?> Звернення до чорнобильців України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
17.03.2016, рубрика "Новини"

Звернення до чорнобильців України

Дорогі побратими-ліквідатори, шановні чорнобильці!

Наближається 30-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС, яка визнана наймаcштабнішою техногенною катастрофою  в історії людства. Завдяки подвигу ліквідаторів, ціною їхнього життя і здоров’я вдалося врятувати Україну, Європу і Світ від ще більш згубних наслідків цієї катастрофи.

За останні два десятиліття кількість громадян України, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, скоротилося у півтора рази. Але нас, чорнобильців, на Україні ще більше двох мільйонів, і ми маємо право на життя на рідній землі. Напередодні 30-х роковин Чорнобильської трагедії ми сподівалися, що влада зробить все можливе щодо конкретних заходів з вшанування подвигу ліквідаторів та поновлення законних прав постраждалих, які сама ж влада й порушила.

Зокрема, сумнозвісним Законом №76 від 28 грудня 2014 року,  всупереч вимогам Конституції України, було позбавлено будь-якого захисту кілька сотень тисяч постраждалих, у тому числі дітей, фактично беззахисними залишилися учасники ліквідації аварії Чорнобильській АЕС  2-ї і 3-ї категорій. Скасована система забезпечення  чорнобильців належним житлом. Інваліди, у тому числі діти, ліквідатори, інші постраждалі не можуть придбати життєво необхідні ліки за свої жалюгідні пенсії, які не лише не проіндексовані відповідно до зростання вартості життя, але й оподатковуються.

Сьогодні більшість інвалідів і ліквідаторів, які є захисниками Вітчизни, страждають від цілої низки важких захворювань, вони щоденно змушені виборювати своє право на життя.

Ми неодноразово зверталися до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України,  намагаючись донести   найболючіші проблеми чорнобильців і наше бачення щодо шляхів їх вирішення. Нажаль, й досі ми не отримали відповіді, зокрема, й що стосується особистих зустрічей керівників держави з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій. Влада не хоче іти на чесний, предметний діалог з рятувальниками України щодо поновлення належного соціального захисту чорнобильців, навіть на передодні 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Кабінет Міністрів України не виконує Указ Президента України «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», а також Постанову Верховної Ради України «Про вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської  катастрофи».

Зважаючи на таку бездіяльність органів влади, громадські чорнобильські організації України об’єднали зусилля, щоб спільно привернути увагу влади до їх конституційних обов’язків щодо захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Закликаємо усіх чорнобильців, представників влади та небайдужих громадян України 23 березня 2016 року взяти активну участь у Всеукраїнській акції солідарності чорнобильців.

Збір учасників акції з 10 до 11 години на бульварі Тараса  Шевченка  в м. Києві (навпроти станції метро «Університет).

В об’єднанні наше майбутнє!

З повагою,

Володимир ВОЙТОВ,  Президент ВГОІ  «Союз Чорнобиль України»

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 17 марта 2016 г. в 10:17
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта