?> Звернення чорнобильців Івано-Франківщини з Коломиї | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Звернення чорнобильців  Івано-Франківщини з Коломиї

Наш сайт: kolo-chornobyl.at.ua

Звернення

Чорнобильці Івано-Франківщини вимагають відставки вищого керівництва області. 01.05.2010 р. було забрано пенсію виграну у судах у 107 ліквідаторів аварії на ЧАЕС без попередження та обґрунтування. 01.08.2011 р. було забрано пенсію у 102 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Знову цей прикрий інцидент стався в нашій області, пенсії забрали, чорнобильці помалу вмирають, сім’ї зубожіють, діти не мають змоги вчитися, в області повний геноцид чорнобильців та всіх мало захищених категорій. Це знищення, котре безкарно не минає. Нажаль Уряд України і Парламент теж дотримуються вовчих законів, постанова 9127 від 09.09.2011 р. фактично з’їдає всіх ветеранів, інвалідів війни та праці, афганців, чорнобильців, вдів, малозабезпечених. Разом з тим надає безрозмірні пільги та преференції депутатам Верховної Ради, Кабміну та вищим органам влади. Це недопустимо, ми теж люди а не відходи. Тому і в подальшому будемо пікетувати і влаштовувати акції протесту (20.09. 2011 р. 53 члени організації прийнали активну участь у пікетуванні Верховної Ради України). Справа доходить до масових акцій та голодувань по всій Україні.

Верховною Радою України 09 вересня 2011 року був прийнятий в першому читанні проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 року, внесений Кабінетом Міністрів України)

Приписами , вміщеними до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту вносяться зміни до деяких Законів України у тому числі до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи», , які не мають безпосереднього відношення до предмету проекту. Їх включення до проекту суперечить частині 8 ст.90 Регламенту Верховної Ради України, згідно з якою в розділ «Перехідні положення» проекту повинні включаютись зміни до інших законів, необхідні для реалізації положень зазначеного закону.

Зазначені у Перехідних положеннях норми передбачають скасування конкретизованих обсягів соціальних гарантій постраждалим від Чорнобильської аварії громадянам, які закріплені спеціальним Законом.

Визначення розмірів державних пенсій для постраждалих внаслідок Чорнобильської актастрофи та пільг за рішенням Кабінету Міністрів України, , є порушенням принципів верховенства права , правової певності, а також положень Конституції України , зокрема ст. 21 - щодо невідчужуваності і непорушності прав людини та ст. 22 - щодо недопустимості звуження їх змісту і обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів

Статтею 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначино ,що дія його положень не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону , але на жаль депутати Верховної Ради або не знають Конституцію України та норми спеціального Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», або просто ігнарують іх .

Відповідно до пунктів 1 та 6 ч.1 ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються: «права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; основи соціального захисту, …». , але в разі прийняття цього закону , всупереч положенням ч.2 ст.6, ч.2 ст.8, ч.2 ст.19, п.3 ч.1 ст.85, п.6 ч.1 ст.92 Конституції України, буде легалізоване втручання Кабінету Міністрів України у сферу виключної компетенції законодавчої гілки влади , що є порушенням принципів верховенства права - принципу пропорційності, забезпечення правових очікувань, правової певності, права захисту та призведе до порушення стабільної і передбачуваної системи наших прав та знизить гарантії їх реалізації.

Крім того нам достовірно відомо, що 5 вересня 2011 року, на засіданні Кабінету Міністрів України, в п.7 ч.3 - « Рішення з окремих питань», ПРОТОКОЛ № 63, Прем'єр – Міністр України Азаров М.Я. дав вказівку Пенсійному Фонду України забезпечити здійснення виплат чорнобильських пенсій встановлених згідно ст.ст. 50, 54 Закони України №796-ХII «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» у тому числі і згідно судових рішень, прийнятих на виконання вказаних статей Чорнобильського закону(які, до речі, пройшли всі судові інстанції, давно набрали законної сили і вже виконувались Пенсійним Фондом), в розмірах передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011г. №745 «Про встановленні деяких розмірів виплат, які фінансуються за рахунок Державного бюджету».

В разі реалізації Пенсійним Фондом вищезгаданого розпорядження - ДЕРЖАВНІ ПЕНСІЇ, ЩО ВИПЛАЧУЮТЬСЯ НАМ ІНВАЛІДАМ – ЧОРНОБИЛЬЦЯМ , ЯК ОБЧИСЛЕНІ З ЗАРОБОТНОЇ ПЛАТИ ТАК І НАРАХОВАНІ ЗГІДНО РІШЕНЬ СУДУ , БУДУТЬ ЗНАЧНО ЗМЕНШЕНІ . В результаті КРИТИЧНО ВПАДЕ РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАШИХ СІМЕЙ І МИ ІНВАЛІДИ – ЧОРНОБИЛЬЦІ, ВТРАТИМО МОЖЛИВІСТЬ ПРИДБАТИ НЕОБХІДНІ ЛІКИ, ЩО Є ЗАГРОЗОЮ НЕ ЛИШЕ ЗДОРОВ'Ю, АЛЕ І ЖИТТЮ БІЛЬШОСТІ З НАС .

НА ВИКОНАННЯ ВКАЗІВКИ АЗАРОВА В УПРАВЛІННЯХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ, У ТОМУ ЧИСЛІ І НАШОЇ ОБЛАСТІ, ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯННЯ, ЩО ПІДПАДАЄ ПІД СКЛАД ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 382 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ,

– «НЕВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ».

Ми розуміємо , що Пенсійний Фонд, зобов'язаний керуватися нормативними актами виданими урядом, проте - відповідно до ст. 60 Конституцій України :

«Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження або накази. За дачу і виконання явно злочинного розпорядження або наказу настає юридична відповідальність.»,

і оскільки данна вказівка, не виконувати рішення судів, порушує ст. 124 Конституції України :

«Судові рішення приймаються судами ім'ям України і є обов'язковими до виконання на всій території України.»

і підводить працівників Пенсійного Фонду під дію ст. 382 Кримінального Кодекса України , просимо підтримати вимоги:

1. Депутатам Верховної Ради – не приймати проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» з нормами Перехідних положень , які урізають пенсії та пільги і фактично знищують інвалідів – чорнобильців.

2. Премєр – міністру Азарову М.Я. – терміново відмінити розпорядження , стосовно не виконання рішень суду щодо державних пенсій інвалідів – чорнобильців, як таке що підподає під дію ст. 382 Кримінального Кодекса України .

3. Президенту України В.Ф. Януковичу - не підписувати Закон України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» , у разі його прийняття Верховною Радою з такими нормами розділу Прикінцевих та перехідних положень, що порушують 5-ть статей Конституції України , урізаючи пенсії та пільги інвалідів – чорнобильців і терміново , з метою не допущення здійснення масових преступних діянь Пенсійним Фондом України , що підподають під дію ст. 382 УК України, дати доручення Премєр – міністру Азарову М.Я.. - відмінити розпорядження , стосовно не виконання рішень суду щодо державних пенсій інвалідів – чорнобильців. Просимо керівництво області виправити свої помилки та направити відповідні звернення до зазначеених осіб.

вересня 2011 року

Голова правління /В. І. Познік/

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 17 ноября 2011 г. в 15:21
и размещена в разделе Наше право, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Звернення чорнобильців Івано-Франківщини з Коломиї" 6 комментариев

 1. Ирина сказал(а):

  Моє бачення виходу із кризової ситуації

  1. Пенсіі, інвалідам- ліквідаторам, пов’язаних з ліквідацією аварії на ЧАЕС відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – 10 мінімальних пенсій за віком.(це максимум)
  Відповідно на даний час становить
  784 гривні * 10= 7840грн. це максимальна пенсія,
  і не повинна бути більшою ні у кого!

  Хто отримує більше (а це мабуть 1- ші секретарі горкомів, обкомів чи депутати- перерахувати до – 7840грн.

  2. Пенсіі чиновникам, Держ.службовчям (яких в країні більше ніж інвалідів- ліквідаторів), які отримують пенсії від 12000 до130000 грн.
  – перерахувати до – 7840грн.

  Виконання п. 1 і п.2 зніме напругу у суспільстві.

  p.s

  Конституція забороняє зменшувати нараховані пенсії чиновникам, Держ. Службовцям, але згідно зі Статтею 124 Конституції«Судові рішення ухвалені судами іменем України є обов’язковими до виконання на всій території України.»

  З повагою Алфьорова Ірина Іванівна 245 54 32

 2. Олег Эдуардович сказал(а):

  Ваши слова,да богу в уши.Но это лишь одни мечты….

 3. тнокуа сказал(а):

  В самом большом райцентре Тернопольской области городе Чорткиве у здания Пенсионного фонда собрались почти 100 чернобыльцев и афганцев, которым урезали надбавки к пенсиям. Об этом сообщил корреспондент ZN.UA.
  Они ожидали ответ из Конституционного суда, который после 15 ноября должен был дать оценку действиям правительства и Пенсионного фонда на соответствие Конституции Украины. Но ответа не поступило.
  Руководитель акции Владимир Чепыга убеждал корреспондента ZN.UA в том, что в помещение райотдела Пенсионного фонда мирных пенсионеров не пускала милиция.
  «К нескольким пожилым людям милиция применила силу, оттеснив их обратно, кого-то придавила», — сообщил координатор.
  Заместитель начальника УМВД в области, начальник милиции общественной безопасности Василий Облещук, (который сам имеет статус чернобыльца) которого депутаты облсовета вызвали в сессионный зал дать соответствующие объяснения, не подтвердил, но и не опроверг эту информацию.

 4. тнллоуа сказал(а):

  Алфьорова Ірина Іванівна, ми то розуміємо, але банда цього розуміти не хоче!

 5. СЕРЖ сказал(а):

  ІРИНА, НА МОЮ ДУМКУ САМЕ ЦЯ НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ І ВИВЕЛА НА АКЦІЇ ПРОТЕСТІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ І АФГАНЦІВ, ТА ІНШИХ.А ЛЕ ВЛАДІ ЦЕ ПО БАРАБАНУ.

 6. Горан сказал(а):

  Серж добре сказав на рахунок протестів, але боюсь, що одними протестами (мирними) барабан не заткнути, треба діяти більш радикально і рішучіше.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта