?> ЗРАДА НЕ ПРОЙДЕ! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
08.11.2011, рубрика "Наше право, Трибуна"

ЗРАДА НЕ ПРОЙДЕ!

У далекі 20-ті роки минулого століття великий російський поет Володимир Маяковський писав:

«Когда я итожу то, что прожил

И роюсь в днях, ярчайший где,

Я вспоминаю одно и то же:

Двадцать пятое – первый день…»

Володимир Володимирович говорив про події, що сталися в ніч з 25 на 26 жовтня 1917 року за старим стилем літо обчислювання. А за новим стилем, але вже в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року у кількох десятках кілометрів по прямій від столиці України, матері «городов русских» Києва сталася величезна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції. На ліквідацію цієї безмірної екологічної біди кинулись люди зо всіх просторів тоді необ’ємної радянської країни. І в першу чергу – громадяни України. Ціною свого здоров’я, свого життя ліквідатори, без перебільшення скажу, врятували світ від радіаційного лиха. Тоді вони навіть гадки не мали, що пізніше, у 1990 році, вийде закон про їхній захист, з’являться якісь пільги та дрібні привілеї щодо покращення їхнього здоров’я, житлових умов, харчування тощо. Тим більш не могли ці безстрашні люди знати і про те, що втікачі, які покидали столицю у травні 1986 року, та ті, хто казав, що добровільно йти до пекла Чорнобильської зони можуть лише люди не с повні розуму, виявляться правими. Бо дуже швидко буде забутий їхній подвиг, а Чорнобильський закон діятиме лише на папері. При цьому ще час від часу він змінюватиметься у гірший для учасників ліквідації та відселених із зони людей бік.

На превеликий жаль, навіть у такому урізаному вигляді цей закон не діє. І той із постраждалих, хто знайшов сили, здоров’я і час відстояти хоча би частку своїх прав у безкінечних коридорах українських судів (хочу надати належне більшості наших суддів, які намагаються діти у рамках чинного законодавства!), не може отримати йому належне. Тому що рішення судів не виконуються державними інститутами влади. Влади, яку, до речі, утримують ці самі обездолені люди.

У такій непростій ситуації керівники деяких чорнобильських громадських організацій замість того аби відстоювати інтереси хоча б членів своєї громади, на усю країну заявлять про необхідність зменшення соціальних виплат рятівникам людства. Дивно, страшно і боляче чути від пана Андрєєва, голови «Союз Чорнобиль України» таке: «…нельзя позволить себе, чтобы одна небольшая социальная группа решала свои вопросы за счет ликвидации социальных программ для всех остальных миллионов чернобыльцев Украины. Нужно понять состояние тех людей, которые не могут выйти, которые прикованы болезнью к кровати. Получит ли сирота свои 400 гривен после того, как другие удовлетворят все судебные решения. Нет, конечно». Я можу зрозуміти не зовсім коректні висловлювання у бік ліквідаторів, скажімо, професора, крупного буржуа, якій і дороги-то до Чорнобильської АЕС не знає. Але я ніколи не сприйму голослівні заяви згаданого вище пана (якого, до речі, я, як переважна більшість ліквідаторів, не уповноважував підписувати якісь там меморандуми із владою про погіршення існуючого нашого стану).

Питаю себе, що це: недалекоглядність так званого лідера (читай: штрейкбрехера), тупість, даруйте, чи заздалегідь продуманий крок?..

Пане Андрєєв, закликаю вас, згаменіться, згадайте заради чого відали і віддають свої життя ліквідатори (з кожним днем їх стає все менше, вони ідуть за межу життя), заради чого утворена очолювана вами спілка!!! А якщо не спроможні це зробити, то добровільно підіть з посади голови організації, не ганьбіть хоча би її членів. Дайте їм можливість відстоювати свої права, права своїх побратимів та колег. Нехай вже вони нагадають нині владу придержавшим, дірвавшимся, даруйте, до державного корита, що саме народ є не лише наповнювачем цього корита, а й головним джерелом влади у країні. Нехай підкажуть цим кермачам із яких джерел можна поповнити державний бюджет.

Зокрема, такими джерелами можуть бути: введення прогресивного податку для буржуа; зменшення апетитів «народних обранців», плюс такий фактор: якщо, наприклад, заміст 450 їх буде 145-150 (!); скорочення потоків грошей до офшорних зон, відродження заводів та фабрик, а головне – сільського господарства (забезпечивши крім того людей робочими місцями); внесення таких контролюючих і караючих поправок до законів, при яких дійсно буде зменшена кількість тіньового обороту коштів в економіці; боротьба не з вітряками, а із справжньою корупцією, у першу чергу в коридорах влади та багато-багато іншого. Тут головне бажання не на словах,а на ділі усім цим зайнятися.

Ліквідатори, постраждалі та всі знедолені, люди, браття мої!

Об’єднуйтеся, гуртуйтеся, сміливо відстоюйте свої права! Пам’ятайте, що ніхто, окрім вас самих, вам не допоможе. Коли народ разом, він непереможний, йому легше долати негаразди. Тримайтеся!

Бажаю усім витримки, здоров’я, успіхів та перемог!

Анатолій Москалюк, учасник ліквідації на ЧАЕС у травні та серпні 1986 року,

інвалід ІІІ групи

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 8 ноября 2011 г. в 14:48
и размещена в разделе Наше право, Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "ЗРАДА НЕ ПРОЙДЕ!" 7 комментариев

 1. shrhj сказал(а):

  Невже не зрозуміло, що такі вже давно на крючку у влади и пляшуть під їх дудку! Питання що за Чорнобильська організація таких терпить, значить це дійсно такі ж клони, які віртуально захватили слово від імені всіх Чорнобильців. Будьте пильні -ворог не дрімає, даже зараз! Невідомо, чиї і що це за сайти, а такі вже давно створені і створюються для підстраховки нових і старих…

 2. shrhj сказал(а):

  Судіть тільки по діях та результатах, а не по болтовні!!

 3. Василь сказал(а):

  Хотілось би знати яка пенсія у п.Андреєва.Я думаю що аж ніяк не від 700-1450гр.І при його пенсії він не має права розказувати як повинні жити остальні Чорнобильці.

 4. kuznja сказал(а):

  С ноября 2011 года ПФ г.Тернополя прекратил выплату пенсий инвалидам Чернобыля по постановлениям судов. Пока КМУ будет месяцами заседать и делать вид, что что-то решают, уже некому будет выплачивать пенсии – по-умирают! Только на Тернопольщине, когда узнали, что им в ноябре не выплатили пенсии по постановлениям судов, умерло около трёх человек! Если кто получает больше 10 тис. пенсии, с них эти пенсии и снимайте, – или боитесь их? Надо было Азарову с Тигибко не врать на всю страну, а сказать, что мы будем всё делать для затягивания выплат пенсий по постановлениям судов, так-как теперь на Украине мы(!?) суды, закон и Конституция!? ГАНЬБА -НА ВЫЛА!!! Их уже не волнует, что могут оказатьса вместе с Тимошенко по ст.ст. 14, 255, 256 КАСУ; ст.ст. 175, 365, 382 ККУ та ст.ст. 8, 19, 22, 46, 48, 55, 58, 60, 68, 124 Конституції України. Когда же закончится беззаконие – может уже сегодня или на том свете? Чтоб не говорили, это реальный ГЕНОЦИД против инвалидов Чорноболя!!! Геть такого гаранта!

 5. барбудос сказал(а):

  Пенсии до 30 тыс, это по решению европейского суда! Они их обязаны выплачивать! А у кого 5 тыс они урезали до 1 тыс. Я не пойму одного, если вы не умеете руководить, уступите мест людям с головой а не с куриными мозгами.

 6. иуки сказал(а):

  Всім – не вірьте, що для вас не має грошей на пенсії, хай менше крадуть! Ви повинні зрозуміти, що за рік часу Україна скотилася з правової держави до повної диктатури одного “гаранта”! В країні не діють Конституція, Закони, постанови суду, а головне дії виконавчої влади підпорядковано не законам країни, а вказівкам одної людини, яка узурпувала владу і на цій оснеові виносить, нові Закони, які повністю суперечать уже прийнятим діючим Законам, а головне Конституці!!! Але це не тривожить ні “гаранта” ні всіх гілок влади, якщо ці гілки іще можна назвати владою?! Попробуйте звернутися по питанню правопорядку чи скоєння злочину до любої гілки влади… В кращому випадку отримаєте формальну відписку з посиланням на виконання нового закону-клону, який підімяв під себе всі інші Закони та Конституцію! А прокуратурі якби, хто очі замилив не говоримо вже про юстицію, якої вже практично немає бо вона виконує закази “гаранта” по штампуванні нових законів-клонів по яких він буде вести своє правління!! Просніться і звірте, що діється реально, а що написано в Конституції та Законах до приходу “гаранта”! Така діяльність схожа на діагноз…! Прийшов час коли розмовляти з владою мовою закону неможливо – тепер влада “закон”! Але головну помилку “гарант” традиційно вже зробив – рано чи піздно, але за свій “базар” перед народом відповість, або швидше втіче за бугор з нашими пенсіями, яких для нас немає!!
  http://alder.pp.ua/2011/11/blog-post_9834.html

 7. jetjk сказал(а):

  И подлые удары в наши спины
  Не заберут у нас
  СВОБОДНОЙ УКРАИНЫ!!!
  Членам Партии Регионов – Проскурину, Виннику и их жополизам посвящается.
  Да, наивные старушки, старички и дурачки,
  Все, кого, как деток малых, «голубые ПеРдуны» на мякине провели.
  Голоса свои отдали? Пожинайте их плоды.
  Навалилось на Вас счастье. Коммунизм уже настал.
  Президент Ваш – Янукович, тот, что профессионал.
  Он «проффесор» с большим стажем (пара «ходок» не предел),
  Всех увидел, всех услышал, даже «кинуть» всех успел.
  Вот с Николкою Пахло (Вы не путайте с «гавно», псевдоним его «Азаров»),
  Отгрузил он Вам зарплат, пенсий, всяческих доплат, снизил цены и тарифы,
  Вставил русский Вам язык, да и все, что обещал, когда к власти путь топтал.
  Ну, а пошесть с ним пришла, это ж страшные дела!
  Где ресурсы – повсеместно, всех меняют на «донецких»
  И сосут все наши средства словно «черная дыра».
  Для наглядности:
  http://realt.ua/Statti/0_Index.php?idn=65909&idr=1024#211
  http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2011/10/19/6686588/

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта