?> Ярослав ОЛІЙНИК | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
01.03.2012, рубрика "Підрозділ № 6033, Трибуна"

ЩО ЗАВАЖАЄ КОНСОЛІДАЦІЇ?

Розбрат, непорозуміння, неконсолідованість у чорнобильське та афганське середовище привноситься із зовні, владою. Це не що інше, ніж її маніпуляції свідомістю людей. Ці настрої тільки підживлюють своєю поведінкою збанкрутілі лідери,намагаючись не позбутися своїх преференцій. Рядові ж вояки і ліквідатори потерпають від свавілля влади однаково. Яскравим підтвердженням цьому є азаровсько-андрєєвський меморандум і його дітище під номером 1210. Практично станційники,до яких і належить керівник «Союзу Чорнобиль України», змомерандували собі пристойні пенсії, хоч у певній мірі доклалися до чорнобильської аварії. А солдатня, що лопатами розгрібала атомне багаття або наражалася на кулі душманів, замість «поліпшення» продовжує вдовольнятися мінімалкою і чекає потепління. А з його приходом їх знову виведуть під владні будівлі на поругу. Ситий «почути кожного» не може, оскільки перепонки залиті не лише черствістю. Ніхто ж не вийшов до голодуючих під Кабміном. А смерть Конопльова не цьому свідчення?! А найсвіжіші факти хіба не про це говорять? Інваліди шахтарі та чорнобильці хіба не відвойовували штурмом законне право на особистий прийом до чиновника!

За останні місяці, мов гриби серед літа,вилазять нові чорнобильські утворення. Як стверджують їх народжувачі, вони створюються на противагу старим і збанкрутілим. А чи не краще навести лад у середині,де вони донедавна перебували? І знову кожен вибудовує і проголошує свій, нібито уже безгрішний, варіант спротиву, власний механізм поборювання влади, проголошуючи себе одночасно месією. А нам доводиться і надалі лишатися наодинці із своїми проблемами, бо владу спонукають не на пошук шляхів їх вирішення, а на охорону дверей,латання парканів, звезення з усіх усюдів міліцейських загонів… Хіба кошти на це все не є марними?

Щойно перечитав солідний опус, що вийшов з під пера правої руки Мартинця. А може й лівої. І знову той же пафос боротьби зі своїми, читай самопоїдання. Автор пише, що на їхніх зборах, що відбулися 21 лютого, вдумайтеся, «з поміж п’яти питань… найбільше уваги приділили … ставленню до новоутвореної … так званої громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля». Я був на установчих зборах представництва цієї організації. Стиль і поведінка, на жаль, та ж – на противагу.

Проблем у нас справді багато. Рішення судів не виконуються. Обіцяних пенсій не дочекалися у своїй більшості, хоча є й щасливчики. Дехто навіть без виснажливих судів отримав за формулою осучаснення несподівано пристойну пенсію. Додалися ще й клопоти з отриманням ліків за пільговими рецептами через затримку державного фінансування. Але хочеться вірити, що доручення голови ОДА Михайла Вишиванюка не буде голослівним, проконтролюється належним чином, і ветерани війни та чорнобильці отримають необхідні ліки за кошти обласного бюджету. Його він дав публічно на останній зустрічі з керівниками обласних чорнобильських організацій.

Зачепила мене ще одна теза пана Симчича. На його думку, «не так вже й багато справжніх ліквідаторів залишилось в нашій області (понад п’ятьсот)». Цікаво куди зараховують моїх 214 побратимів, що в липні – серпні 1986 року долали термоядерну Чорнобильську катастрофу. Так, 61 пішов у небуття…

У нашій області на обліку 11816 ліквідаторів і потерпілих. Що значить «справжніх»?! Таке твердження викликає у мене глибокі роздуми. Навіщо це з наших уст? Адже в області ще з грудня виясненням хто із нас правдивий усердно займається держфінінспекція. Ми до цього ставимося болісно.

Мартинці гніваються, що їх обізвали «танцювальниками під сопілку влади» (це їх визначення), Кайдаші не ймуть закидам, що заснували «сімейний підряд». А самі кичаться своїми завоюваннями на ниві співпраці з владою. Ми також за взаєморозуміння, але за благо для всіх. Автор згадуваної публікації так і написав, що після отримання з рук «Голови нашої ОДА … посвідчення позаштатного радника .. тепер для нашої Спілки стали відкритими двері всіх чиновницьких кабінетів області і столиці…». Подібну практику сповідує і Надія Кайдаш, котра присвоїла собі ще й місію вічного координатора.

Схаменімося, полишмо оцю розрізненість і боротьбу проти, як своїх, так і чужих. Тільки в єдності ми захистимо свої законні права. Давайте краще –«ЗА»! За закон, справедливість, взаємоповагу і просту людяність.

Ярослав ОЛІЙНИК,

голова ГО «Прикрпатбат Чорнобиль».

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 1 марта 2012 г. в 16:19
и размещена в разделе Підрозділ № 6033, Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Ярослав ОЛІЙНИК" 5 комментариев

 1. Valeriu сказал(а):

  Абсолютно вірна позиція.
  Вислолювана вже не раз і широко і коротшими термінами. Та толку з цього замало.
  Допоки переважна більшість із нас буде інертними, інші рватимуть воза (тобто наші права), як лебідь рак та щука, то чиновницькі бандюгани доабптимуть нас в хвіст і в гриву, та гноїтимуть живцем!
  Схаменімося та запрацюймо злагоджено і з розумом. Тоді ми ще зможемо відстояти себе, а основне, – майбутнє наших дітей та онуків. Адже взялись за нас, як найслабкіших, а вже беруться за наймолодших, плануючи дати їм не навчання, а рабську роботу з 12-ти літ!!!
  Валерій.

 2. Олег сказал(а):

  Как г-н Олейник собирается навести порядок в организации, если Андреев, в нарушение устава организовал конференцию по выборам себя любимого своим окружением. Похоже на троянского коня. Андреев устроился в граде Киеве очень хорошо. Получая миллионные “подачки” ( которые не облагаются надогом) от министерств ( последняя была в виде организации отдыха в санатории “ПАРУС” г.Алушта в конце сентября 2011 года. А отдыхал кто. Станционщики. Подумал ли Андреев от тех чернобыльцах, которые живут на периферии. Он подумал о себе. Неделбю хорошо отдохнули, провели , якобы какую-то конференцию ( ни о чем). Поэтому люди во всех уголках Украины против него. Выбюоры провели, но кто направлял делегатов? Там были только “свои” станционщики. Вот и весь сказ. До тех пор, пока представители чернобыльцев, афганцев, инвалидов войны, детей войны не прийдут в ВР, нас ни кто не услышит. Надо готовиться к выборам и готовиться серьезно.

 3. володимир івано-франківськ сказал(а):

  Пане Ярославе , я повністю вас підтримую.Ми повинні разом домагатися виконання рішень судів.разом виходити на мітинги ,пікетування , разом нести хреста, якого нам дано зверху. Але не додає честі та авторитету Вам ні Вашим побратимам, коли Ви на кожному кроці паплюжите обласну організацію ” Спілка Чорнобиль”.Саме ця організація на початку 2008 року піднялася на боротьбу за права чорнобильців, саме ця організація ініціювала проведення мітингів. пікетувань, саме Нестор Мартинець подавав заявки на проведення заходів. саме він разом з іншими чорнобильцями заставили суди діяти по Закону, по Конституці.
  Я причетний до цієї організації.Не бачу причини, щоб обзивати її лідерів зрадниками,Що вони зрадили?Що відмінили мітинг у жовтні 2011 року?А , може. в тому. що ще років шість назад вийшли з ВГО ” Союз Чорнобиль Україна?” А , може . тому зрадили, що співпрацюють з керівником обласної адміністрації п.М.Вишиванюком, до якого Ви постійно ходите. І потрібно ходити, бо це наш обласний господар.Це не найгірший керівник області в Україні, якщо не один з найкращих…
  Можливо. були помилки. Однією з них ми рахуємо те, що не співпрацюємо з організацією . яку Ви очолюєте.Так, давайте, будемо співпрацювати.Ми – за.
  З кайдашами . Ви прекрасно знаєте, працювати не можна, бо це сімейний підряд. а дальше говорити не буду.Та і Ви з ними працювати не будете.
  Всього Вам найкращого та Вашій організації.
  Щодо публікації М. симчича, то , можливо. він десь невірно назвав цифри.Тут він помилився, але він теж виступає за співпрацю.До речі, микола є лауреатом двох письменницьких обласних премій, це наша гордість, гордість всієї області, він через Чоррнобиль втратив сім”ю. здоров”я. невже він заслуговує. щоб його обзивали…

 4. Михайло сказал(а):

  @ володимир івано-франківськ:
  Нестор, так я теж був у 2008!
  Напиши правдиво, яку Ти мету та ціль уже з 2008 року переслідував!!!
  І знайте з ЩИРИМ СЕРЦЕМ ЛЮДИ,КОТРІ ВОЛЕЮ ДОЛІ ІНДИВІДУВАЛЬНОГО ЖИТТЯ ЗАРОБИЛИ НАЛЕЖНИЙ СТАТУС, що Нестору Мартинцю на даний час з нами не подорозі.
  Єднання повинно бути, та якій основі?

 5. Михайло Біленчук сказал(а):

  @ Олег:
  Олег,на мою думку не на людей потрібно дивитись,а на виконання нашого Закону!!!
  А це дорівнює вирішенню належного питання.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта