?> ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІІ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.08.2009, рубрика "Дайджест"

ФЕДЕРАЦІЯ  ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

З А Я В А

ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАМІРАМИ ВЛАДИ РІЗКО ПІДВИЩИТИ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти рішення Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) про підвищення ціни на газ для населення на 20% з 1 вересня ц.р. і по 20% - щокварталу протягом 2010 року, в цілому - у 2,5 раза.


Аналіз профспілковими спеціалістами проекту постанови показав, що пропозиції з підвищення ціни на газ не мають об’єктивного економічного обґрунтування. На сьогодні населенню постачається виключно дешевий газ внутрішнього видобутку. Діюча середньозважена ціна (62 копійки за 1 куб.м) вже є економічно обґрунтованою, забезпечує високодохідну роботу газовидобувних компаній і дозволяє їм розвиватися.

Підвищення ціни з 1 вересня до 74 копійок ініціатори пояснюють необхідністю будівництва нових газових свердловин і збільшення видобутку газу для забезпечення національної енергетичної безпеки.  При цьому не передбачається залучення ні бюджетних, ні кредитних ресурсів. Тобто сама держава відмовилась підтримати цю стратегічно важливу галузь.

Таким чином, всю відповідальність за енергетичну безпеку країни влада повністю перекладає на 12 мільйонів збіднілих через кризу сімей, що користуються газом. І це - в умовах, коли стрімко зростають ціни, житлово-комунальні тарифи і безробіття, не виплачуються зарплати, банки забирають останнє за надані перед кризою кредити. На сьогодні понад 8 мільйонів пенсіонерів вперше після 2004 року стали отримувати пенсії, менші від межі бідності, яка становить 778 гривень.

Що стосується подальшого щоквартального підвищення ціни у 2010 році, то професійні спілки не отримали жодних економічних або правових аргументів, які підтвердили б необхідність прийняття такого рішення. Головна мета – вирівнювання цін на вітчизняний та імпортний газ.

Наголошуємо, що після запровадження з 2007 року диференційованих цін на вітчизняний газ українці, заощаджуючи, зменшили щорічне споживання на 2 мільярди куб.м., що дозволяє державі реалізовувати його за ринковими цінами і щороку спрямовувати не менше 5 мільярдів гривень на розвиток галузі.

Федерація профспілок України заявляє, що для оголошеного підвищення ціни на газ для населення немає жодних економічних чи           правових підстав.

Відповідні рішення Кабінету Міністрів України і НКРЕ є антисоціальними, їх справжнім мотивом є прагнення Президента, Кабінету Міністрів і Національного банку України виконати  свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом за передвиборчі багатомільярдні позички, які ще довго повертатиме народ України.

27 серпня ц. р. Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок розглядатиме подання НКРЕ для надання згоди профспілок на підвищення цін на газ.

Федерація профспілок України звертається до Спільного представницького органу профспілок з закликом проявити профспілкову солідарність з трудящими України та їх сім’ями, скористатись своїм правом відповідно до Генеральної угоди з Урядом та організаціями роботодавців і відмовити НКРЕ у наданні згоди на підвищення цін на газ для населення у 2009-2010 роках.

Вимагаємо від Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. згадати про свої неодноразові публічні обіцянки не допустити зростання цін на газ для населення і припинити спроби в черговий раз обдурити власний народ.

Нагадуємо Міністру юстиції України Оніщуку М.В., що без згоди профспілок у Мін’юсту немає правових підстав для державної реєстрації даної постанови НКРЕ, що тягне за собою її нелегітимність.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК, ЯК І ВЕСЬ НАРОД УКРАЇНИ, ПРОТИ АНТИСОЦІАЛЬНИХ РІШЕНЬ ВЛАДИ В УГОДУ МІЖНАРОДНИМ ФІНАНСОВИМ СТРУКТУРАМ !

26 серпня 2009 року

Голова Федерації
профспілок України,
народний депутат України
В.  Хара

Прес-служба ФПУ України

www.fpsu.org.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 26 августа 2009 г. в 18:52
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта