?> Зона відчуження | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
06.08.2005, рубрика "Новини"

Сергій Парашин прокоментував інформацю про скорочення зони відчуження

Сергій Парашин – начальник Державного департаменту – Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення прокоментував скорочення зони відчуження:

“Останнім часом з неймовірною швидкістю поширюється не зовсім достовірна інформація про скорочення зони відчуження. Зона схожа на прямокутник, а не коло, як гадає більшість громадян. Її розміри 40 на 60 кілометрів, а площа близько 2 тисяч 400 квадратних кілометрів. У центрі знаходиться сама Чорнобильська станція, а навколо розташована велика кількість організованих та неорганізованих сховищ, які утворилися в результаті аварії. Зона відчуження виконує санітарно-захисну функцію. Ми цілком контролюємо ситуацію, яка склалася на цій території. Питання скорочення її розмірів не стоїть зараз гостро. Інша річ, що ця ділянка нашої країни має краще слугувати Україні та її народові. Для цього на зараженій  території проводиться комплекс заходів по дезактивації та ліквідації забруднення.

Існують інші території навколо зони відчуження з підвищеним радіаційним фоном. Там проживають люди, і радіологічний контроль за цими теренами здійснюється постійно.

Згідно з останніми вимірюваннями радіаційного фону можна зазначити, що ці території очищуються, тому передбачається їх зняття з контролю, тобто скорочення. Якщо раніше радіологічний контроль забезпечував соціальні гарантії та виплати мешканцям цих територій, то в майбутньому, коли контроль буде знято, виплати будуть

скасовані.”

Прес-служба МНС України,

http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 8(20) серпень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 6 августа 2005 г. в 7:54
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта