?> Ярослав Олійник | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.12.2011, рубрика "Підрозділ № 6033, Трибуна"

КРОК ДО ОБ‘ЄДНАННЯ

Перший уже зроблений, але навряд чи його можна назвати вдалим, швидше можливим. Розрізненість пронизала не лише чорнобильців Прикарпаття. Оцей вірус гетьманщини, точніше махновщини, прищеплює нам влада роками. А потім сама ж дорікає вже нам, що ми не можемо порозумітися і чітко висловити свою єдину позицію. Від цього вона і виграє.

Сумбурні , слабо організовані спалахи невдоволення, протестні акції, навіть у вигляді голодувань, переважно незначної кількості, доведених владою до відчаю, людей її взагалі не хвилюють. Воно й зрозуміло, бо ситий голодного і здоров’ям кволого, ніколи слухати не хоче. Гірше того, сьогодні влада сама провокує їх на ці кроки. Підтвердженням цього є смерть голодувальника в Донецьку. Влада сама заманила хворих відчайдух у отеплений намет, який сама й облаштувала, а потім оцей притулок для голодних розтоптала ногами нелюдів .

Здавалось би, майже за тиждень ініціатори під впливом і за дорученням Всеукраїнського форуму,що відбувся 26-27 листопада у Києві, повідомили формально існуючих в області лідерів обласних організацій про скликання об’єднуючого форуму. На словах, як з’ясувалося, ідею підтримали, назвавши цей захід вдалим і навіть дещо запізнілим, а потім його проігнорували. Час покаже істинну причину. За дослідженням аматора, але завзятого і самовідданого прихильника чорнобильського руху Петра Грабовецького , люди перестали вірити самопроголошеним вожакам. Можливо і їм зрозумілі настрої людей. Але в такому разі їм варто зійти з амвону лідерства і не маскуватися в особистих зисках, що за ними маси потерпілих від Чорнобильського лиха.

На зібрання,що відбулося в приміщенні БХВ «Солідарність» (вул.. Січових стрільців, 34) 02 грудня прибули ліквідатори з Долини, Калуша, Івано-Франківська, Верховини, Косова, Болехова і Богородчан. Сьогодні це ще краплинка від загальної кількості ліквідаторів і потерпілих області. Та саме вони позбулися вірусу зневіри і кличуть інших до єднання. Вони й започаткували утворення обласної Координаційної ради чорнобильських організацій, обрали співголів керівного органу, затвердили Положення про його діяльність. У перспективі пошуки ефективних спільних рішень на виклики часу. Сьогодні найголовніше домогтися дотримання положень Конституції і Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», поновлення судових рішень, нагло і протиправно зупинених урядом, щодо призначення пенсій інвалідам-чорнобильцям.

Обласна координаційна рада подає клич майже дванадцятитисячному загону ліквідаторів та потерпілих Івано-Франківщини від Чорнобильської трагедії усвідомити свою сутність. Стати на шлях боротьби не ПРОТИ влади, а ЗА свою гідність. Побороти у собі зневіру, продемонструвати 14 грудня – у День ліквідатора – порозуміння і незворотність боротьби за справедливість і силу Закону. А це зробити у такий спосіб : з’їхатися з найвіддаленіших кутків нашого краю в обласний центр і провести у полудень урочисту ходу від Вічевого майдану до Пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля. Влада чомусь нас боїться, бо навіть цього дня (рік чорнобильців,оголошеного Президентом України, та 25-річчя Чорнобильської трагедії), бодай уявно, як вона це робила торік, не хоче пошанувати справжніх героїв і жертв Чорнобиля. Не піддаймося їй!

Ярослав Олійник,

голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»,

співголова Всеукраїнської координаційної ради чорнобильських організацій

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 5 декабря 2011 г. в 6:27
и размещена в разделе Підрозділ № 6033, Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Ярослав Олійник" 20 комментариев

 1. Оксана сказал(а):

  Если уже известны два “лидера” -предателя (Андреев и Стружко, Донецкая обл.), то что ж тут удивляться. Их нужно выгнать из кресел. Гниды должны уничтожаться. Посмотрим, как они тогда без “кормушки” будут…

 2. олег суми сказал(а):

  пане олійнику, якраз ви є самопроголошений голова координаційної ради, бо ви її створилди на основі вашого батальйону,а інших чорнобильців просто не було на зборах.Крім того, ніхто не піде з вами тільки тому. що ви є ніхто. а просто хочете бути лідером ,цього замало, бо лідером не стають , а їх вибирають.Крім того. ви не зареєстрована юридично організація.Легалізуйтеся спочатку. проведіть для цього певну роботу,бо ваша емблема не є основою для реєстрації організації, Не мутіть воду. пане олійнику. бо ви є ніхто.

 3. Дмитро Калуш сказал(а):

  Пане ярослав,спам”ятайтеся. який ви голова координаційної ради. котрих організацій,у нас в області є обласна спілка чорнобиль, яка має свої організації в Долинському районі на чолі з іванишиним. в Галицькому районі на чолі з Рудик. в Косівському на чолі з Бойком, в коломийському районі на чолі з Гаєвським, в рожнятівському районі на чолі з Дженджерою, в Рогатинському районі на чолі з Гунчаком,Вони ввійшли до координаційної ради…Звичайно. що ні.Ото залиште дурні затії і не займайтеся дурницями…

 4. степан кломия сказал(а):

  Я би тебе ярослави не знав. то бим сказав що ти файний хлопец але знаю і прошу не грати кіна бо ти вже в зоні грав будь мудри й то ни твоє.у нрас є кому боротисі а ти помогай бо який з теби лідир

 5. SDEFG сказал(а):

  Всё чаще употребляетса слово – КОМПРОМИС, и это верно, но какой? Ключевой вопрос чернобольцев, это выполнение так званых решений судов, хотя верно звучит так – ПРОДОЛЖАТЬ ВЫПЛАТУ ЗАКОННЫХ МИНИМАЛЬНЫХ ПЕНСИЙ, лишний раз многократно подтверждёнными постановлениями судов всех рангов Украины, и это ВЕРНО !!! Ключевой отказ власти это – яко-бы отсутствие на это денег, мотивирующими доводами о якобы нереальными получаемыми 20-30 тис. пенсиями и 100-500 тис. компенсациями чернобольцев. Отсюда возможен единый КОМПРОМИС, это: Власть всё-же продолжает выплату инвалидам ихние законные минимальные пенсии подтверждённые судами, но с условием: 1. Кто из инвалидов черноболя получает пенсии больше этого минимума, сократить до этого минимума (6,8,10 мин. пенсий); 2. Государству все задолжности чернобольцам заморозить, выроботать механизм многогодового рассчёт по долгам (возможны теже акции и т.д.); 3. Паралельно с этим немедленно начать массштабную проверку с очередной перерегистрацией чернобыльцов на группы: -ликвидаторов; -эвакуёванных. 4. Поставить вопрос о существовании так называемых 4-х зонах в любом случан с обязательной сменой их статуса не Чернобыльской зоны, а просто зон РИСКА, или как угодно, но не Чернобыльских зон !!! Такой КОМПРОМИС устроит большинство истинных чорнобольцев , значительно сократит бюджет и упорядочит скомканый реальный учёт пострадавших чернобольцев!!!

 6. СЕРЖ сказал(а):

  олег суми ЯКЩО ВЖЕ РОБИТЕ ТАКІ ЗАКИДИ,ТО ХОЧ ПЕРЕВІРТЕ І ПЕРЕКОНАЄТЕСЬ,ЩО ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАРЕЄСТРОВАНА.ЗАПРОШЕННЯ НА ЗУСТРІЧ БУЛИ НА САЙТІ ОСТРІВ ГАЛИЧИНА, АЛЕ ЧОМУСЬ НЕ ВИЯВИЛИ БАЖАННЯ БУТИ ПРИСУТНІМИ.ЧОГО Б ЦЕ?

 7. СЕРЖ сказал(а):

  Дмитро Калуш, А ЧОГО ТИ ДМИТРЕ НЕ НАЗВЕШ ХТО ОЧОЛЮЄ ОБЛАСНУ СПІЛКУ, ХТО В КАЛУШІ.І ЩО ВИ ЗРОБИЛИ ЗА ОСТАННІЙ ЧАС ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО РУХУ НА ПРИКАРПАТТІ? У ОБЛАСТІ ОФІЦІЙНО ЗАРЕЄСТРОВАНІ 10 ОРГАНІЗАЦІЙ.БУЛИ ПОВІДОМЛЕНІ МАРТИНЕЦЬ,КАЙДАШ, АЛЕ ЧОМУСЬ НЕ ВИЯВИЛИ БАЖАННЯ ПРИЙТИ.В ДЕНЬ САМОЇ ЗУСТРІЧІ ТЕЛЕФОН МАРТИНЦЯ БУВ ПОЗА ЗОНОЮ.А ЯКЩО Б ВИ ПРОЧИТАЛИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ (ПРОЕКТ) ДО ЯКОГО МОЖНА ВНОСИТИ ЗМІНИ, ТО Б НЕ КАЗАЛИ, ЩО ОЛІЙНИК ХОЧЕ ДУЖЕ БУТИ ЛІДЕРОМ.

 8. микола снятин сказал(а):

  хочу відповісти сержу чи як він там наступне:пан мартинець побував на форумі у лубнах,члени обласної спілки чорнобиль в кількості 60 чоловік були на пікетуванні кабміну в даний час ми готуємо засідання правління на четвер де будемо вирішувати про подальші дії напередодні дня ліквідатора члени правління виступатимуть перед студентами та учнями шкіл області.ми провели збори чорнобильців у більшості районів області поновили керівників там де було необхідно.
  шановні чорнобильці та наші прихильники хіба у цей важкий час нам треба виясняти хто з нас перший а хто другий…нам потрібно прикласти зусилля для того щоб не допустити знущання над нами зі сторони діючої влади.

 9. СЕРЖ сказал(а):

  Микола Снятин, я не виясняю стоунки хто перший ,хто другий.Це мені не потрібно.Це вже не перша наша спроба скоординувати спільно наші дії.На контакт йде лиш Грабовецький, а більше нема бажаючих.3-го листопада нас було 60 чоловік перед ОДА, а як би ще ваших 60 і інші то вже інша картина.Хоча при загальній кількості 11000чорнобильців по області 60-120 я вважаю що беруть участь у пікетуванні то є дуже мало.І найближчим часом день ліквідатора, це той день коли б ми всі разом вшанували память померлих, згадали живих і висловили свою підтримку голодуючим чорнобильцям.І напевне їм потрібна і матеріальна підтримка.

 10. олег калуш сказал(а):

  шановний пане олійнику скажи будь добрий скільком чорнобтильцям ти допоміг:а)виграти в судах пенсію,б)домогтися отримання санаторно- курортної путівки. в)захистив честь і гідність, коли виганяють з автобусів чи маршруток,г)скільки разів ти виступив перед молоддю з метою розтлумачення значення Чорнобильської катастрофи на деякі наступні події.
  всюди мінус, ото не мути воду, не заважай нікому, бо інші лідери в області щось таки роблять і зробили багато.ти домігся , що деякі чорнобильці мають 2 категорію , а мали третю.Ви воювали роки. а всі ви хворі на внутрішні органи. крім тебе , бо ти – на голову.ото треба було домогтися визнання інвалідності і були би тепер мали статус інваліда війни. що тягне додаткові пільги і мали б пенсії вищі.Це тепер зняли. але їх повернуть, бо люди борються . а не ляпають…

 11. оля івано-франківськ сказал(а):

  донедавна мутила воду кайжашева сімя а тепер якийсь олійник мутить. вже ніби все нормально йшло ми найпершими на заході виступили проти свавілля судів . після – пенсійного фонду. проти окремих чиновників.домоглися що влада на місцях не ігнорує нас, бо вона не може дати гроші на пенсії. ото ода і облрада написали відповідні звернення до києва прийшли відповіді до ода, що щось будуть робити.спілка чорнобил нічого не має спільного з андрєєвим .
  недавно більше 60 чоловік їздили до києва на пікетування кабміну. не було там олійника . бо він тільки вміє сісти до інтернету і щось з пивниці надрукувати, щоб зробити для інших областей думку що на заході дурні.ні тут люди розумні а ти олійнику зупинися . бо не відаєш що робиш.ти найперше зареєструй свої організації в районах. а піся думай про щось більше.

 12. ігор олександрія сказал(а):

  господин олейник ми с мартинцом начинали в киеве вначале 2008 года когда нас чуть не арестовали там еще били корнийчук ваня игорь курлищук вася атаманчук ми заставили суди решать наши вопроси там нас могли арестовать но ми держались знаю многих ваших товарищей с ивано-франковска а о тебе мне рассказивали те кто служил с тобой в зоне компартюга и не меньше ти опоздал на поезд с лидерством у вас есть петя грабовецкий миша боднарчук петя керницкий и другие а ти оставь провоцировать людей натравливая на опитних и преданних бойцов

 13. олег калуш сказал(а):

  я хочу сержу сказати про те що у калуші діяла потужна організація до тих пір поки керував вася атаманчук після того коли вася переїхав до львова керівництво перейшло до ткача володі який і провалив роботу віддав приміщення а тоді став керувати покійний доронін. нехай останній спочиває з богом . а у даний час у калуші як такої спілки чорнобиль немає хоч окремі чорнобильці співпрацюють з обласною організацією.тут просто потрібно щоб хтось захотів бути головою. бо то не так просто.в калуші більше десяти чорнобильців отримували великі пенсії відповідно до рішень судів.

 14. іван івано-франківськ сказал(а):

  шановний олійнику про який перший крок до обєднання йде мова коли в області давно діє страйковий комітет по боротьбі за свої права. куди входять керівники районних та міських організацій спілки чорнобиль.цей комітет відомий по україні бо одним з перших домагався виконання рішень судів проводив акції протесту біля стін ода під пенсійниим фондом, а ти тепер якусь координаційну раду видумав. з тебе твої ж сміються славку. бо я був одного разу на засіданні яке ти проводив так і пахне комуністичною партією чого ти ще не в синоненка не розумію до твоєї ради входять твої холуї які не знаю за о тебе терплять. зійди зі сцени . ціпе.

 15. Олійник сказал(а):

  Івану з Івано-Франківська,Олегу з Калуша,Ігорю з Олександрії,Олі з Івано-Франківська,Миколі зі Снятина та Олегу з Сум.
  Шановні і милі друзі! Я не зазіхаю на ваші успіхи в боротьбі із владою за ваші власні права. Я радий,що ви їх забезпечили собі. Маєте чесну пенсію,вас не облаюють при бажанні скористатися по закону приміським транспортом,отримуєте не так,як я 100 гривень щорічно на оздоровлення замість п”яти мінімальних зарплат. Я навіть вам не завидую,це не в моєму характері. Будьте впевнені,що все сповна зроблено вами безкоштовно для людей,буде зараховано небесною канцелярією.
  Не для виправдувань,а просто так,між іншим, нагадую вам слова мудреців:”Не судіть і самі не будете судимі!” У Калуші мені не соромно глянути чорнобильським побратимам відкрито в очі. Я тут ворогів не мав,не маю і мати не буду. Першу і одну з найперших чорнобильських організацій в області в статусі міскрайонної зареєстрував і очолив я.Ще не було офіційних посвідчень,а калушани мали наші місцеві розроблені і на мій кошт видрукувані. Люди їх бережуть на згадку і понині,бо завдяки мені було організовано у Калуші та селах району мережу торгових кутків,де мої земляки у той час могли придбати такі дефіцитні товари. Якщо ви з Атаманчуком знайомі,на кого посилаєтеся,то зателефонуйте йому і запитайте хто такий Олійник,а не лайнуйте. Мене це навіть не дратує,бо ви заражені вірусом українського жлобства.
  І ще. Вас же ніхто не заганяє в координаційну раду. Продовжуйте воювати проти. А у нас інші підходи – Ми воюємо тільки ЗА. За порозуміння,За злагоду,За силу права,За безапеляційне виконання рішень судів,За законні пенсії,За повне виконання Чорнобильського закону,За справедливісь і людяність. У нашій координаційній раді можуть ужитися лише дійові,високоморальні і чесні чорнобильці. Іншим у нас буде непереливки. Ми готові сприяти законним правам тільки чесним і правильним ліквідаторам та потерпілим. Не стверджую,що всі ви не готові 14 грудня,в День ліквідатора, стати в колону людей гідних,які себе поважають,і пройти центром Івано-Франківська,щоб продемонструвати “рідній” та центральній владі свою спроможність відстояти своє чесне ймення Ліквідатора та постраждалого.Досить підгавкувати владі,що чорнобильці якісь не такі. Схаменімося!!!

 16. Олійник сказал(а):

  Івану з Івано-Франківська,Олегу з Калуша,Ігорю з Олександрії,Олі з Івано-Франківська,Миколі зі Снятина та Олегу з Сум.
  Шановні і милі друзі! Я не зазіхаю на ваші успіхи в боротьбі із владою за ваші власні права. Я радий,що ви їх забезпечили собі. Маєте чесну пенсію,вас не облаюють при бажанні скористатися по закону приміським транспортом,отримуєте не так,як я 100 гривень щорічно на оздоровлення замість п”яти мінімальних зарплат. Я навіть вам не завидую,це не в моєму характері. Будьте впевнені,що все сповна зроблено вами безкоштовно для людей,буде зараховано небесною канцелярією.
  Не для виправдувань,а просто так,між іншим, нагадую вам слова мудреців:”Не судіть і самі не будете судимі!” У Калуші мені не соромно глянути чорнобильським побратимам відкрито в очі. Я тут ворогів не мав,не маю і мати не буду. Першу і одну з найперших чорнобильських організацій в області в статусі міскрайонної зареєстрував і очолив я.Ще не було офіційних посвідчень,а калушани мали наші місцеві розроблені і на мій кошт видрукувані. Люди їх бережуть на згадку і понині,бо завдяки мені було організовано у Калуші та селах району мережу торгових кутків,де мої земляки у той час могли придбати такі дефіцитні товари. Якщо ви з Атаманчуком знайомі,на кого посилаєтеся,то зателефонуйте йому і запитайте хто такий Олійник,а не лайнуйте. Мене це навіть не дратує,бо ви заражені вірусом українського жлобства.
  І ще. Вас же ніхто не заганяє в координаційну раду. Продовжуйте воювати проти. А у нас інші підходи – Ми воюємо тільки ЗА. За порозуміння,За злагоду,За силу права,За безапеляційне виконання рішень судів,За законні пенсії,За повне виконання Чорнобильського закону,За справедливісь і людяність. У нашій координаційній раді можуть ужитися лише дійові,високоморальні і чесні чорнобильці. Іншим у нас буде непереливки. Ми готові сприяти законним правам тільки чесним і правильним ліквідаторам та потерпілим. Не стверджую,що всі ви не готові 14 грудня,в День ліквідатора, стати в колону людей гідних,які себе поважають,і пройти центром Івано-Франківська,щоб продемонструвати “рідній” та центральній владі свою спроможність відстояти своє чесне ймення Ліквідатора та постраждалого.Досить підгавкувати владі,що чорнобильці якісь не такі. Схаменімося!!!

 17. михайло умань сказал(а):

  уважаемие прикарпатци неужели у вас нет более важних проблем чем воевать друг с другом.зачем ви столько внимания уделяете какому – то олейнику. ведь его никто не знает . а он хочет пиариться за ваш счет.как раз єто и есть заготовка власти . когда она випустила пртив вас єтого олейника. ви молодци. принимаете участие и в лубнах , и в киеве, а на него просто не обращайте внимание и он сам остановится , увидя, что никому не нужен.у нас тоже есть распри , но ми не виносим в интернет, как єто делает олейник.ми вам шлем огромний привет и желаем встретиться 14 декабря в столице украини.

 18. Nail сказал(а):

  Сколько желчи, болтовни, пыхатости, посмотрите на себя все, о чём вы все говорите. Зависть, злость, а какие амбиции!!!!!!!!
  Вместо того что бы вникнуть что Вам человек предлагает, ещё не поняв сути, столько грязи вылили. Кто первый, кто последний. Когда бог хочет наказать человека он лишает его разума. Так и у Вас ребята одна болтовня и зависть. Будьте мужиками!!!!!

 19. Михайло сказал(а):

  @ Nail:
  Наіль і це всього одна особа і користується тим, що можа використовувати багатьох. Це клоун і зіваки попали і то не на малі суми а він бажає і дальше виглядати правильним.

 20. Біленчук сказал(а):

  На мою долю випало перелопачувати інформацію у часі і просторі та “не попадаючи під вплив” – аналізуючи коментарі у вище закинутих безпідставно звинуваченнях ЛІКВІДАТОРА категорії 2-А -ОЛІЙНИКА, нарешті вважаю за потрібне відкрити тільки маленьку частинку “ДОКУМЕНТАЛІСТИКИ”.
  Як на мене надаю свій номер моб.тел.для усіх вище згаданих (коментарів) “ПЧ” мій номер моб. тел.(068) 543-03-08.
  І я більше чим упевнений, що з вище перечислених імен та перечислених названих прізвищ, то “одна особа”, окрім №1(Оксана), №5SDEFG,№№15,16, що мав базу даних від ЇХ імені бажає і надалі залишитись на плаву у чорнобильському русі. Прошу, щоб кожен указаний у коментарях мені передзвонив.
  Він каже, що “не андрєвець” а мета і ціль його ідентична. Щоб не займати часу пишу відверто, що у незареєстрованого у органах державної влади Петра Грабовецько, що згаданий у коментарях, м.Івано-Франківськ-інвалід 1-ї групи більше прихильників як у Нестора Мартинця.
  На більше не бажаю і не бачу необхідності тратити час, бо це нижче моєї гідності.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта