. У редакції першого читання стояло 1 січня 2012 року, комітет пропонує підтримати, що цей закон набирає чинності з 1 січня 2013 року. Прошу голосувати.

16:24:31

За-255

Тобто закон вводиться з 1 січня 2013 року. (Шум у залі) Зараз, зараз, почекайте, не…. (Шум у залі) Зараз я подивлюсь, чи треба їх підтверджувати взагалі. Так, давайте ще раз подивимося, де тільки дати йдуть.

Шановні колеги, я ще раз і ще раз наголошую, ми з вами голосуємо тільки перший розділ. У другому розділі ми голосуємо лише уточнення дат і більше нічого не голосується. Тобто одну дату, що з 1 січня 21013 року ми проголосували.

ПРИТИКА Д.М. Так.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тепер, я бачу, на 124 сторінці 359 поправка, що розробити до тринадцятого року. Значить розробити до чотирнадцятого року. До чотирнадцятого. Що ні-ні?

40 поправку взагалі ми не будемо розглядати. Дуже просто, тому що ми залишимо в Прикінцевих і Перехідних положеннях…

Шановні представники комітету, ви подумайте, що ви просите! Ви просите підтвердити те, що ми взагалі відхиляємо. Ми ніяких змін в ніякі закони, я ще раз наголошую, ніяких змін в ніякі закони в Прикінцевих положеннях не вносимо. Ми тільки приймаємо першу частину. А в другій частині уточняємо дати. А ви тут пропонуєте внести зміни в закони. Навіщо?

ГОЛОС ІЗ ЗАЛИ. На підтвердження!

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вона відхилена, що підтверджувати? Вона відхилена. Цього достатньо, тому що ніхто не наполягає.

Ще раз і ще раз наголошую. В Прикінцевих положеннях і Перехідних ми голосуємо тільки дати, не зачіпаючи змін до жодного закону. Тут відхилено, ви не хочете на підтвердження. Що підтверджувати? Ми ніяких законів не змінюємо в другій частині.

І так, поправка, де йде мова про те, що Кабінету Міністрів  після набрання чинності цим законом розробити до тринадцятого року. Розробити не до тринадцятого, а до 2014 року. Прошу проголосувати це.

16:28:07

За-251

Дякую.

Таким чином, шановні колеги, з урахуванням того, що перші розділи ми пройшли без зауважень, у другому розділі Прикінцеві та перехідні положення ми врахували тільки дві позиції, що цей закон набирає чинності з 1 січня 2013 року. І врахувати ще одне, врахувати те, що Кабінету Міністрів доручити розробити необхідні законопроекти, які випливають з цього закону, не до 2013 року, а до 2014 року. І більше в прикінцевих та перехідних положеннях текстової частини не має ніякої. Правильно? Правильно. Ось з урахуванням таких позицій…

Ще раз, комітет, ваша думка яка?

ПРИТИКА Д.М. Якщо мова йде про… Чи ми вже знімаємо страхового?

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ми ж домовилися, що ми прикінцевих, перехідних не зачіпаємо зовсім, бо там зміни до законів, про які ми кажемо, що про них не треба вести мову.

ПРИТИКА Д.М. Тоді, давайте, є пропозиція проголосувати в цілому.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Та мені важко сформулювати, бо комітет – одне,  і лінується підготувати остаточну таблицю, який би вони хотіли закон бачити, а те що зробили десять років назад, підсунули, а ви тут розбирайтесь, а інші кажуть друге. І от попробуйте…

ПРИТИКА Д.М. Ми з вами згодні.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Попробуйте узнати за що голосувати.

ПРИТИКА Д.М. Адам Іванович, ми з вами згодні.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Так, Сергій Васильович ще каже, що ще у нас одна дата є. Так ми ж її голосували. Ми голосували ту, що 2014 року замість 2013 року. Ми її проголосували.

Тобто ще раз, значить ми голосуємо закон 9127 – I  розділ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень",  у П розділі залишаємо тільки положення про те, що  цей закон набуває чинності з  1 січня 2013 року,  і друге положення,  що розробити  відповідні законопроекти не до 2013, а до 2014 року. Ось  з такими поправками і в такому контексті я ставлю на голосування прийняття в другому читанні і в цілому Закон про державні гарантії щодо виконання судових рішень (реєстраційний номер 9127). Прошу голосувати.

16:32:20

За-57

По фракціях, будь ласка: Партії регіонів – 12, БЮТ – не голосували, "Наша Україна" – не голосували, комуністів – 25, Народна Партія – не голосувала, реформи – 18, позафракційні – 2.

Є пропозиція направити на повторне друге читання із тим, щоб дійсно підготувати таку таблицю, підготувати таку таблицю як треба. Я ставлю на  голосування цю пропозицію на доопрацювання, прошу   голосувати. На повторне друге.

16:33:07

За-234

Дякую. Рішення прийнято.

Закон направляється на повторне друге читання.

Це друга спроба прийняття закону...

18:02:59

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Адам Иванович, уважаемые коллеги, день сегодня был напряженный и немножко тут по одному закону возникла небольшая путаница. Я принимаю ваше обвинение в свой адрес, поскольку немножко не сориентировались. Просьба вернуться к законопроекту (9127) про гарантії держави щодо виконання судових рішень, который мы с вами голосовали во втором чтении. А также просьба вернуться к голосованию за включение в повестку дня 10356 – це проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про залізничний транспорт" щодо відповідальності перевізників, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення, проект народного депутата Мироненка. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, щодо законопроекту 9127. Перед тим як повернутися, ще раз, уже в спокійній обстановці, бо всі уважно слухаєте і не перебиваєте, наголошую. Якщо ми до нього повернемось, то будемо голосувати лише І розділ. А ІІ розділ, де йшла мова у законопроекті, прийнятому в першому читанні, про внесення змін до цілої низки законодавчих актів, що стосується пільг тих чи інших категорій, ми не голосуємо, за виключенням двох дат: перша дата, що цей закон вступає в дію з 1 січня 2013 року, і друге положення, що Кабінету Міністрів розробити відповідні законопроекти не до 2013-го, як записано, а до 2014 року. Ще раз і ще раз наголошую, якщо повернемось, то будемо голосувати саме в такій редакції. Домовились? Тільки за І розділ і за дві дати ІІ розділу.

Я ставлю на голосування  пропозицію повернутися  до розгляду законопроекту  про гарантії держави щодо виконання судових рішень (реєстраційний номер  9127). Прошу голосувати.

18:05:28

За-240

Повернулися.

Я зараз буду ставити на голосування те, що я сказав, і принагідно ще раз хочу, щоб почули нас виборці.

У Першому розділі цього закону, який ми голосуємо, він називається "про гарантії держави щодо виконання судових рішень", тобто якщо ми приймемо цим законом, то в черговий раз підтвердимо конституційну норму, що держава бере на себе зобов`язання обов`язково виконувати рішення судів. Бо ви знаєте скільки митарств сьогодні  існує. Є рішення, але воно не виконується. Тому щоб не було, як кажуть, зловживань і звинувачень, що проголосували і забрали пільги. Ми Другого розділу не зачіпаємо.

Я ставлю на голосування пропозицію прийняти в другому читанні і в цілому  як закон Закон про гарантії держави щодо виконання судових рішень (реєстраційний номер  9127) лише редакцію Першого розділу і Другого розділу, що він вступає в дію з 1 січня 2013 року і Кабміну розробити відповідні  законодавчі акти до 2014 року. В такій редакції прошу голосувати.

18:07:09

За-259

Дякую. Закон прийнято.

http://static.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/05061210_43.htm

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 июня 2012 г. в 21:21
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта