?> Знати, щоб не боятися | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.05.2005, рубрика "Новини"

Знати, щоб не боятися

«Тільки спеціальні знання можуть розвіяти помилкові твердження і безпідставні страхи, пов'язані з атомною енергією»,

- так вважають організатори спеціального тренінг-курсу для радіоекологів, що відбувся з 31 травня по 2 червня на базі Міжнародної радіоекологічної лабораторії Чорнобильського центру (м. Славутич).

Тренінг організований Чорнобильським центром з ініціативи Молодіжного відділення Угорського Ядерного Товариства «Молоде покоління за атомну енергетику (FINE)», що діє з метою розширення знань молодого покоління про атомну енергетику. Членами організації є студенти, молоді вчені Технічного університету Будапешта, молоді дослідники Дослідницького Інституту Атомної Енергії при Угорській Академії Наук і молоді співробітники АЕС з Пакса.

Під керівництвом досвідчених експертів-радіоекологів, серед яких вчені та фахівці МРЛ, студенти з Угорщини використали унікальну природну лабораторію - Чорнобильську зону відчуження. Учасники тренінгу провели збір і аналіз ґрунтових проб зони відчуження, відпрацювали навички з радіаційного аналізу та радіаційної безпеки. Радіохімічний аналіз відібраних проб угорські студенти виконували спільно з фахівцями МРЛ на сучасному спектрометричному устаткуванні лабораторії.

Отриманий досвід стане для молодих радіоекологів не тільки основою майбутніх дипломних робіт, але і допоможе в подальших професійних дослідженнях.

У ході тренінгу зібрані матеріали для освітнього інформаційного документального фільму про Чорнобильську зону. Як підкреслили організатори тренінгу з угорської сторони, такий фільм стане корисним навчальним матеріалом для професіоналів-ядерників, а також для широкої громадськості і дасть об'єктивну інформацію про стан справ на ЧАЕС і в Чорнобилі через 19 років після аварії.

Учасники тренінг-курсу відвідали також Чорнобильську АЕС,  м. Прип'ять і м. Чорнобиль.

Додатково

Досвід вчених і фахівців Міжнародної радіоекологічної лабораторії, а також  її сучасне устаткування для проведення радіологічних досліджень дають можливість проводити навчальні курси, міжнародні семінари, тренінги для студентів і фахівців на високому науковому рівні.

Більш докладну інформацію Ви можете одержати на сайті Чорнобильського центру www.chornobyl.net

Україна – Корея: перші кроки співробітництва в ядерній сфері

Вперше після підписання в 2002 р. двосторонньої угоди про співробітництво між Україною і Кореєю відбувся діалог про розвиток партнерства в галузі атомної енергетики.

Про обмін досвідом щодо зняття з експлуатації атомних енергоблоків, радіоекології, попередження екологічного тероризму йшла мова на зустрічі директора-координатора Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології Євгена Гаріна з віце-президентом Корейського дослідницького інституту атомної енергії (KAERI) Юн Хо Янгом і директором  відділення співробітництва в сфері атомної енергетики Міністерства науки і технологій Кореї (MOST) Йонг-ба Чоєм.

Учасники зустрічі поділилися своїм досвідом роботи в галузі атомної енергетики, обговорили шляхи взаємовигідного співробітництва.

Зустрічі відбулися у рамках візиту української делегації до Сеулу 30 травня – 1 червня 2005 р. Метою візиту, організованого посольством Південної Кореї в Україні, було обговорення можливостей науково-технічного співробітництва двох країн. Українську делегацію представляли керівники ряду вітчизняних науково-технічних організацій.

З метою розвитку досягнутих у ході переговорів домовленостей корейська делегація планує відвідати Чорнобильський центр в Україні у вересні 2005 р. і провести наради на міністерському рівні.

Інформаційно-аналітичний відділ
Чорнобильського центру
www.chornobyl.net 

Надруковано «ПЧ» № 5(17) травень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 5 мая 2005 г. в 13:13
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта