?> Звернення Федерації профспілок України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.12.2006, рубрика "Новини"

Звернення Федерації профспілок України до державних органів та громадськості

Минуло 20 років з дня найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця катастрофа не набула планетарних масштабів лише завдяки мужності й самовідданості людей, які зупинили її ціною власного життя та здоров’я: пожежників, будівельників, шахтарів, транспортників, військових, співробітників МВС та багатьох інших.

У післяаварійні роки сформовано законодавство, встановлено досить високий рівень соціальних гарантій, схвалено державні програми, які в основному задовольняють «чорнобильців», однак, їх реальне виконання не витримує жодної критики. Через низький рівень фінансування залишаються невиконаними державні програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, скорочуються програми оздоровлення, медичного забезпечення постраждалих, забезпечення житлом тощо.

Виплата компенсацій, допомоги та надання пільг, передбачених законодавством, здійснюється несвоєчасно, а інколи із значним запізненням.

Як наслідок, медичні, соціальні проблеми учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС належним чином не вирішуються. Передчасно через хвороби ідуть із життя тисячі ліквідаторів і постраждалих. Все більшої уваги потребує  здоров’я дітей, народжених після аварії.

Сьогодні необхідно більш об’єктивно і чесно оцінити масштаби Чорнобильської аварії, яка торкнулася майже трьох мільйонів українців та наклала відбиток на житті всього населення України. Катастрофа створила низку проблем, розв’язання яких ляже на плечі багатьох поколінь українців. Вони потребують постійної уваги суспільства, значних ресурсів держави.

З метою привернення уваги до проблем «чорнобильців», гідного відзначення героїчних зусиль та високого професіоналізму цих людей Президент України видав Указ від 10 листопада 2006 року за № 945, яким установлюється щорічний День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 14 грудня.

Сьогодні, саме в цей день всеукраїнської шани до наших героїчних співвітчизників Рада ФПУ підтримує вимоги громадських організацій «чорнобильців» до Уряду, інших органів виконавчої і законодавчої влади щодо збільшення асигнувань на фінансування життєво важливих програм соціального спрямування для «чорнобильців». Зокрема таких, як медичне забезпечення, оздоровлення, пенсійне забезпечення та виплати компенсацій і допомоги в розмірах, передбачених законодавчими актами, забезпечення повного виконання відповідних державних та інших програм.

Прийняттю таких рішень має передувати обов’язкове проведення громадської експертизи їх проектів через діалог з громадськими організаціями «чорнобильців» та профспілками.

Федерація профспілок України звертається також до керівників підприємств, установ, профспілкових організацій, до широкої громадськості із закликом: посилити увагу до законних прав та інтересів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вживати необхідних заходів щодо підтримки їх в трудових колективах, у містах і селах, домагатися забезпечення їхніх життєво важливих потреб.

Рада Федерації професійних спілок України

Надруковано "ПЧ" № 23-24 (47-48) грудень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 14 декабря 2006 г. в 13:43
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта