?> Завдяки уряду Азарова росіяни побудують в Україні новий Чорнобиль? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
22.11.2010, рубрика "Дайджест"

Завдяки уряду Азарова росіяни побудують в Україні новий Чорнобиль?

radiacia1

Кабінет міністрів затвердив результати конкурсу, за підсумками якого російське ВАТ «ТВЕЛ» визнано переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.
Відповідне розпорядження, яким уряд погоджується з пропозиціями Мінпаливенерго, прийнято на засіданні в середу, повідомляє прес-служба Кабміну.

У прес-службі відзначили, що «ТВЕЛ» визнано переможцем, оскільки на відміну від іншого учасника конкурсу — американської Westinghouse Electric Company — він висловив готовність інвестувати власні кошти в це будівництво.

Введення в дію нового підприємства передбачається в 2013 році.

До цього часу завод повинен мати можливість випускати паливні стрижні і тепловиділяючі збірки (ТВЗ) у еквіваленті 200 тонн урану на рік, а також мати у своєму розпорядженні потужності для виробництва цирконієвих і нержавіючих комплектуючих виробів в еквіваленті 400 тонн урану на рік.

При цьому в 2017 році очікується наявність на заводі потужностей для виробництва паливних таблеток в еквіваленті 400 тонн урану на рік, а в 2020 році — для виробництва паливних стрижнів і ТВЗ в еквіваленті 400 тонн урану щорічно.

Обов'язковою умовою конкурсу також була вимога передачі технології виготовлення тепловиділяючих збірок на умовах невиключної ліцензії, що дає право на виготовлення зборок для потреб українських АЕС і станцій третіх країн за умови відповідного узгодження з власником технології.

Україна очікує також на період будівництва заводу надання гарантій поставок продукції та комплектуючих виробів, випуск яких ще не налагоджений в країні.

Як відомо, нині «ТВЕЛ» є монопольним постачальником ядерного палива для АЕС України.

Дата публікації: 24-09-2010
Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 22 ноября 2010 г. в 8:37
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта