?> Звернення Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до Прем׳єр-міністра України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.01.2012, рубрика "Дайджест, Наше право"

Звернення Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до Прем׳єр-міністра України

Сайт ВГОІ «СЧУ»

Вих.№ 25

від 13.01.2012р.

Прем׳єр-міністру України

Азарову М.Я.

Шановний Миколо Яновичу!

Президія Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» від 12.01.2012 року, провівши своє засідання та обговоривши стан виконання положень Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та реалізації норм Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 вважає, що ці положення не виконуються, тому що:

1.Кабінет Міністрів України свої зобов’язання, викладені у п.1 щодо виключення розділу ІІ з проекту Закону України № 9127 ввівши «Прикінцеві положення» в Закон України «Про державний бюджет України на 2012 рік», більше того розширивши перелік статей Закону України № 796-ХІІ, які передані для ручного керування Кабінету Міністрів України (ст.20-23, 30).

Прийняття «Прикінцевих положень» взагалі не мало ніякого сенсу, проте викликало обурення чорнобильців, що сама суть Меморандуму вже порушена.

2.Не виконано п.2 частини 1 Меморандуму щодо забезпечення виплати пенсій, заробітних плати та інших соціальних виплат…

3.Керівниками Уряду України офіційно було заявлено неодноразово, що середній розмір пенсій по Україні збільшиться майже в 2 рази й становитиме:

Для інвалідів І гр. –5439,52 грн;

ІІ гр. –5128,73 грн;

ІІІ гр. –3941,53 грн., але було встановлено, що фактичні розміри виплат у січні були меншими в 1,4-2,5рази. Середня пенсія по інвалідності у учасника ліквідації аварії на ЧАЕС встановлювалась Постановою КМУ № 1210 на рівні 4200 грн., але в січні 2012 року виявилось, що майже 45% учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нарахували на рівні мінімальних розмірів (1800-2090 грн.), а середня пенсія по інвалідності ліквідації аварії фактично склала біля 3000 грн., тобто є можливість підняття мінімальних розмірів пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та пенсій по інвалідності громадянам, які були евакуйовані з зони відчуження ЧАЕС в 1986 році.

Процес перерахунку пенсій відповідно до положень Постанови КМУ № 1210 був штучно загострений безпідставними діями посадових осіб районних та місцевих Пенсійних фондів, які вимагають додаткові довідки, виконують запити на підприємства й установи щодо заробітної плати їх працівників в зоні відчуження ЧАЕС, а на цей період призначають мінімальний розмір пенсій, також по всій Україні службовці з місцевих підрозділів Контрольно-ревізійного управління України незаконно втручаються в порядок нарахування пенсій, вилучають документи, що створює хаос і образу заслужених людей. Щоб отримати інформацію про перерахунок пенсії чорнобильці-інваліди повинні займати чергу до відділень пенсійних фондів з третьої-п׳ятої ранку.

Положеннями Постанови КМУ № 1210 встановлено, що перерахунок пенсії по інвалідності учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС: «пенсії перераховуються на підставі первинних документів, які є в матеріалах справи».

Президія ЦР ВГОІ «Союз Чорнобиль України» звертається до Вас, шановний Миколо Яновичу, з пропозиціями щодо подальшого вдосконалення пенсійного забезпечення:

1.Встановити мінімальний розмір пенсій для інвалідів:

Ігр. – 385% - прожиткового мінімуму;

ІІ гр.- 355% - прожиткового мінімуму;

ІІІгр. – 325% - прожиткового мінімуму;

2. Встановити мінімальний розмір пенсій для інвалідів з числа евакуйованих з зони відчуження:

Ігр. – 330% -прожиткового мінімуму;

ІІ гр.- 300% -прожиткового мінімуму;

ІІІгр. – 270% -прожиткового мінімуму;

3.Встановити розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров׳ю громадянам, категорії 2-Б з числа евакуйованих – 50% мінімальної пенсії за віком.

4.Для військовослужбовців строкової служби з числа рядових та сержантів, студентів та інших громадян, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та не отримували заробітної плати при розрахунку пенсії використовувати середню заробітну плату по СРСР за 1986 рік – 179 крб., з врахуванням кратності.

5.Для постраждалих дітей та вдів дотримуватися дії положень Постанови КМУ № 1210, де планувався встановлений середній розмір пенсії по втраті годувальника 3700 грн.)

6.Урядом України не визначено терміни погашення заборгованості Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики, а Законом України «Про державний бюджет України на 2012 рік» - не передбачено для цього коштів на виконання судових рішень. При корегуванні Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» це необхідно зробити.

7.Встановлення доплати за понаднормативний стаж понад 20 и 15 років (ст.56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), внесення відповідних змін в ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

8.Вважаємо за необхідне створення Міжвідомчої комісії по вдосконаленню пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, рекомендуємо включити до складу членів Президії Центральної Ради ВГОІ Болтенкова В.М., Кобчика В.П.

9.Необхідно відновити раніше існуючу Міжвідомчу комісію по реставрації заробітної плати за роботи в зоні відчуження ЧАЕС в період ліквідації аварії, рекомендуємо включити представників ВГОІ СЧУ Березіна В.О, Хилю В.Г., Макарова П.О.

З метою збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виконання неодноразових обіцянок Уряду, щодо рівня соціального забезпечення дані пропозиції необхідно реалізувати якомога швидше, - до кінця січня 2012р.

З повагою,

Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Андреєв Ю.Б.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 19 января 2012 г. в 9:16
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Звернення Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до Прем׳єр-міністра України" 4 комментария

 1. vlasen47 сказал(а):

  Звернення-то хорошее, но вручено-ли Азарову, или это попытка Андреева отбелиться перед рядовыми Чернобыльцами?

 2. БОРИС ЧЕРКАССЫ сказал(а):

  ПОЗДНО ПИТЬ БОРЖОМИ КОГДА ПЕЧЕНЬ РАЗЛОЖИЛАСЬ. ДО ОДНОГО МЕСТА НАМ ЭТИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ. ОНИ ТАК НУЖНЫ СЕЙЧАС –КАК В РУССКОЙ БАНЕ ЛЫЖИ– НЕЧЕГО ВЫДУМЫВАТЬ ТОЛЬКО ВЫПЛАТА ПЕНСИЙ ПО СТ 54 ЗАКОНА И РЕШЕНИЮ СУДОВ И ЖИРНАЯ ТОЧКА.

 3. Віктор сказал(а):

  Урод, тебя ж не обидели, а мы все пена, паскуда.

 4. СЕРЖ сказал(а):

  ПІСЛЯ ДРАКИ КУЛАКИ ДО СРАКИ.ТІЛЬКИ ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ “ПРО СТАТУС….ІНШОГО ШЛЯХУ НЕМА.ЯКЩО РАНІШЕ ПЕНСІЯ У ДВОХ ІНВАЛІДІВ ПО ЗАКОНУ БУЛА ОДИНАКОВА,( КРАТНА 6, 8, 10,)ТО ТЕПЕР ПО ПОСТАНОВІ РІЗНИЦЯ У РАЗИ.ОДНОМУ 8200, А ДРУГОМУ 1200, ТО ДЕ ТУТ СПРАВЕДЛИВІСТЬ.А ПРО ДРУГУ КАТЕГОРІЮ ВЗАГАЛІ ЗАБУЛИ, ЗАМІСТЬ ЗАКОННИХ 30% ДОБАВКИ ,ВИПЛАЧУЮТЬ 15%

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта