?> З А Я В А ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.09.2009, рубрика "Новини"

ФЕДЕРАЦІЯ  ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

23.09.2009

З А Я В А

Федерації професійних спілок України проти втручання міжнародних фінансових установ у внутрішню соціальну політику України

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти спроб Міжнародного валютного фонду, інших міжнародних фінансових установ використати  процес довгострокового кредитування України для руйнування діючої національної системи соціального захисту населення.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив у листопаді 2008 року для України дворічну програму позичок на безпрецедентну суму 16,4 мільярда гривень для боротьби з наслідками економічної кризи і вже надав понад 10 мільярдів гривень.

Профспілки не заперечують проти фінансової підтримки економіки України. Однак аналіз умов, якими супроводжується кредитування, свідчить про те, що МВФ безпосередньо втручається у внутрішню соціальну політику України, прагнучи ослабити систему соціального захисту, знизити рівень соціальних гарантій.

При цьому робота ведеться в обхід соціального діалогу. Умови кредитування приховуються як від народу, так і від соціальних партнерів Уряду - профспілок. Тим самим проігноровано вимогу глобальних профспілок щодо обов’язкових консультацій умов кредитування з профспілками.

Федерація профспілок України констатує, що  саме під впливом МВФ урядовці не так давно виступили з ініціативами обмежити пенсійні видатки, підвищити на 5 років пенсійний вік, зменшити удвічі пенсії працюючим пенсіонерам, жорстко обмежити ріст доходів громадян.

В останніх зобов’язаннях Президента, Прем’єр-міністра України перед МВФ конкретно вказується про підвищення в 2,5 раза ціни на газ для населення, запровадження штрафів до сімей, що затримали оплату комунальних послуг, блокування прийняття Верховною Радою України будь-яких законів, спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати та пенсій.

І це – в умовах високої інфляції, різкого підвищення цін на продовольчі та інші товари, зростання безробіття, неповної зайнятості, масштабного поширення бідності.

Лише завдяки твердій, консолідованій позиції всіх профспілок України вдалося стримати нічим не обґрунтоване підвищення на 20 відсотків цін на газ для населення з 1 вересня ц.р. Однак вже зараз проголошуються нові наміри підвищення цін з 1 жовтня до «європейського рівня», не згадуючи про європейські зарплати і пенсії.

Складається переконання, що Уряд України перестав приймати самостійні рішення і вже міжнародні установи диктують українській владі засади внутрішньої соціальної політики.

Викликають подив і заяви Світового банку, який відкрито підтримує поліпшення умов ведення бізнесу за рахунок ослаблення систем соціального захисту населення та спрощення процедури звільнення працівників.

Всім зрозуміло, що за рахунок ослаблення соціального захисту, зниження соціальних гарантій, гальмування росту зарплат і пенсій вишукуються ресурси, щоб тимчасово покращити економічні показники і продемонструвати нібито успішну роботу міжнародних організацій в Україні.

Федерація профспілок підтримує позицію Міжнародної конфедерації профспілок і вимагає від МВФ та Світового банку виявити повагу до законних прав трудящих України на гідну працю та належний життєвий рівень, наполягає на професійній оцінці разом з соціальними партнерами Уряду України негативних соціальних наслідків схвалених раніше умов кредитування та їх перегляду.

Професійні спілки заявляють: в незалежній Україні має бути самостійна соціальна політика, яка ґрунтується на відкритому соціальному діалозі між владою, профспілками і роботодавцями!

Україна, як правова і соціальна держава, має забезпечити гідну працю і життя своїм громадянам!

Не дамо довести народ до зубожіння і боргової ями!

Прес-служба ФПУ,

www.fpsu.org.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 23 сентября 2009 г. в 16:58
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта