?> Зміни до законів України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
17.11.2005, рубрика "Наше право"

Зміни до законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та "Про пенсійне забезпечення"

Верховна Рада ухвалила два закони, спрямовані на покращання соціального становища громадян.

Зокрема, ухвалено зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Ними передбачається, що особи, визнані інвалідами, матимуть право на пенсію по інвалідності за наявності в них певного строку страхового стажу на час настання інвалідності або на день їх звернення за пенсією. У відповідності до чинного положення статті 32 згаданого Закону, особа має право на пенсію по інвалідності за наявності у неї певного страхового стажу на час настання інвалідності.

Таким чином, особи з невеликим трудовим стажем, переважно це стосується молодих осіб, позбавляються права на отримання пенсії по інвалідності. А тому, як прозвучало у Верховній Раді, пропозиція про надання права особі, якій вже призначено інвалідність, займатися трудовою діяльністю і таким чином набути необхідний для отримання пенсійного забезпечення трудовий стаж, буде сприяти більшій захищеності даної верстви населення.

Внесені зміни до Закону України “Про пенсійне забезпечення” стосуються багатодітних жінок. Згідно із Законом за вибором матері або у разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох чи більше дітей, чи дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше, ніж за п’ять років до досягнення ним пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу. Законопроект спрямовано на покращання соціального становища багатодітних сімей. За ці закони проголосували відповідно 317 і 335 народних депутатів.

http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 11 (23) листопад 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 17 ноября 2005 г. в 9:27
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта