?> Звернення | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.03.2011, рубрика "Соціальне партнерство"

www.horsecez.co.cc

Вельмишановні пані та панове!

26  квітня 2011 року світ згадуватиме 25-ті роковини трагедії аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Подолання наслідків Чорнобильській трагедії актуальне й донині. Одним  із  альтернативних  шляхів  відновлення забрудненої природи є використання диких тварин, наприклад  коней в Голландії, Франції, тарпанів у Польщі та Німеччині.

З метою екологічної допомоги радіаційно-забрудненій природі України восени 1998 року було здійснено перевезення до території Чорнобильської зони відчуження  (ЧЗВ),  двох десятків диких коней Пржевальського з Біосферного заповідника Асканії-Нова.

З цього моменту Інститутом  зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України роз почато проведення експерименту щодо природного відродження кіньми Пржевальського забрудненої території.

За 12   років досліджень Інститутом  зоології накопичено унікальний світовий досвід щодо екологічної ролі коней Пржевальського у відновленні територій. Виявлено, що дикі коні Пржевальського у Чорнобильської зони відчуження:

накопичують радіонукліди втричі менше, ніж свійські коні та велика рогата худоба;

на пасовищах диких коней  Пржевальського виявлено більшу кількість видів рослин, порівняно із територіями, де випас відсутній;

існування диких коней в ЧЗ  сприяє фіксації радіонуклідів в ланцюгу ґрунт – рослина – тварина, перешкоджає виходу радіонуклідних часточок в повітря з димом, чи їх потраплянню в ґрунтові води.

Отже,   природі слід лише трішки допомогти й не заважати – вона сама відновиться після катастрофи,  яку спричинила людська діяльність.  В результаті експедиційних виїздів накопичено унікальний архів фотографій з відображенням життя дикого табуна на просторах ЧЗВ.

Спеціально до 25-х роковин  Чорнобильської трагедії науковим співробітником Інституту зоології,  кандидатом біологічних наук, Катериною Андріївною Слівінською підготовлена монографія  «Кінь Пржевальського  (Equus  caballus  p rzewalskii  Poljakov, 1881) в Чорнобильській зоні відчуження:  екологічний та паразитологічний аспекти» (240 сторінокА4, включно із кольоровими фотографіями диких коней Пржевальського).

Матеріали, які ввійшли до книги, доповідались особисто автором на численних міжнародних наукових конференціях,  зокрема в Генті,  Бєльгія (2007),  в Адіс-Абебі,  Ефіопія (2007),  в Парижі, Франція(2008), у Вроцлаві,  Польща(2009), Пулавах(2010) та мали значний міжнародний резонанс.

Видання цієї книги має великий інтерес для всіх,  хто займається проблемами відродження земель, що зазнали масштабного людського використання, та зацікавленні  у створенні гармонійних природних ландшафтів.

Автор монографії та Інститут зоології будуть вдячні за посильну грошову допомогу в реалізації цього проекту та запрошують меценатів до співпраці.

Передбачається розміщення рекламної інформації приватних  фірм  та  письмові  подяки  приватним  особам  у відповідному розділі книги.

Будь-які форми допомоги заохочуються.

З повагою, автор книги, Катерина Слівінська

КОНТАКТИ:

Слівінська Катерина Андріївна

Інститут зоології НАН України,

вул. Б.Хмельницького15,

м. Київ– 30, 01601, Україна

e-mail: horsecez@gmail.com

Контактний телефон: +38-066 637-95-20

http://www.horsecez.co.cc/album/chernobyl/index_2.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 19 марта 2011 г. в 21:42
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта