?> ЗВЕРНЕННЯ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.02.2006, рубрика "Соціальне партнерство"

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента, Уряду та Верховної Ради України, до Глав усіх країн світу, до Ради Європи, ЮНЕСКО, ООН

Останні тривожні світові події свідчать про те, що всі найболісніші проблеми сучасності – від економічного занепаду та зростання злочинності аж до воєн та екологічних і техногенних катастроф – мають „довгий хвіст”.

Pripyat

Що посіяли, те й пожинаємо! Саме духовна деградація і злочинна безвідповідальність завели людство у порочне коло постійної боротьби з наслідками власної недосконалості. На шляху свого розвитку воно отримувало чимало попереджень. Одним із них стала Чорнобильська катастрофа, що деформувала екологію всієї Землі. Тому й слово Чорнобиль відоме тепер в усіх куточках світу.

Але чи побачили ми крізь призму цієї трагедії всі вади нашого існування та господарювання на Землі? На жаль, людство все ще не звикло вчитися на уроках минулого. Хоча втішно вже те, що у вересні минулого року на саміті СНД в Астані (Казахстан) з ініціативи України всі країни СНД оголосили 2006 р. – роком пам'яті жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А Генасамблея ООН оголосила 26 квітня – міжнародним Днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Згадане рішення ООН дуже важливе для того, щоб ця відома всьому світові скорботна дата стала ще й Днем Надії, першою віхою самоусвідомлення і самоочищення людства. Вважаємо, це станеться завдяки засвоєнню головного уроку Чорнобиля – того, що без духовного відродження людство приречене на глобальну катастрофу, коли вся планета може перетворитися на “мертву зону”, як чудове місто Прип'ять. Але понад шість мільярдів землян нікуди буде переселити!..

Не випадково саме місто Прип'ять стало втіленням символу можливої планетарної катастрофи. За 20 постчорнобильських років його відвідали тисячі людей з усіх куточків планети, яким це, колись гарне й молоде, місто нагадало власні великі й малі міста надто незахищеного сучасного світу. Всі вони стверджують, що відвідання мертвого міста-привида Прип'яті та Чорнобильської зони залишило в їхніх душах довічний карб, і що вони вже не зможуть жити так безтурботно й бездумно, як раніше. Адже змінити світ – означає змінити себе!

Згадаймо, що колишній віце-президент США Альберт Гор після відвідання ЧАЕС і мертвого міста Прип'ять у липні 1998, виступаючи в Києві у Національному музеї Чорнобиля, назвав наш час "великим моментом вибору", а головним уроком Чорнобиля – необхідність очищення. „Те, що сталося в Чорнобилі, – сказав він – має переродити духовно не тільки тих, кого торкнулася ця трагедія, а й усіх нас, якщо врахуємо той урок, що всі ми перебуваємо у спільній зв'язці. Виклик Чорнобиля полягає у визнанні того, що в полі нашої відповідальності перебуває сама Земля. Можливо, небезпечність новітніх технологій поверне до давньої мудрості – мудрості доброти. Виживання не потребувало цього раніше, але вимагає цього тепер…". А. Гор закликав об'єднати зусилля, щоб утілити цю вищу мудрість світу в нові закони та угоди, аби ми “не розпалися, не загинули, а тривали в нащадках”.

Саме з цією метою звертаємося до ООН і ЮНЕСКО, до Глав усіх країн світу, і, насамперед, до Глав країн, котрі найбільше постраждали від Чорнобильської трагедії, – України, Росії та Білорусі, – зі злободенною ініціативою – надання місту Прип'яті міжнародного статусу Міста-Музею, а 15-км зоні відчуження навколо Прип'яті, включаючи місто Чорнобиль, – статусу історико-екологічного заповідника, пам'ятки найбільшої техногенної катастрофи планети.

Такий статус уможливить захист міста Прип'ять не тільки від мародерів і вандалів, а й від надмірних руйнацій, адже воно має залишатися Нагадуванням і Попередженням – для запобігання нових катастроф. І дай Боже, щоб такий пам'ятник був останнім на Землі!

У резолюції Генасамблеї ООН стосовно Чорнобиля, загальна кількість співавторів якої – 69 країн, сказано, що ООН "продовжує грати важливу координаційну роль у зміцненні взаємодії щодо чорнобильських питань на міжнародному рівні, в яких головний наголос робиться на програмах реабілітації розвитку постраждалих територій"…  Надання Прип'яті міжнародного статусу міста-музею може бути одним із найважливіших подібних програм і дати світові надію, що на Землі не буде більше таких страшних пам'яток безвідповідального використання небезпечних технологій. Тому ми закликаємо всіх людей Доброї Волі, всі гуманітарні, культурні, релігійні та громадські організації світу, всіх, кому не байдуже майбутнє Землі, подати свій підпис під цим Зверненням.

Я (Прізвіще, ім'я, по батькові; вік)__________________________________________ ______________________

Громадянин _____________________________________________

Спеціальність_________________________________________________________________

Додатково про себе повідомляю__________________________________________________ _______________________________________________________________________________

Звертаюся до Президента, Уряду та Верховної Ради України, до Глав увсіх країн світу, до Ради Європи, ЮНЕСКО, ООН

Я вважаю за необхідне надати місту Прип'ять міжнародний статус Міста-Музею, Міста-Памятки найбільшої техногенної катастрофи планети, і ставлю свій підпис під Зверненням, присвяченим цій ініціативі.

Підпис____________________ Дата________________________

Поштова адреса для відправлення заповнених анкет (відправляти з позначкою "Третя Прип'ять"):

Редакція газети "Літературна Україна"

Бульвар Лесі Українки, 20

Київ - 01601

Україна

З усіх питань з приводу акції пишіть на e-mail: prometey@pripyat.com

http://pripyat.com/

Надруковано «ПЧ» № 3 (27) лютий 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 18 февраля 2006 г. в 19:34
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта