?> Європарламент просять перевірити, куди Україна 15 років спрямовувала “чорнобильські” гроші | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
03.12.2011, рубрика "Дайджест"

Європарламент просять перевірити, куди Україна 15 років спрямовувала "чорнобильські" гроші

«Український тиждень», 3 грудня, 2011 17:35

Голова Міжнародної громадської координаційної чорнобильської ради Юрій Бандажевський днями звернувся до депутатів Європарламенту з листом, у якому просить перевірити використання коштів, спрямованих на подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

Про це він розповів в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна».

«Ми просимо ініціювати перевірку Європарламентом використання фінансових коштів, скеровуваних Єврокомісією впродовж останніх 15 років на ліквідацію гуманітарних наслідків аварії на ЧАЕС», - зазначив Бандажевський.

Він повідомив, що у нього є інформація з низки чорнобильських проектів, на які Єврокомісія виділяла кошти.

Зокрема, вчений відзначив Іванківський район Київської області - нині один із найбільш забруднених радіонуклідами цезію-137 і стронцію-90.

«Цей район межує з 30-кілометровою зоною відчуження, стан здоров’я його жителів викликає крайню стурбованість. За період з 1986 по 2009 роки показник поширеності раку щитовидної залози серед населення району збільшився в 40 разів, тоді як до аварії на ЧАЕС це захворювання не реєструвалося. Смертність в Іванківському районі нині вдвічі перевищує народжуваність», - розповів Бандажевський.

За його словами, у Іванківському районі немає жодного контролю з визначення вмісту радіонуклідів.

«Інформаційного забезпечення на рівні, як убезпечити своє життя на зараженій місцевості, як виживати, теж немає. На наших очах відбувається знищення слов’янської популяції в географічному центрі Європи. Це ж справжній радіаційний ГУЛАГ! Навіть лікарні в Іванкові фактично немає. Є місце, куди звертаються жителі зі скаргами на свої недуги, але немає можливості надати їм потрібну медичну допомогу», - обурюється наковець.

За його словами, про проекти, на які європейці виділяють гроші, в Іванкові нічого не знають.

«Як їх (кошти – Ред.) було використано - запитання цікаве. Сподіваємося, незабаром громадськість дізнається відповідь на нього», - додав він.

Міжнародна громадська координаційна чорнобильська рада об’єднує 21 громадську організацію.

Юрій Бандажевський - відомий учений в галузі радіаційної медицини, доктор медичних наук, професор. Він народився у Білорусі, там зараз живе його родина. З 2009 року він живе й працює в Україні, де очолює Координаційний аналітичний центр «Екологія і здоров’я».

http://tyzhden.ua/News/36796

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 3 декабря 2011 г. в 18:32
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта