?> Європейський суд з прав людини | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
16.06.2006, рубрика "Дайджест, Наше право"

Європейський суд з прав людини виніс вирок Україні

Європейській суд з прав людини розглянув 3 справи від 4 громадян України проти держави Україна.

Повідомлення про це містяться на офіційному сайті Європейського суду з прав людини.

Загалом, суд виніс рішення щодо того, що Україна має виплатити своїм громадянам 4,930 тис. євро моральних збитків.

Зокрема, суд зобов’язав Україну виплатити 2 тис. євро моральних збитків мешканцю Києва Олександру КОБЦЕВУ, 1950 року народження, якого було затримано міліцією 30 жовтня 1998 року за незаконне зберігання зброї (у нього було виявлено 8 патронів для мисливської рушниці). Його справа розглядалася у різних судах до 25 грудня 2001 року. Європейський суд визнав Україну винною у порушенні параграфу 1 статті 6 Конвенції справ людини, де зазначається, що судові справи та розслідування мають проводитися у “розумні” терміни.

Другим рішенням Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 2 тис. євро у вигляді компенсації моральних збитків мешканцю м. Дзержинськ Донецької області Сергію ЛІСЯНСЬКОМУ, визнавши Україну винною у порушенні параграфу 1 статті 6 Конвенції у частині, яка стосується права кожного громадянина на чесні та публічні судові слухання. С. ЛІСЯНСЬКИЙ судився з 1999 по 2002 роки з Державним підприємством “Шахта ім. Артема” щодо збільшення компенсації за виробничу травму.

У справі Юрія ПОМАЗАНОГО та Віталія ШЕВЧЕНКА проти України Європейський суд також виніс вирок, згідно з яким визнав Україну винною у порушенні параграфу 1 статті 6 Конвенції у частині щодо “розумних” термінів ведення судочинства, і зобов’язав Україну виплатити кожному по 465 євро компенсації моральних збитків. Обидва позивачі є колишніми інженерами авіакомпанії “Авіалінії України”.

УНІАН (www.unian.net)

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 16 июня 2006 г. в 5:53
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта