?> Звернення Кабінету Міністрів України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Наше право"

Проблеми Чорнобиля залишаються

Звернення Кабінету Міністрів України у зв’язку з 19 річницею Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року увійшло в історію цивілізації трагічною подією. На нашій багатостраждальній українській землі сталася жахлива техногенно-екологічна катастрофа.

Час невпинною ходою віддаляє нас від цієї страшної Чорнобильської трагедії, але не загоює ран в учасників тих подій, у пам'яті яких вона залишила багато зарубок.

Настає сумна дата гірких втрат і велика річниця безприкладного героїзму нашого народу. Ми схиляємо голови, віддаючи данину пам'яті і шани тим, хто першим боронив нас від чорнобильської біди, хто 19 років тому власним життям закрив світ від страшного радіаційного монстра, схиляємо голови перед пам'яттю тих, кого вже немає серед нас.

Чорнобиль продовжує свою руйнівну силу і сьогодні, нагадуючи нам про велику відповідальність перед тими, хто ціною власного здоров'я, ціною власного життя заплатив за чужі помилки і врятував прийдешні покоління.

Чорнобильська катастрофа порушила фундаментальні підвалини людства в соціально-економічному, медичному аспектах, вона зачепила і духовну сферу, бо велика кількість людей втратила своє родовідне коріння, полишивши його на Чорнобильській землі.

Проблеми, породжені катастрофою, з роками не зникають, а трансформуються в інші форми, особливо загострюються соціальні.

Уряд України, органи виконавчої влади докладають усіх зусиль для подолання руйнівних наслідків катастрофи: багато зроблено для покращення життєдіяльності постраждалого населення, відродження радіоактивно забруднених територій та усунення екологічних наслідків. Але цього замало. Сьогодні потрібно, щоб суспільство повернулося обличчям до героїв, тих, хто втратив близьких і рідних, рідні батьківські домівки. Ніхто не має права забувати подвиг чорнобильців.

У ці дні ми звертаємося до усіх причетних органів влади, трудових колективів, громадських організацій, благодійних фондів, усіх небайдужих громадян виявляти належну відповідальність у виконанні прийнятих законодавчих актів та інших рішень, бути чуйними у розв'язанні проблем ліквідаторів аварії, тих людей, які переселилися із забруднених територій, інвалідів та сімей, які втратили годувальників внаслідок аварії на ЧАЕС.

Чорнобильська планетарна ядерна катастрофа ніколи не зітреться з пам'яті людства. 19-а річниця цієї страшної події XX століття має ще раз привернути увагу світової спільноти до великої біди, що спіткала не тільки Україну. В ім'я життя на землі спільними зусиллями треба долати її тяжкі наслідки, дбати про те, щоб подібного не сталося у майбутньому.

Прем'єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО 

Надруковано «ПЧ» №4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 15:31
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта