POST CHERNOBYL – Fiat lux! Да будет свет! Хай буде світло!

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Якою буде реакція з боку чорнобильців-ліквідаторів?

«Чорнобильський пресс-експрес», Середа, серпня 08, 2012

26 червня в м. Києві відбувся Перший з’їзд учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на якому було прийнято відповідну резолюцію та ряд інших рішень і документів.

Резолюція, а також пропозиції щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» були направлені з’їздом до Кабінету Міністрів України.

Не отримавши жодних відповідей щодо розгляду з’їздівських документів Всеукраїнська Рада ліквідаторів підготувала нові листи на ім’я Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, а також на ім’я Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України Сергій Тігіпка, якого 28 липня було і вручено заступнику Міністра соціальної політики України Лідії Дроздовій та заступнику директора департаменту-начальнику відділу Мінсоцполітики Оксані Уяздовській.

На зустрічі, яка тривала більше години, було порушено питання щодо нарахування пенсій до введення в дію постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та обговорено вищезазначений лист.

Подаємо зміст врученого листа:

Шановний Сергій Леонідович!

Питання, з якого ми вирішили звернутись до Вас, має надзвичайно важливе державне значення, пов’язане з незаконною витратою бюджетних коштів.

Суть даного  питання полягає у незаконності прийнятих судових рішень та виплаті коштів при призначенні та перерахунку пенсій 1-й категорії потерпілих від катастрофи на  Чорнобильській АЕС.

Стаття 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" прописана для такої категорії громадян, як інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

По злочинній недбалості, а швидше із  корисливих мотивів,  ті хто приймали рішення про неправомірний перерахунок та виплату коштів протизаконно надали можливість перерахунку та виплат  першій  категорії потерпілих від ЧАЕС, які не брали участі в ліквідації катастрофи на ЧАЕС.

Приводимо витяг з статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи":

"Стаття 54.  Державна пенсія особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника

Пенсії по  інвалідності, що  настала  внаслідок  каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської   катастрофи   можуть призначатися   за  бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990  роках,  у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

В усіх  випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення  пенсії  за  роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Обчислення і призначення пенсій по інвалідності,  що  настала внаслідок каліцтва чи захворювання,  і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи із  заробітку  за межами  зони   відчуження   провадиться  на  загальних підставах відповідно  до  Закону  України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування"  (  1058-15 ). ( Частина третя статті 54 із змінами,  внесеними  згідно  із Законом N 3108-IV ( 3108-15 ) від 17.11.2005 )

В усіх випадках  розміри  пенсій  для  інвалідів,  щодо  яких встановлено  зв'язок з Чорнобильською катастрофою,  не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи  визначається Кабінетом Міністрів України.

( Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2532-12  від 01.07.92; Декретом N 29-93 від 26.03.93,  Законом  N  3285-12  від 17.06.93, в редакції Закону N 230/96-ВР від 06.06.96 ) (  Дію  Декрету  N  29-93 зупинено згідно із Законом N 3285-12 від 17.06.93 )"

У зв’язку з вищенаведеним звертаємо вашу увагу на наступне:

1. Юридична складова.

1)  Потерпілі від катастрофи на ЧАЕС 1-ї категорії, які не є ліквідаторами, до введення в дію Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", отримували пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12),  розмір яких складав 100%  прожиткового мінімуму по другій групі інвалідності. А оскільки ця категорія не отримували пенсії за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи", відповідно з чим, і не мали права оспорювати та отримувати неправомірно присуджені пенсії за  статтею 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи".

2) Суди помилково приймали рішення з виплат державних пенсій із розрахунку 10, 8, 6 мінімальних пенсій за віком, інвалідам, які жодного дня не працювали в 30-кілометровій зоні та не були ліквідаторами аварії на ЧАЕС, застосовуючи в тому числі постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2005 р. № 1293 «Про збільшення розмірів пенсії деяким категоріям громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

2. Фінансування.

1) Пенсії ліквідаторам-інвалідам фінансуються з Державного бюджету.    Фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією  цього  Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету ( Стаття 63 в редакції Закону N 2532-12 від 01.07.92).

2) Пенсії потерпілих 1 категорії (не ліквідаторів), фінансуються з Пенсійного Фонду України   (провадиться  на  загальних  підставах відповідно  до  Закону  України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування"  (  1058-15 ).

3. Питання:

З яких коштів і яким чином профінансовано судові рішення з перерахунку та виплат пенсій потерпілим та евакуйованим із 30 кілометрової зони ЧАЕС 1-ї категорії, які не є ліквідаторами, із розрахунку 10, 8, 6 мінімальних пенсій за віком, якщо їх пенсії мають фінансуватися не з Державного бюджету, а з ПФУ?

Саме звідси й виникли найгрубіші порушення з явними ознаками корупційних дій посадовими особами міністерств та відомств попередніх урядів. Тому виникає  дестабілізація в суспільстві, що супроводжується масовими протестними акціями та неприпустимою дискредитацією ліквідаторів, які  врятували від чорнобильського катаклізму не лише Україну, але й  Європу.

Чи не настала пора надати реальну і публічну статистику  померлих ліквідаторів і тих, що залишились живими,  зокрема інвалідів, які мають право на 10, 8, 6 мінімальних пенсій за віком та визнати і виправити помилки.

Шляхом відновлення виплат у повній відповідності до чинного законодавства і встановлення справедливості вирішило б проблему всіх ліквідаторів, а не вигаданих КМУ розрахунків, на догоду незначній кількості високопоставлених та високооплачуваних  чинуш,  які  маючи  меншу втрату працездатності,  зуміли  забезпечити  собі  максимальні пенсійні виплати.

Слід зазначити про неприпустимість надання пріоритету з вирішення питань соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи Всеукраїнській громадській організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", оскільки зазначена організація не може відображати волю всіх чорнобильців, так як більшість з них не є членами цієї організації. Все це лише підсилює соціальну напругу у чорнобильському середовищі.

Виходячи з викладеного пропонуємо внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  де чітко прописати:

«Кабінет Міністрів України  п о с т а н о в л я є:

1. Відповідно до п.4 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» підпункт 1 пункту 11 Порядку  обчислення пенсій особам, які постраждали   внаслідок Чорнобильської катастрофи викласти в наступній редакції:

«11. Мінімальний розмір державної пенсії становить:

1) для    учасників    ліквідації    наслідків    аварії   на Чорнобильській АЕС:

I групи інвалідності - 10   прожиткових  мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

II групи  інвалідності  - 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

III групи інвалідності – 6 прожиткових  мінімумів для осіб, які втратили працездатність;».

2.Пункт 12 Порядку  обчислення пенсій особам, які постраждали   внаслідок Чорнобильської катастрофи викласти в наступній редакції:

«В разі підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягає перерахунку державна пенсія».

Також пропонуємо:

Окремою Постановою Кабінету Міністрів України,  зобов’язати  ПФУ забезпечити виплату боргів по прийнятим рішенням судів ліквідаторам – інвалідам ЧАЕС, в тому числі, з правом спадку;

Зобов’язати ПФУ подати касаційні скарги до Верховного Суду України по неправомірно прийнятим рішенням судів щодо застосування 54-ї статті Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи" до потерпілих і евакуйованих, а також неправомірно прийнятим рішенням судів щодо одночасного застосування постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2005 р. №1293 «Про збільшення розмірів пенсії деяким категоріям громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та 54-ї статті Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи".

Таким  чином  всі питання  можуть  бути вирішені в Конституційному та законодавчому полі.

Уважно ознайомившись з листом та заслухавши всі доводи та аргументи ліквідаторів, заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова та заступник директора департаменту-начальником відділу Мінсоцполітики Оксана Уяздовська попросили додатково ще недільного строку для ретельного вивчення всіх порушених питань та пообіцяли дати на них обґрунтовані відповіді. Також надійшла пропозиція поки-що не направляти листи на ім’я зазначених вище державних високопосадовців.

Проте прохані строки збігли, але конкретних відповідей не отримано досі.

Якою буде реакція з боку чорнобильців-ліквідаторів? Чи то багатоденна акція  протесту, або щось інше – важко прогнозувати, проте, треба дочекатися рішення  ліквідаторів.

http://torezdon.blogspot.com/2012/08/blog-post_4248.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 8 августа 2012 г. в 23:35
и размещена в разделе Всеукраїнська Рада учасників ЛНА на ЧАЕС, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Якою буде реакція з боку чорнобильців-ліквідаторів?" 6 комментариев

  1. ор53р сказал(а):

    Поставленый перед КМУ вопрос правельный и давно назревший! К ч.4 ст.54 Чернобыльского закона присмоктались все кому не лень. И в этом виновны сами чиновники которые пристроили к этой статье своих родственников и не только… Пора давно всё поставить на своё место. Посмотрим как решит этот вопрос ПФ, или у них там тоже полно пристроеных родственников “чернобыльцев”…?

  2. Сергей сказал(а):

    Печально то, что мы сами опять пытаемся сделать ревизию нашего закона.
    Статья 14 Чернобыльского закона определяет, что к 1 категории относятся инвалиды из числа участников ЛПА и потерпевших, вследствие которых установлена причинная связь заболевания с чернобыльской катастрофой.
    А статья 54 устанавливает размер государственной пенсии лицам, отнесенным к 1 категории и в связи с утратой кормильца.
    И говорить о том, что пострадавшие 1 категории из числа эвакуированных из Припяти или проживающих на загрязненных территориях «присмоктавшиеся» – значит встать в один ряд с известным «героем» и помощником действующей власти в отношении репрессий к Чернобыльцам – Андреевым.

  3. Василь сказал(а):

    Все супер правильно,але ПФ напевно не вигідна буде рухати прелипал бо за це треба ще і відповісти якщо добре піде.

  4. владимир сказал(а):

    вот я полностью поддерживаю Серёжу ребята пострадавшие переселенцы такие же чернобыльцы как и мы ликвидаторы они же не меньше нахватались тех же рентген что и мы так что не делите ликвидаторов и пострадавших все мы в одной шкуре закон нужно исполнять.а те кто эти предложения вносят ушли недалеко от Андреева провокатора

  5. Владислав сказал(а):

    В стационаре познакомился с переселенцами с Хмельницкой В. и Житомирской области А.

    В.- инвалид 3 группы с 2008 г. (за месяц связь), жена инвалид 2 гр. с 2008 г.,сын и невестка инвалиды 2 г. Со слов В. – внук уже инвалид (в пузе)… Выиграли суды общий доход 300.000 грн. Пенсии получали по 7 – 5 тыс. в зоне не были.
    А. аналогично, только все на 2 гр. Он,жена,отец,мать и два сына…. выплаты промолчал, пенсии получали по 7 тыс. в зоне не были…

    О себе с 6 мая по 1 ноября 1986 г. – сташина первой статьи (срочник) находился под подчинением контр-адмирала Владимирова – сделал с ребятами со слов командования до шести тысяч замеров на промплащадке (карабельные дозимитры), составляли картограммы и в сентябре проводили разведку в 3 блок….

    Я на 2 гр. с 1988 г., как инвалид СА, с 1992 г. на 2 гр. по ЧАЭС.Работал до 2004 г. пока разрешали врачи… За пенсию не судился по ст. 54 п.4, так как с 1994 г. по 2001 г. судился по ст.59 п.3 Выиграл и получал пенсию до 2004 г. В 2004 г. ст.59 п.3 с подачи Мин.соцполитики (Папиев) и СЧУ в ВР приняты поправки и ст. больше не соответствует редакции от 1991 и решение судов утратило силу…..

    У меня вопрос как могут эти люди получать по 5-7 тысяч “семейно” и я должен их считать “ликвидаторами”..

    Я не обобщаю, но поверьте таких инвалидов-”переселенцев” 2008-2009 г. тысячи…..

  6. АЛЕКСАНДР сказал(а):

    перечисления пенсии чаэс по ст50 и 54№796-12

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта